Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség egy multi és...

Mi a különbség egy multi és egy franchise cég közt?

Figyelt kérdés
Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy attól, hogy van anya cége egy cégnek, nem biztos, hogy multi, hanem lehet franchise hálózat is.
2016. okt. 14. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A multi esetében ugyanaz a munkáltatód akkor is, ha a győri Tesco-ban dolgozol, meg akkor is, ha a debreceniben.

Ugyanazok a juttatások, jobb esetben a bérek is. De ha pl. van cafeteria, akkor az mindenhol van, mert egységes minden.


Franchise esetében semmi sem egységes, már ami a munkáltatói és a munkavállalói oldal kapcsolatát jellemzi.

Ők fizetnek a márkanév használatáért, jó példa erre a McDonald's.

Ha te egy Mekiben dolgozol, akkor nem a Meki a munkáltatód, hanem az a vállalkozás, amelyik fizet a Mekinek. A JóskaPista Kft-től kapod a fizetésed. Nekik az a felelősségük, hogy a Meki által meghatározott termékek mindig ugyanolyan minőségben rendelkezésre álljanak. De ha egy győri Kismika Kft. franchise-ban Mekit üzemeltet, és tök jó fej, mert ad a dolgozóinak cafeteriát, meg masszázsbérletet, meg karácsonyi prémiumot, ez nem jelenti azt, hogy te a debreceni Jóskapista Kft-nél is ugyanezeket fogod kapni, mert semmi közötök nincs egymáshoz. Csak az előállított termék/szolgáltatás kell, hogy ugyanolyan legyen, de a munkáltatói jogokat mindenhol egyedileg gyakorolják.

2016. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Műszaki oldalon találkoztam egy olyan "német" céggel, hogy 50-50% tulajdoni viszony volt, bérek azok sehol nem voltak, aztán valaki mondta nekem, hogy ez nem multi hanem frenchise.
2016. okt. 15. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!