Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalói felmondás...

Munkavállalói felmondás esetén kérhetem a munkáltatótól a kivett szabadságaim pénzbeli megváltását?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a ki nem vett szabadságaimat ki kell fizetnie a munkáltatónak. Az a helyzet áll fenn, hogy ahányszor elmentem szabadságra, vagy a munkáltatóm küldött szabadságra nem kaptam fizetést. Nem kértem fizetetlen szabadságot, ő meg ugye nem is adhat. Amikor rákérdeztem egy irodában dolgozó kollégámnál, hogy miért nem fizetik a szabadságomat, a válasz az volt "mert ezen spórol a főnökség". Na de én most másfél év után felmondtam és abban szeretnék segítséget kérni, hogy követelhetem e, hogy a szabadságaim elmulasztott bérét fizesse ki nekem. Vagy mivel nem fizetett olyan mintha fizetés nélküli szabin lettem volna? Akkor is ki kell gondolom fizetnie, mert ez esetben olyan mintha nem vettem volna ki rendes szabadságot.

Egyébként jártam a NAV-nál és be vagyok jelentve rendesen, teljes munkaidőre.

Ha valaki tudna segíteni ezzel kapcsolatban, azt nagyon megköszönöm!!!



2016. szept. 23. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kérheted. Papíron nyilván ki volt fizetve.
2016. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
megváltani a ki nem vett (adott), nem pedig a kiadott, de ki nem fizetett szabadságot lehet és kell.
2016. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
74%
A havi bérjegyzékeiden hogyan szerepeltek a szabadságon töltött napok? Ha fizetés nélküliként, akkor most ki kell fizetniük a ki nem adott fizetett szabadságot.
2016. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

3, ha fizetés nélkülit számfejtettek volna, azokon a napokon szünetel a biztosítás, és fizetnie kellett volna az eü szolg járulékot.

Fizetett volt papíron, csak pénzt nem adtak rá. De aki havonta aláírja így a bérjegyzékét, év végén az m30-at, azt nem sajnálom.

2016. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Itt most az a lényeg, hogy a bérszámfejtési papírodon mi szerepel.


Ha az van rajta, hogy Te letöltötted a szabadságaidat, és a fizetéskor megkaptad a rá eső jövedelmet, és a bérpapírt - valótlan adatokkal - aláírtad, akkor nagyon nem tudsz mit csinálni.


Fizetés nélküli szabadságon csak a dolgozó írásbeli kérésére lehet valaki. A munkáltató arra nem "küldhet".


Tehát mi van a bérpapíron? És azt alá is írtad?

2016. szept. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!