Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkabér nem alapvető...

A munkabér nem alapvető feltétele a munkának? Munkabér nem fizetése esetén további munkavégzés megtagadása jogomban áll? Mint alapvető feltétel hiánya miatt?

Figyelt kérdés

Ugye a munkához kell sok minden hely szerszám munkaruha alapanyag stb melyet nyilván mind mind a munkáltatónak kell biztosítania. A kőműves se maga veszi a maltert meg a simítókanalat, a rendőr se maga tankolja a rendőrautót, a pék se maga veszi a lisztet meg a kemencét stb.

Ha ezek megvannak és a dolgozó nem dolgozik az munkamegtagadás (=kirúgás).

Ha ezek nincsenek akkor az nem munkamegtagadás, hanem munkáltatói hiba. Ha nincs liszt a pékségben és a pék azt mondja hogy bocsika akkor nincs kenyérsütés-nos, ez nem munkamegtagadás.

De van valami ami még mindezeken túlmenően még alapvetőbb feltétel nevezetesen a munkabér. Azért dolgozunk mert fizetnek és addig dolgozunk amíg fizetnek. Ingyen két szalmaszálat se teszünk keresztbe.

Na most ha engem rendszeresen túlóráztatnak több hónapja és erre egy fillért se akaróznak fizetni, és teljesen nyilvánvaló hogy nem fog fizetni (ősz van és még májusi pénzek sincsenek fizetve)

-akkor ha én azt mondom hogy állj, munkámat elvégzem rendes munkaidőben de egy percet se túlórázok tessék szépen kifizetni az összes elmaradást egyben több hónapra visszamenőleg és akkor lehet szó újabb túlóráról de addig egy percet se

-szóval ez munkamegtagadás?

Hiszen munkamegtagadás az ami-feltétel adott de nem dolgozom.

De ha nem adott a feltétel és nem dolgozom-ráadásul a munkabér hiánya miatt nem adott a feltétel-akkor ez most munkamegtagadás vagy nem?


Ki akarnak rúgni munkamegtagadásért!

mert azt mertem mondani hogy nincs több túlóra itt az összesítés ennyi túlórám van 4-5 hónapja fizetetlenül ezt tessék szépen egyben fizetni és akkor majd lesz újabb túlóra.


2016. szept. 25. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

1. Mi a munkaköröd? Pótolható vagy-e?


Ha igen, akkor így jártál, ki fognak rúgni, és olyat vesznek a helyedre, aki dolgozik azokkal a feltételekkel, amelyekkel te nem.


Munkabért pedig kapsz, csak túlórát nem, így munkabér kifizetés megtörténik, azaz ha megtagadod a munkát, ahhoz neked van jogod, a főnöködnek pedig a kirúgáshoz. Manapság lehet jönni jogszabályokkal, de le se sz*ák.

2016. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"Munkabért pedig kapsz, csak túlórát nem, í"


Így van le is írtam. Munkámat elvégzem től ig, szigorúan a szerződés szabta keretben, 8 óra egy perccel se több, 8.00kor kiesik a kezemből a szerszám és ott se vagyok.

2016. szept. 25. 15:05
 3/26 A kérdező kommentje:

És ha valóban ki akarnak rúgni hát sok sikert uis azért kell nekem orrba szájba túlórázi mert annyira nincs ember hogy senkit se tudnak felvenni.

Ezek utána a maradék még dolgozót kirúgással fenyegeti mikor lassan bedől a cég annyira nincs ember...

Segghülye barom főnök igazi retekmagyar vállalkozó.

2016. szept. 25. 15:08
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

A túlóra megtagadására ez megfelelő indok - illetve az azonnali hatályú felmondásra is.


De csak akkor lépd ezt meg ha elszánt vagy és bíróságig is elmész, általában semmitől nem xarnak be az ilyen munkaadók, csak ha valóban munkaügyi bíróságig viszed az ügyet - akkor viszont kell bizonyíték. Tanukra ne nagyon alapozz, legtöbben féltik a melójukat és nem vallanának a munkaadójuk ellen.

2016. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
Ha "retekbarom vállalkozó", minek mentél hozzá dolgozni? pláne miért gond, ha kirúg? Van róla dokumentum, hogy túlóráztál? Akkor a munkaügyi bíróság majd megítéli. Aztán legközelebb majd nem retekbaromhoz kell menni.
2016. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

5.válaszoló is egy retekbarom.... ilyen amikor a hlye okoskodik....

Nyilván amikor odament dolgozni a kérdező, nem hangzott el, hogy nem fizetik ki rendesen. Senki nem ezzel kezdi a bemutatkozást...

2016. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem, az 5. válaszoló nem barom.

Nem a munkavégzés előtti idők a kérdésesek.

Május óta nincs kifizetve, eltelt 4-6 hónap.

Ha nem volt kifizetve az első hónap, majd a második, majd a harmadik, akkor mire várt?

Jól esik mártírkodni, hogy "jaj, már több hónapja nem vagyok kifizetve"?

Ha olyan nagyon önérzetes az ember, akkor első, vagy max második hónap után le kell tenni a péklapátot ugyanezzel a szöveggel: amíg nem fizetsz, nem dolgozom!


Tény, hogy munkaerő-hiány van, de ez a hiányszakmákra vonatkozik. Péksegédnek bárkit be lehet tanítani, és munkanélküli mindig van.

Olyan nincs, hogy nem talál munkaerőt.

Talán Győrben, minimálbérért nem. De nem ez jellemző az egész országra.


Egyébként nekem is ez volt az első, amit már fentebb írtak:

van róla bármiféle dokumentum, hogy túlóráztál?

Saját nyilvántartás semmit nem jelent, ha a főnök vagy felettes nem írta alá.

Bizonyítékot milyen módon tudsz prezentálni? Beléptetőrendszer van? Kétlem.

Nálunk az irodában van - ki is van fizetve minden túlóra.

Kollégák ígéretére tényleg ne hagyatkozz. Gyakori eset, hogy dühösen mindenki a kollektív feljelentéssel fenyegetőzik, aztán hazamennek, rájönnek, hogy fizetni kell a lakáshitelt, meg enni kell adni a gyereknek, és mikor odakerül a sor, hogy ki megy el tanúskodni, akkor azt mondják, bocs tesó, de családom van, nem tehetem meg...


Szóval akkor más válaszolók fikázása helyett tisztázzuk a legfontosabb kérdést: milyen bizonyíték van a túlórára?

2016. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"milyen bizonyíték van a túlórára?"


Független harmadik fél által üzemeltetett beléptetőrendszer. Bizonsági szolgálat belépőkártyával és időnaplóval.

Ez elég?

2016. szept. 25. 17:42
 9/26 A kérdező kommentje:

De előre megmondom a választ . nem, nem elég.

igaz? csak hogy legyen mibe még belekötni.

2016. szept. 25. 17:43
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg tényleg nem elég, eleve nem nálad van. Ha a rendszerük meghibásodik, lőttek neki, és miért ne hibásodna meg. Másrészt meg, simogatásért jöttél, vagy tanácsért? Az elsőre a kocsma való, a másodikhoz ügyvéd.
2016. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!