Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Készenléti időt akar bevezetni...

Kétkedő kérdése:

Készenléti időt akar bevezetni a férjem munkáltatója, a szokásos munkaidején kívül. Mennyire gyakori ez? Belemenjen? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
5 éve kerülte a céghez: hétfőtől péntekig 8-5 a munkaidő, ami néha tovább tart, de ez még elviselhető. Most be akarják vezetni a munkaidő mellett a plusz készenléti időt, kb havonta két hétre, ami alapján 1 órán belül a megadott helyszínre kell, hogy menjen, megoldani a hibát, munkaidő végétől a másnapi munkaidő kezdetéig bármikor (tehát akár éjjel is, hétvégén is bármikor). (Munkaköre nem készenléti, nem életmentő, stb. feladatokat lát el, inkább szervizes kiszállási munka.) Nem tudom, mennyire szokásos ez, de nekem nem tűnik elviselhetőnek az állandóan készenlétben levés, a ledolgozott munka után. Azt sem tudom, mennyire lehet ezt fizikailag bírni, 56 évesen? Kb. az erre az időszakra jutó fizetés 20 %-ával akarják kompenzálni ezt. Mit tennétek?

2016. szept. 15. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Más munkakörökben is van készenlét. Fontos tudni, hogy amennyiben a munkaszerződése nem tartalmazza a "lehetőségét", akkor nem köteles belemenni. 2 hét havi szinten nem kevés, de a nagy kérdés az, hogy nektek az a +20% pótlék mennyire kell, és persze az is, hogy a férjed szereti-e egyáltalán a munkáját annyira, hogy ezt is csinálná.
2016. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt szó kötelező készenlétről eredetileg... A 20 %, mivel nagyon kis összeg, nem segít anyagilag: ilyen áron, hogy éjjel meg hétvégén azonnal menni kell, nem éri meg. A munkáját becsülettel ellátja, de nem a "szeretem a munkát" miatt.
2016. szept. 15. 18:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Na meg: a normál munkaidőben minden percükben meghajtják őket, mivel már például jó ideje hárman látják el 4 ember munkáját, vagyis teljesen kimerítik őket...
2016. szept. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!