Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok pályakezdő...

Miért nem találok pályakezdő informatikus állást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban elkezdtem körbenézni az online meghirdetett informatikai álláslehetőségek között, de sajnos több mint 50 hirdetés átnézése után sem találtam olyat, amelyhez elegendő lenne a tudásom.


- A legtöbb helyen legalább 1-2 szakmai tapasztalatot várnak el. Ami számomra pályakezdőként ugye nem megvalósítható.


- Erős angol nyelvtudást vagy ne adj isten német/szlovák/francia nyelv ismeretet kérnek. Angol nyelvet tanultam, és alapszinten meg is értem, de ez a legtöbb helyen kevés.


- Rendszer, vagy programozói nyelv specifikus pozíció olyan területen, amelyet nem ismerek/részben ismerek vagy nem az én világom.


- Végső soron ezek kombinációja fordul elő sokféleképpen.


Saját készségeim:

Webfejlesztés alapszinten (PHP, HTML, CSS, JS, SQL), illetve mostanában ASP.NET-el is foglalkozom önképzés céljából.


Alap szinten rendszergazdai feladatokat is eltudok látni, de ezekből annyi tudásom van, mint amennyit az iskolában megtanítottak.


Viszont tanulékony vagyok! Hajlandó vagyok új rendszerekkel megismerkedni, bizonyos területeken továbbképezni magam a munkavállalás céljából.


Ezekkel a feltételekkel nem találtam olyan pozíciót ahol helyt tudnék állni és ahol a feltüntetett elvárásoknak eleget tennék.


Kérdésem tehát annyi, hogy azért nem találok számomra betölthető állást, mert ez a tudás amivel rendelkezem, az informatika világában kevés, vagy tényleg ennyire válogatósak a cégek, hogy ilyen kemény feltételek szabnak meg?


(Utóbbit csak azért nem értem, mert elvileg ezt nyomja ezerrel a média, hogy nincs informatikus.)


A válaszokat előre is köszönöm!


ui.: Személyes infókat szándékosan nem osztottam meg (hol tanultam, hol lakom, végzettség pontos megnevezése, stb.)

Ezekre privát üzenetben szívesen válaszolok annak akit érdekel!


Előbbi esetén, mit lehetne tenni?

A válaszok



2016. szept. 29. 08:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*1-2 év szakmai tapasztalat
2016. szept. 29. 08:19
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Hasznald professionon a reszletes kereses funkciot!
2016. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a tudás.

Az iskolai anyag lófaxt se ér, amellé kellene egy tonna önképzés is.

Azt döntsed el, hogy php vagy asp, a kettő együtt nem fog menni, legalábbis a kezdetben biztos nem.

A php-t javaslom, több a php-s állás.

2016. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Az index pedig minden hétfőn megírja, hogy csak a hülyéket nem veszik fel.

Csinálj egy linkedin profile-t, ott tölts ki mindent, amit tudsz. Lépj bele minden olyan csoportba, amihez kicsit is konyítasz. Kezdj el fejvadászokra vadászni.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy sírnak a cégek, de irreális elvárásaik vannak. Friss diplomás 4-5 tapasztalattal, 2 nyelven anyanyelvi szinten beszélni, lehetőleg minimálbér környékén.

2016. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Úgy veszem ki, mintha a képzés nem felsőoktatási lenne, ugye?

Emellé nem értesz egyetlen nyelvhez, szakterülethez sem.

Sőt, semmilyen munkát nem is végeztél iskola mellett sem.

Angolból is csak alapfokon értesz. (már csak ezért is kétlem a diplomát.)


Pontosan akkor mi alapján vagy te informatikus? Se képzettség, se tapasztalat, se tudás.


A diploma senkit nem érdekel, ha van helyette 1-2 év tapasztalat. Ráadásul pont PHP-val projektmunkákkal nagyon simán el lehet kezdeni tanulás mellett is dolgozni.


A #4-es "kicsit" el van tévedve. Egy év tapasztalattal diploma nélkül 200k nettó alatt nem is találnánk embert. 3 év tapasztalattal, diploma nélkül, nyelvvizsga nélkül simán 300k nettó. És ez még "csak" PHP-s ember, Java-val még több lenne a fizetés. (És ezek kb. a minimumok, igények szintjén ezekre még egy 50-100k-t simán ráraknak.)


(FYI: Egy 25 fős IT csoportot vezetek az ország legnagyobb portálcsoportjánál)

2016. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A tudásod kevés kerdezo. De nem kicsit, hanem nagyon...
2016. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5


Főiskolán végeztem, informatikus szakon, csak nem diplomás képzésen.


"Se képzettség, se tapasztalat, se tudás. "


Képzettség: Elvégeztem a szakot, tehát van.

Tapasztalat: Mutass egy olyan céget aki alkalmaz diákokat olyan informatikai munkára, amire később a diák tapasztalatként nyugodtan hivatkozhat. (pesten biztos van/volt ilyen, de nem lakok közel hozzá és nem is ott tanultam)


Végeztem diákmunkát, csak nem informatikai feladatkörben.

De nem is volt lehetőségem mást vállalni!


Tudás: Leírtam miben vagyok jártas. Lehet ez neked kevés, de attól még ez nem jogosít fel, hogy semmisnek ítéld. Azért mert vezető beosztásban vagy valahol, és ott mondjuk magasabban van a léc, attól még nem kell ekkora mellénnyel lenni.

2016. szept. 29. 13:25
 8/18 A kérdező kommentje:

#6


Igazad lehet,

Csak az a baj, hogy nem én voltam lusta, hanem ennyit tanítottak meg. Persze, voltak olyan tárgyak amelyeknél arra hajtottam csak, hogy legyen meg, mert nagyon nem állt kézre. Ezek főként a rendszergazdai munkakörhöz köthető hálózat menedzseléses tárgyak voltak.


De programozásból amikkel találkoztam azokat tisztességesen meg is tanultam, de sajnos abból volt a kevesebb.


Mit lehetett volna még tenni?

2016. szept. 29. 13:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az egyetem épületében van az okj attól semmi sem változik. Felesleges volt kb kijárni. Ha otthon rendesen megtanulták volna csak egy program nyelvet már előrébb lennel.


Ez nem ledegradalas, de ez a tudás nagy kevés. Az egy reális elvárás már egy pályakezdő részére is, hogy minden. Egy nyelvet ismerjen közepesen és magabiztosan.


Azt pedig már jobb, ha most fiatal felnőttként észben tartod, hogy soha kutyát nem fog érdekelni, hogy neked vidéken mire volt lehetőséged. A cég azt látja, hogy mások megoldottak.

2016. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

OKJ-t végeztem, semmi fősuli, 7-8 éve kezdtem el a szakmát, akkor még nem volt ekkora hiány, mégis találtam melót.


Nagyon sokat képeztem magam és bevállaltam kisebb-nagyobb melókat, persze fusiba, nem cégeknek. Sokat tanultam belőle.


Csináltam magamnak is kisebb projekteket, hobbiból.

Ennyi, nem kell, hogy nagy cégek vegyenek fel diákként.


Amúgy fölösleges volt a képzés, az az informatikus értéktelen aki az iskolai papírjait lengeti csak, hogy ott ezt tanították. Az ilyen ember nem fog haladni a korral, ugyanis a számítástechnika folyamatosan fejlődik. De szép lenne ha én azt mondanám, hogy én csak php 4-et tanultam ezért nem tudom mi az a php5.


Ha tudnád mi minden van a suli falain túl, konkrétan minden.

2016. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!