Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire nehéz mentőápolóként...

Ennyire nehéz mentőápolóként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok és idén érettségiztem le. Szüleim az egészségügyben dolgoznak (apum mentős). Amint megkaptam az érettségim, rögtön beküldtem a jelentkezésemet, mint mentőápoló, de hiába. Se visszajelzés, se elutasítás. Azt hittem, hogy kevés mentős van Magyarországon, de ezek szerint van bőven. Ezzel egy gyerekkori "álommunkámat" küldik a sírba.

2016. okt. 6. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"19 éves vagyok és idén érettségiztem le."

Egészségügyi szakközépiskolába jártál vagy sima gimnáziumba?

2016. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Műszaki érettségim van, de tudtommal nincs semmi kitétel az érettségi fajtáját illetően.
2016. okt. 6. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy tavalyi álláshirdetés a Mentőszolgálattól:

"Országos mentőszolgálat álláspályázat

Komárom, Kisbér, Bábolna térségéből keresünk mentőápoló és ... munkakörbe újonnan belépőket, vagy átjelentkező Bajtársakat.

A munkakör betöltésének feltételei:

Mentőápoló:

- Ér ettségi bizonyítvány

- Mentőápolói szakképesítés /ha még nem rendelkezik a megfelelő szakképesítéssel, akkor annak megszerzését három éven belül vállalni köteles/

- Büntetlen előélet

- 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány

- Orvosi alkalmasság

- Bejelentett állandó lakcím, a lakcímnek megfelelően az adott megyei mentőszervezetnél (a fővárosiak a Budapesti Mentőszervezetnél) jelentkezhet az érdeklődő.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

- Szakmai önéletrajz

- Végzettséget igazoló dokumentumok másolata, melyeket a bizottsági meghallgatás esetén eredetiben be kell mutatni

- Nyilatkozat, hogy a pályázati anyagot az elbírálásban résztvevők megismerhetik

Előny:

- Egészségügyi végzettség (ápoló, szakápoló, mentőápoló)

- Egészségügyben szerzett tapasztalat"

Oké, hogy a szüleid egészségügyben dolgoznak, de szerintem előbb próbálj meg valamilyen módon az egészségügyben dolgozni egy kicsit és utána jelentkezz, amikor már van valamennyi szakmai tapasztalatod.

Esetleg végezz el egy mentőápoló OKJ-s tanfolyamot és akkor biztosan nagyobb esélyed lesz.

2016. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj az, hogyha nem a mentőszolgálaton keresztül csinálom meg a tanfolyamot, akkor drága és 2 év. OMSZ-on keresztül pedig 6hónap és közben kapok fizetést is.
2016. okt. 7. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket szerintem. Ne várj a sült galambra. Lehet azért nem keresnek téged, mert van 30ember, aki nem várt,hanem telefonált és őket hivták be.
2016. okt. 8. 14:19