Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire megyek egy Microsoft...

Mennyire megyek egy Microsoft word tanfolyam elvégzésével?

Figyelt kérdés
Van érettségim, 10 osztályom, és mivel jelenleg minimálbérért dolgozom, szeretnék feljebb jutni, és arra gondoltam hogy van tehetségem gépelni számítógépen, ezért arra az irányba fordulnék. Jobban járnék fizetés ügyileg? Megérne 60 ezer forintot egy ilyen tafolyam?

2016. okt. 11. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

nem éri meg

egyedül megtanulhatod otthon kb 2 nap alatt

2016. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért, a főnököd azt mondta, hogy jobban fogsz járni "fizetésügyileg"?
2016. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen munkám van, hanem minimálbérért dolgozok fizikai munkát, és szeretnék előre lépni. Gépelni, számítógépen dolgozni szeretek. Ezért gondoltam a word tanfolyamra.
2016. okt. 11. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ér. Ahol ilyen munkára van szükség, nem a papírt nézik, hanem hogy tudsz-e gépelni. Azt meg otthon is megtanulod.
2016. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előbb tanulj meg vakon gépelni!

(Rengeteg anyag van fenn a neten, hogyan csináld, hogyan gyakorold.)

2016. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vakon gépelés túl van lihegve, egy csomó irodai/adminisztratív munkát végző ember nem tud.



Kérdező: nincs értelme. Az irodai munkának a word csak egy része, kb olyasmi, ami alap elvárás, ha nem tudod, nem vesznek fel, de ha tudod akkor még millió más kompetenciát néznek. Önmagában egy word tanfolyammal sehol nem fogsz tudni elhelyezkedni, mert kérni fognak mellé még egy csomó másik dolgot.


Azt tanácsolom, hogy erre ne dobj ki 60 ezret, ha tényleg meg akarod tanulni, akkor valóban könyvekből is megy, de önmagában ha worddel elboldogulsz még nem fogsz tudni irodai munkát találni.

2016. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia,


A papír akkor fog számítani, ha a tanulmányi illetve szakmai előéletedből nem derül ki, hogy foglalkoztál már számítógépes munkával. Szóval, ha az önéletrajzodban az szerepel, hogy kőművesnek tanultál és 10 éve abban dolgozol, nem derül ki, hogy megy a Word például.


De ilyen esetben csak 1 darab képzés kevés lesz, de igazából értelmetlen is. 60 ezerért pedig egyenesen lehúzás. Komplett ECDL tanfolyam kerül itt például 99.000 Ft-ba.

[link]


Ráadásul, ha jól látom tudsz náluk kamatmentes részletfizetést is kérni, ami nem hátrány.


Az ECDL egy hivatalos papír. Itthon is és külföldön is van értéke, ha irodai környezetben szeretnél dolgozni. Plusz a Word mellett megtanulod a többi irodai szoftver használatát is, mivel az elég ritka, hogy csak egy programban kelljen majd dolgoznod. Többnyire szokott még lenni táblázatkezelés, meg levelező program használata. Ezek a jellemzőbbek.


A gépírást tényleg tudod otthon is gyakorolni. Ha kéne hozzá mégis segítség szerintem van ilyen tanfolyamuk is. Keresgélj az oldalukon.


Bárhogy döntesz, szerintem dicséretes hogy szeretnél változtatni az életkörülményeiden és mind ezt tudással szeretnéd elérni. Szóval így tovább!

2017. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kőváry Orsolya ***** válasza:

A gépírás egyáltalán nincs túllihegve. Igen, rengeteg irodai dolgozó nem tudja, és töméntelen plusz időt elvesztegetnek emiatt. Hogy a tudása előny, vagy hátrány, ezt az adott munkáltató dönti el, ha nem előírás, akkor magadnak könnyíted meg az életed vele, ha tudod.

Wordot megtanulhatod magad is (meg persze kb. mindent, még az agysebészetet is, csak nem lesz egyszerű). A tanfolyam egy dolgot könnyít meg, hogy nem neked kell összebogarászni az infókat, hanem szépen összeszedik neked.

Én mondjuk nem hiszek a csoportos tanfolyamban, de ez természetes, mert magántanár vagyok. ;) Wordöt is oktatok, de mondjuk nem vagyok olcsó, tehát nyugodtan keress más forrást.

2017. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!