Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulni, amivel...

Mit érdemes tanulni, amivel az ember nem egy tróger, betanított munkás lesz?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagy igényeim:


1 nappali műszak, fizetés 100-130e nettó, a munka legyen nyugis, laza, ne kelljen vért pisilni a kapkodásban és 800 helyre figyelni.


Eddig van egy környezetvédelmi technikusi végzettségem, 2 év ment el rá az életemből. Nem tudtam vele elhelyezkedni soha, egyszerűen sehol se keresik, vagy olyat kérnek mellé, ami nekünk nem volt tananyag... Műszaki rajzot viszont imádtam benne..


Meló mellett megcsináltam a gyógymasszőrit. Ezzel max vállalkozó lehetek helybérléssel. Alkalmazotti állást nem láttam, max Hévizen, nekem viszont Bp és környéke kellene, 9. kerület, 20. kerület, 23. kerület. 1x már voltam benne vállalkozó fél évig pesten, de nem sikerült vendégkört kiépíteni, + a vállalkozói terheket, helypénzt fizetni, marketingköltségekről ne is beszéljünk. Viszont ezt is szerettem csinálni, meg csinálgatom is munka mellett, de nincs akkora vendégköröm, hogy eltartson.


Mit érdemes tanulni akkor, amihez "jár" a normális munkahelyi légkör? Csakis okj-s tanfolyamok érdekelnek.. nincs türelmem 3,5 éves egyetemi képzéshez.. ilyen munka mellett meg erőm sincs hozzá!


Most egy sz@ros csokigyárban tolom az ipart betanított munkásként, de okádhatnékom van az egésztől.. na meg az a kapkodás, ami ott megy.. embertelen!


Most próbálok új melóhelyet keresni, ami mellett lenne erőm elmenni angolra heti 3x.. bár ne igen látom, hogy az én jövőbeli középszintű vagy egy kicsit felette lévő angoltudásommal milyen munkát végezhetnék.


Örömmel vennék pár építő jellegű tippet, ötletet.



#tanulás #OKJ #tanfolyam #fejlődéi lehetőség #normális munka
2016. szept. 26. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, hogy az életedet csak a tanulás és az alkalmazotti munka keretei között tudod elképzelni.

Annyit tudok segíteni gondolatébresztőként, hogy az alkalmazotti lét nem az egyetlen út.

2016. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el akár targoncásnak, ronggyá keresik magukat ha nem ragadnak le egy munkahelyen, hanem mindig átmennek a többet ígérő céghez.
2016. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

1-esnek:


Idézet a kérdésből:

"1x már voltam benne vállalkozó fél évig pesten, de nem sikerült vendégkört kiépíteni, + a vállalkozói terheket, helypénzt fizetni, marketingköltségekről ne is beszéljünk."

2016. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 tudom, örülnék én is ha vállalkozó lehetnék. Tetszett az a létforma ami akkor volt, viszont az, hogy a költségeimet se tudtam kifizetni, az már nem annyira. Jelenleg nincs jobb és életképesebb ötletem a vállalkozásra, ami fedezné a felmerülő költségeket és még profitot is biztosítana nekem. Masszázsra nem igazán van kereslet, ahogy látom és tapasztalom.


50 rugót mint járulékot kitermelni meg nem igen látom, hogy miből lehetne. hiába érdekel engem a 3D nyomtatás, és hiába dolgozom az összes piacon lévő cég ára alatt (minőségileg ugyanott, mert ugyanazt a típusú programot és nyomtatót birtoklom és használom mint ők) akkor se kell a kutyának sem a kinyomtatott tárgyak. Legalábbis eddig senkinek nem kellettek.


Vállalkozóként mindenképp el kell adnom valamit, vagy a tudásomat vagy az általam gyártott terméket. Tudásban max a masszázs az ami van. Termékben meg amit kínálok az nem kell senkinek.


Ezek után marad az, hogy tanulok valamit és eladom az időmet és vele együtt a tudásomat.

2016. szept. 26. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr?
2016. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én már a munkahelyemen se nagyon bírom az utasítgatásokat, szóval a rendőri, katonai pálya ezzel kilőve.
2016. szept. 28. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Akkor legyél tenyésztő.Mindegy mit,kutyát,fürjet,struccot,lovat,marhát tartassz,ezekben jó pénz van és nem dirigál senki.
2016. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Targoncasok, CNC, rendszergazda.


Tenyeszto???


Jo penz van benne, ha minoseget nevelsz.

De aztan a szomszed, a masodunokatestver, a nagyneni is rakap arra amit te tenyesztesz, es ala mennek az arnak, romlik az allomany es a vegen semmi penzt nem kapsz erte, de meg fajtatisztanak is alig lehet nevezni a szuletendo utodokat. Ugye alfoldi kutyasok, csivavasok? Gratulalok nektek! Most amikor en vinnek kulfoldre egy normalis kutyat nem latok, ami fajtatiszta lenne a picser, tacsko stb. beutessel.


Ja, mellette sehova nem fogsz tudni elmenni!

Meg strandra is csak ha elore megtervezedaz etetest, takaritast, de felejtsd el a 3 napos wellnest vagy egyhetes kulfoldi utat.

2016. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ahol élek és a környéken a tehenészet megy.. 8-10 tehén, tejüket eladják vagy csinálnak belőle túrót, sajtot.


Viszont ezt se csinálnám semmi pénzért! Minden nap fejik a teheneket 2x, hajnalban kelnek 4 órakor, akkor tisztítani kell őket, etetni, eladni az árut.. az év 365 napján. Itt nincs munkaszünet, pihenőnap, fizetett ünnepnap, karácsony, hosszú hétvége. Ha nem tudják eladni az árut, akkor rajtuk rohad.. teheneket oltani kell, állatorvos 10 tehén után egy vagyont visz el.

2016. okt. 12. 21:41
 10/10 anonim válasza:
62%

A 3D nyomtatásban még alkothatsz valamit. Ha lenne valami speciális terméked, ami nagyon innovatív, vagy csak szép vagy vicces, vagy stb., akkor azután már a többi termékedet is el tudnád adni, mert, ha már egyszer ott vannak, miért ne vennék meg?


Csinálj egy weboldalt, és akkor nem is kell "telephely", otthonról intézheted az egészet.

2016. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!