Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha lenéznek a...

Mit csináljak ha lenéznek a munkahelyemen? Ennél az esetnél mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok irodai munkát végzek. Pár hónapja kezdtem ennél az új cégnél. Eddigi melóimnál mindig az volt a baj, hogy túlságosan odaakartam tenni magam és mindig megcsináltam amit kértek és igazából lenéztek, elnyomtak. Kezdem úgy érezni, hogy ez a tendencia újra kezd előjönni.


Most is volt egy helyzet, hogy nem volt sok dolgom az irodában, és egy melós srác segítséget kért tőlem ,mivel ő egyedül volt és több emberes melót kapott. Ezzel sok idő elment. És szinte azért szidtak le, hogy miért segítek neki. Amikor ha az én munkámat értékelik akkor előjön, hogy nem a cég érdekeit nézem. Pont hogy azt teszem, hogy segítek ahol tudok.


Több kollegám nincs fölöttem hierarchiában azonban van egy húsz év közöttünk és sokkal több a tapasztalatuk. Ezért én tisztelet tudúan viselkedtem velük, azonban kezd átmenni az ő viselkedésük gyerekesbe. Például, egyfolytában piszkálnak, hogy mit csinálok ha 5 percig nem szólalok meg, ők meg van, hogy hangosan facebookoznak például. Elvégzem a munkámat, még van hogy a többieknek is segítek.


Például, ma is sok dolgom volt és van egy közös feladat amiben azt hittem addig halad a kollegám, de semmit nem csinált belőle. Nem értem ilyenkor őket. Hogy ha nekem kell csinálnom valamit akkor azért csináljam más munkáját mert a cég érdeke, de ha nekik kéne valami olyat csinálni amit önhibámon kivül nem tudok és nekik se fáj semmibe mivel ráérnek akkor annyit kapok, hogy az az én dolgom.


Nem csak ezzel a melóval van a bajom, sőt eddig ez a legjobb. Még is hogyan legyek tökösebb. Nem szeretnék tiszteletlen lenni az idősebbekkel de papucs sem akarok lenni. Mégis mit tegyek?


2016. szept. 26. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Ha megkér a gyári melós, továbbra is segíts neki amennyiben van rá kapacitásod, ne nézd le őket, ez így rendben is van. Amikor viszont számonkérik ezt rajtad, akkor kell a sarkadra állni és kiállni magadért, valamint nyugodtan meg lehet említeni, hogy a többiek nyilvánosan mással töltik az időt, stb-stb. Lehetsz tisztelettudó és kell is, de ha mindig kussolsz és bólogatsz, akkor egyre jobban rád fognak szállni. Állj ki magadért!
2016. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval! Ezt az utat most Neked kell kitaposnod.


Engem azért "aláztak", hogy miért vagyok olyan kedves az ügyfelekkel, hiszen azért tartanak, hogy cseszegessem őket. Hát, én másképp vélekedtem erről. A sokadik megjegyzésnél váratlanul "visszaugattam". Ezt még kétszer eljátszottam, azóta nyugi van, az ügyfelek pedig kedvelnek. :)

2016. szept. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!