Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Hiányzó 20000 informatikus"....

"Hiányzó 20000 informatikus". De ebből mennyihez várnak el diplomát?

Figyelt kérdés
Mindenhol írják, hogy hiány van belőlük, az elvárt végzettségről azonban egy szó sem esik. A húszezer betöltetlen állás mekkora részéhez követelmény a felsőfokú végzettség, a hagyományos értelemben vett diploma? (Messze nem arra gondolok, amikor több millióért pár hónap alatt betanítanak.)

2016. okt. 5. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 80%-ához.

A maradék 20% pedig modern felfogású cég és rommá fingatnak egy felvételi feladattal (általában olyan nehéz, hogy ha meg tudod oldani akkor már nem izgat senkit a diplomád). Nálunk is felvételi feladatokat szórnak ki, de 10-ből 1 ember küldi vissza. Azt mondjuk szinte biztos felveszik.

2016. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a készségeket nézem én is. Többször előfordult, hogy tolja elém a jelentkező a diplomáját és a felsőfokú nyelvvizsgáját, de a mosoly lehervad az arcáról, amikor az interjú során áttérünk az angolra. Megfő. Pedig az önéletrajzában tárgyalóképes angolt ír és van is róla felsőfokú papírja .

Na, egy ideje nem érdekel hogyan fényezi magát az önéletrajzában a jelölt, inkább megcsekkolom magam. Az a biztos!

2016. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Két gyerekori barátom is informatiaki végzettségel dolgozik a szakmájában, diploma nélkül... és nettó 300 felett keresnek...

Informatikán belül se mindegy milyen szakirányt választasz!

2016. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Tudást várnak, nem diplomát. A diploma max. előszűrőként funkcionál. Egy diplomásnak nagyobb valószínűséggel van meg az elvárt tudásszint. Plusz ha végig tudta csinálni az egyébként nem könnyű képzést, akkor jó eséllyel a munkához szükséges dolgokat is meg tudja tanulni.

Ha meg több év szakmai tapasztalata van valakinek, akkor tényleg magasról tesznek a diplomára.


Amúgy a 20 ezer hiányzó informatikus nem feltétlenül azt jelenti, hogy 20 ezer azonnal betölthető informatikus állás van.

2016. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan üzemeltető pozíció van amelyben nem a diploma megléte a fontos. A felhasználók közvetlen kiszolgálása inkább egyfajta informatikai "szakmunkás" feladat mint mérnöki munka. Pl. nyomtatók üzemeltetése, PC telepítés, karbantartás, szerviz ügyintézés, mobil eszközökkel kapcsolatos IT feladatok. Itt nem kell nagyon komoly feladatokra gondolni, de ezeket vagy nem lehet a felhasználókra bízni, vagy már meghaladja egy átlagos felhasználó tudásszintjét.

Egyébként az "informatikus" mellett a másik varázsszó a "felhasználói szintű számítógépes ismeret" mely szinte valamennyi irodai pozíciónál szerepel mint alkalmazási feltétel. Hol is kezdődik ez a tudásszint ? Ha valaki egy sárgarépa és egy kombájn között felismeri a számítógépet, már megfelelt ?

Szerintem minden rendszergazda kolléga órákat tudna mesélni arról, hogy vajon mit is takar ez a fogalom.

2016. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20000 tapasztalt informatikus hiányzik. Nem mindegy.

A pályakezdőket automatikusan elküldik a fenébe, mindegy milyen papírja van. De nem akkora gond, mert nyugaton szívesen fogadják a gyakornokokat is. Aztán meg sipákolnak a magyar cégek, hogy nincs elég tapasztalt mérnök, informatikus. Ha nem képeznek ki a magyar cégek, akkor nem is lesz.

2016. okt. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most nem azért mondom, de a legtöbb munkaadó szemében szerintem igenis fontos hogy legyen diplomád, legalább egy BSc informatikai területen. De nem azért, mert az azt jelenti, hogy te azon a területen jó vagy...dehogy, azt majd letesztelik az előző válaszokban említett próbafeladattal interjún, stb...és ez tényleg a tapasztalaton, esetleg az egyetem melletti önálló tevékenységeken múlik inkább.


De azért valljuk be, ha valaki akkora májer infós hogy ő diploma nélkül is helyt állna egy komoly cégnél mint informatikus, akkor miért is nincs diplomája? Nem volt képes 2-3 félév matekot leülni, megtanulni, gyakorolni az összefüggéseket? Vagy jönnek itt mindig az elmélettel, túl sok elméletet tanítanak, stb. Oké, lehet hogy nem fogod az elméletet hasznosítani KÖZVETLENÜL a munkádban, de azért csak jó ha tudod, hogy honnan jön, és ki honnan eredeztette, vezette le az adott dolgokat, nem? Szerintem egy jó egyetem és egy viszonylag normális képzés tudja formálni az embert, illetve egy nehéz szakon megtanul az ember sz*pni, kitartó lenni, naphosszat csak tanulni. Ez semmiképp nem hátrány. Az egyetem egy szűrő, hogy ki az aki alkalmas ugyanezt a munka világában elviselni.


Amikor valaki ért egy hiányszakához de nincs róla diplomája, szerintem az ugyanúgy rossz, mint amikor valaki az egyetemet el tudta végezni, de nincs diplomája mert egy tetves középfokú nyelvvizsgát meg nem képes lerakni...

2016. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azóta már 22000 főt emlegetnek mint hiányt.

Kíváncsi lennék hogy jött ki ez a szám nekik. Szerintem hasraütésszerű vagy csak megnézték hogy mennyi informatikust keresnek az álláshirdető portálokon és ebből azt szűrték le hogy ez egyben a hiány is. Ezt kinézem az "értelmes" illetékesekből.

De elég a morgásból.

Úgy szokott lenni hogy minden pozícióra ha lehet akkor diplomást vesznek fel. Ha nem jelentkezik diplomás akkor van esélye az egyéb végzettségűnek.

Az mindegy hogy az egyéb végzettségű mennyire zseni és még ha jobb is mint sok diplomás akkor is egy diplomást fognak felvenni ha lehet választani.

2017. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovacs_janos válasza:

kamu az egész, az egész valszeg kormánypropaganda. Megy már évek óta. Itt csak középfokú végzettséget igénylő un. csicska feladatokat ellátó emberekre gondolnak.


Ha tényleg kellene ennyi szakember akkor miért nem hirdetik meg az állásokat? Max néhány száz van hirdetés van az is gagyi java fejlesztő meg web fejlesztőt .net stb. ami már eleve nem piacképes.

2017. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!