Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így nagyon gáz? Nem mentem...

Ez így nagyon gáz? Nem mentem el egy interjúra de kb 2 hétre rá jelentkeznék (Többi lent).

Figyelt kérdés
Levélben leírom hogy sajnos nem tudtam elmenni rajtam kívülálló okok miatt , jelezni nem tudtam mert nem volt benne a telefonomban a telefonszáma,ezért elnézését kérem. de most ismét jelentkeznék ha van jelenleg felvétel. Mennyire gáz?

2016. okt. 5. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem előfordult ilyesmi és soha többé nem keresett az a cég utána. Szerintem már hiába jelentkezel, nem fognak behívni.
2016. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

elég gáz.

ezt már elbuktad

2016. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor rögtön, még aznap jelezted volna, miért nem tudtál elmenni, és elnézést kértél volna, talán még menthető lett volna a dolog. De akkor is csak abban az esetben, ha van olyan tudásod/képességed/tapasztalatod ami miatt kitűnsz a többi jelentkező közül. Mert ha pl. egy pénztáros pozícióra jelentkezik 100 ember, akkor veled már nem foglalkoznak, mert a 100-ból 50 ember valószínűleg megfelel a munkára, nem fognak új időpontot felajánlani.


De 2 hét után? Szerintem kb. esélytelen... Max. tényleg akkor, ha valami hiányszakmában dolgozol, és egy nagyon fontos pozícióba keresnek embert és te vagy az egyetlen megfelelő jelölt. De ha rajtad kívül van még 2-3 jelölt hasonló tudással és tapasztalattal, akkor biztosan nem azt fogják behívni interjúra, aki 2 hét után jelentkezik, hogy bocsi, nem tudtam elmenni interjúra...


Miért nem jelentkeztél azonnal, amint internetközelbe kerültél?


Amúgy szerintem nem ragaszkodnak hozzád, mert akkor ők felhívtak volna az interjú időpontjában, hogy hol vagy és jössz-e. Velem évekkel ezelőtt előfordult, hogy az állásinterjú előtt kb. két órával biciklis balesetet szenvedtem (nekem jött egy autós), és eltörött a karom. A telefonom meg valahogy elkeveredett ott a helyszínen, mivel elég forgalmas úton ütköztem az autóval, pillanatok alatt ott termett egy csomó bámészkodó, a cuccom a földön volt, gondolom ellopták a telómat.


Bevittek a kórházba, műteni is kellett, és csak másnap láttam újra internetet. Az állásinterjú miatt nagyon csalódott voltam, mert szerettem volna azt a munkát, és jelezni sem tudtam nekik.


Másnap amikor nethez jutottam és megnyitottam a levelezésemet, láttam hogy ott van tőlük egy email, udvariasan érdeklődtek hogy miért nem mentem, és ha még aktuális az érdeklődésem, lépjek velük kapcsolatba. Persze azonnal felhívtam őket, elnézést kértem, elmondtam mi van, és lebeszéltünk egy másik időpontot. Másfél hónappal később már a cég alkalmazottja voltam...


De nálam ez csakis azért történhetett meg, mert nem volt másik alkalmas jelentkező és nagyon kellett nekik az ember. Svéd tolmácsot kerestek, én 10 évig éltem Törökországban, feleségem svéd, szinte anyanyelvi szinten beszélem. Ha én nem lettem volna, saját elmondásuk szerint csak valami svéd szakos egyetemistát tudtak volna felvenni, aki még maga is tanulja a nyelvet.


Szóval én kellettem nekik, ezért nem volt gond a balesetből. Na meg normális volt a főnökség. De szerintem alapból kb. az esélytelen kategória amit leírtál....

2016. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, persze nem Törökországban, hanem Svédországban :D Törökországban is éltem, azért juthatott eszembe, de ott kevesebb ideig, és nem tudom ennyire jól a nyelvet.
2016. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy 10+ év tapasztalattal, egyetemi mesterszintű mérnöki, vagy infós diplomával, MBA-val, 2-3 nyelven folyékonyan beszélő szakember, akkor ne jelentkezz, mert körberöhögnek. Jogosan...
2016. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!