Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionosok, szerintetek mit...

Kamionosok, szerintetek mit szólna a cég ha azt mondanám, hogy nyáron jún.1-től, aug.31-ig egyáltalán nem dolgozok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor fesztiválokra szoktam járni, tenger partra, csajozgatni, bulizgatni, grillezgetni. Amúgy szívesen csinálom, csak a nyár nekem nagyon sűrű.

Mi a véleményetek ilyen sofőrhiányban belemennének?


2016. okt. 3. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, max ha nagyon megvannak veled elégedve. Azért annyira nagy hiány nincs, hogy 3 hónap szabit kapj, főleg nem fizetettet, esetleg úgy tudod, mint Amcsiban, hogy addig nem is kapsz pénzt.
2016. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell pénz arra az időszakra.
2016. okt. 3. 23:33
 3/11 anonim válasza:
69%
A munkáltatóknál ez nem úgy megy mint az iskolában, hogy ha akarsz akkor mész dolgozni, ha nem akkor meg nem... egyszer nem mész dolgozni, másnap se kell már... amúgy meg a kérdés rossz kategóriában van!
2016. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem szólna. Egyenlőre nincs akkora sofőrhiány, hogy 3hópaig csak nézzék, hogy létezel.
2016. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fizetés nélküli szabira elméletben elmehetsz, de vagy bele egyeznek vagy nem. Ha már bekerülsz a nagybetűs életbe és dolgozol akkor már nincs nyári szünet, meg bulizgatás, arra ott volt a fiatal korod. Legtöbb cég, még a nagyon alja cég azért tekintettel van arra hogy egy hét nyári szünet mindenkinek jár. Én végig akartam dolgozni a nyarat, nem a pénz miatt, hanem mert egyszerűen semmi konkrét tervem nem volt a nyárra max hétvégékre, de mégis közölték velem hogy egy picit menjek el, legfeljebb pihenek otthon egy jót és ennyi.

Fizetés nélküli szabit általában akkor adnak ha a munkavállaló már évek óta a cégnél van, jól dolgozik és mondjuk alkalmi időre külföldre menne dolgozni vagy olyan problémája van amit csak így tud megadni, de így is legtöbb helyen úgy oldják meg hogy az emberrel megszüntetik a munkaviszonyt és majd esetleg, talán visszaveszik utána. Ha rendes a munkáltató visszaveszi zokszó nélkül, aha meg nem akkor a munkavállaló így járt. Sofőröknél nincs akkora hiány hogy csak így ilyet megtehess.

2016. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy jobb cég elenged. Ugyanis, ha hibátlanul teljesítesz, nincs rendőségi ügyed, legalább három nyelven megbízhatóan írsz-olvasol-beszélsz, akkor aranyat érsz, tehát nyerő vagy.

Pláne ha nem vagy izgága, veszekedős, követelőző, fuvarválogatós, és vigyázol a járgányra is...sőt elmész egy régebbi tipussal, ha nagyon nincs más.


Ha a cég elzárkózik(valamelyik bunkóbb kisfőnök), akkor két választásod marad...

2016. okt. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megköszönnék a munkádat (aztán a hiány miatt lehet, hogy visszavennének októberben ha nem ugyanaz interjúztat) De őszintén szólva kinek kell olyan dolgozó aki 3 hónapra nélkülözhető? Megsúgom senkinek. Ha három hónapig el tudja látni más a munkádat, akkor 1 évig is. Onnantól kezdve kidobott pénz vagy a munkaadódnak
2016. okt. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Oké, hogy nagy szarban vannak a fuvarozók, de ennyire ne szaladjon már el veled a ló. Ki a fene alkalmazna így téged? Akkor inkább megcsinálják egy munkanélkülinek a jogsit és kész.
2016. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Láttam sok helyen hirdetnek úgy, hogy beugrós 1 hétre, vagy 2/2 hét. Szinte már majdnem minden lehetséges. Ezért gondoltam csak..
2016. okt. 4. 08:33
 10/11 anonim válasza:
A kérdésedből ítélve kezdő lehetsz. Van rá lehetőség, mert kevés az igazán jó gépkocsivezető. Szinte bármibe beleegyeznek, csak ülj már fel a parkolóban veszteglő autóra. Én is így csinálom. A lényeg, hogy már a felvételi megbeszélésen ezt meg szoktam mondani. Fizetésnélküli szabadságot szoktak adni. Én a gyümölcsösöm miatt nem dolgozom nyáron, de.mondjuk ez mindegy.
2016. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!