Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kimenjek Ausztriáb...

Szerintetek kimenjek Ausztriába vagy maradjak? Nem tudom mi lenne a legjobb döntés.24/L

Figyelt kérdés
Február végén lejár a szerződésem a mostani munkahelyemen. 2015 szeptemberében kezdtem el dolgozni, ez az első munkahelyem. 2016 februárban úgy döntöttem inkább maradok, mert nem találtam volna annyi idő alatt munkát külföldön, meg egyedül rájöttem sose mernék nekivágni. Most viszont lenne valaki aki ott szeretné hagyni a munkahelyét, mert keveset keres és külföldön dolgozna. Megkeresett, hogy nem e lenne kedvem vele tartani. Ő már volt párszor külföldön, jól tud németül, angolul, én viszont nem igazán használtam eddig a németet. Jártam régen tanfolyamra meg suliba is azt tanultam, egy alap tudásom biztos van, csak ha hirtelen beszélni kell nem jutnak eszembe a szavak, mondatokat nehezen rakok össze. A mostani munkámmal nincs bajom, egy irodában papírokat rendezek, gép előtt ülök, nincs hajtás, jó hogy csak 4en vagyunk, de a fizetésem a 60ezret nem éri el 8 órában heti 5 nap.(közfoglalkoztatott vagyok) Mindketten Magyarországhoz közel szeretnénk lenni ha mennénk, hogy hétvégente haza tudjunk jönni. Heti 5 nap 8 órás munkát keresnénk, és az lenne a jó ha a szállást biztosítva lenne. Kisgyermekgondozó szakmánk van, de én nem dolgoztam még benne. Csak irodai munkához értek, meg inkább könnyű munkát szeretnénk. Igazából még soha nem voltam távol a családomtól, nem éltem egyedül szóval kicsit tartok ettől, de viszont kipróbálnám az önállóság, kalandvágy miatt. Aki Ausztriában él és dolgozik tudna nekem segíteni? Mik a tapasztalatok? Hogyan kell belekezdeni ebbe az egészbe? Munkát milyen oldalakon érdemes nézni? Milyen ügyeket kell a kimenetel előtt elintézni?(lakcím bejelentés, eü biztosítás, bankszámla stb) Még annyi hogy kissé visszafogott természet vagyok, ami tudom hogy hátrány kicsit a külföldi életnél. Érdemes megpróbálnom?
2016. okt. 5. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Tapasztalatot nem tudok írni, de néhány kérdést fel tudok tenni, ami esetleg segít tisztán látni:


" Csak irodai munkához értek, meg inkább könnyű munkát szeretnénk."


Ha a nyelvet nehezen beszéled, mondatokat nehezen raksz össze, akkor irodában hogyan tudnál dolgozni? Hiszen ott németül van minden írva, németül osztják ki a feladatokat. A kinti élet elrendezésénél, a munkaszerződésnél még csak-csak segítene ez az ismerősöd, de egész nap nem lehet Veled a munkában 8 órán keresztül.

Ráadásul irodai munkánál nem biztosítanak szállást.


Szállásra akkor lenne esélyed (esetleg), ha baby szitter lennél, de azt írtad, abban még nem dolgoztál, + akkor is kellene tudni németül, hogy tudj kommunikálni a gyerekkel.

Ha úgy döntesz, hogy mész, akkor mindenképpen gyúrj rá a nyelvre - a neten már nagyon jó online anyagok vannak.


Aztán nem tudom, van-e félretett pénzed, hogy ha nincs szállásod, akkor tudjatok bérelni valami kis szobát.

Ha egy fiú az, akivel kimennél, akkor az is benne van a pakliban, hogy jól, de az is, hogy rosszul sülnek el a dolgok.

Hirtelen így ennyi...

U.i: nem hiszem, hogy könnyű fizikai munkát sikerülne kapnod - azt már nyilván levadászták a helyiek :-) Ismerősöm lánya is szobalányként kezdte - aztán lépésről lépésre ment egy picit feljebb...

2016. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!