Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a diákoknak...

Miért van az, hogy a diákoknak jóval többet fizetnek, mint egy alkalmi munkásnak?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a cég, ahol vannak diákok és alkalmi munkások, utóbbiban a lehetőség elég szűk, mindössze három helyre lehet menni, és abból csak egy van, ahová mindig lehet menni.

A diákoknak sokkal több lehetőség van, és sokkal többet fizetnek általában bruttó 800-1400 ft, minimum bruttó 700 óránként.

Alkalmi munkásnak bruttó 600 valamennyi, nettóra tuti hogy 550-re jön ki.

Ráadásul még a buszjegyet sem fizetik.

Ez miért van? Annyira megalázónak érzem, hogy már nincs is kedvem menni, ráadásul nyáron alkalmi munkások nem is mehettek.

Normális munkahelyre meg nem vesznek fel.



2016. szept. 27. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a diákoknak sem térítik az utazást, nagy tévedésben vagy. És összevetve a diákok kevesebbet tudnak járni, lehet, hogy csak heti 2-3 napot tudnak menni, szóval nem járnak jobban hosszútávon.
2016. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, majdnem másfélszer annyit kapnak egy nap. Ráadásul a diákok sokszor később jönnek be dolgozni, végig lébecolnak, előbb hazamennek, vannak, akik csak beírják magukat és be sem jönnek dolgozni stb. Illetve a "szorgalmasabbak" tudnak túlórázni is (vagy legalábbis beírják magukat, aztán vagy ott vannak vagy nem :D) és havi 20 nap munkával + pár túlórával simán hazavisznek egy havi átlagfizetést.


Legalább motiváló a továbblépéshez és a tanuláshoz, hogy ne ezt kelljen csinálni még évekig.

2016. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
"Normális munkahelyre meg nem vesznek fel." mondjuk el lehetne rajta gondolkodni, hogy miért. Plusz azt ne felejtsük ki, hogy a diákok béréből aligha meg lehet élni, albit fizetni, stb, és még mellette tanulniuk is kell.
2016. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

bruttó "hatszázvalamennyi" nem nettó 550. Kb. a br.- 1100 ft a nettó 550.


A diáknak a nettója lehet magasabb - ennek az oka viszont nem az, hogy többet fizet neki a munkaadó. Ugyan annyit fizet, csak sokkal kevesebb a járulék a bérén, amit az állam lenyúl, ergo többet visz haza.

2016. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nyári hónapokban simán dolgozni tudnak folyamatosan + a túlórák és mivel otthon laknak, a nagy részét félre tudják tenni (illetve olcsóbban utaznak, ami megkönnyíti a bejárást a munkába). Nekem azt mondták a diákok, akikkel beszéltem, hogy ez kb. havi 140-150 ezer Ft (ami sok embernek felnőttként is jó fizetés).
2016. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A diák bérén csak 16% SZJA van, a melósén még SZJA, TB, nyugdíj, szakképzési, szociális és munkaerőpiaci járulék. Az egyik a 86%-át kapja a bérköltségnek, a másik kicsit több, mint felét.
2016. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én alkalmi munkásról beszélek, és annak se jár a TB.
2016. szept. 27. 13:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesebben fizetek egy intelligens diáknak, mint valakinek akinek nem véletlenül csak 4 elemije van, de már a szerződést hiába tolom elé nem biztos, hogy el tudja olvasni. És más készségei és képességei is hiányosak...
2016. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, én alkalmis vagyok (igaz, egy nem túl piacképes diplomával és két nyelvvizsgával) és azt látom, hogy a diákok többsége belesz-rik a munkába.
2016. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én diáki munkabérem 420ft óránként havi 42 munkaórával napi 7-8 óra munka túlórát nem fizetnek kivéve ha rendezény van (szakács) és nekünk sem fizetik az utazási költséget pedig vannak olyan osztály/munkatársaim akik napi durván 100km utaznak
2016. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!