Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási időm alatt miért...

Felmondási időm alatt miért kellett volna okt 15-én dolgoznom ha okt 31-ln már nem leszek alkalmazott?

Figyelt kérdés

Van reális magyarázat arra miért várta el volna a barom főnököm hogy okt 15-én bemenjek dolgozni?

Okt 15 áthelyezett munkanap okt 31-ét dolgozzuk le előre. De én felmondtam felm időmet töltöm és okt 31-én már nem leszek alkalmazott, a felm idő lejár okt 19én.


Akkor mit kellett volna ledolgoznom előre? Azt a napot amikor már eleve nem leszek dolgozója a cégnek?

Azért írom hogy „kellett volna” mert közöltem a főnökkel hogy nem megyek be ne is álmodjon. Jött a szokásos fenyegetés hogy akkor majd a kilépőpapírok meg az utolsó fizu nem kerül kiadásra. Mondtam neki hogy hajrá, ha akar egy munkaügyi pert a nyakába csak tessék. Erre bekussolt és eltakarodott.

Csak nem értem: létezhet reális jogszerű ok ami miatt dolgoznom kellett volna egy olyan napon amikor nem vagyok már alkalmazott?


2016. okt. 16. 10:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert hivatalosan munkanap.

Aki 16-án lép be, annak meg nem kell dolgozni 31-én, mert nem munkanap.

Nem a főnököd barom, ez így törvényes. Perelj, neki van igaza.

2016. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
igazi jó alkalmazott vagy, az új helyeden már remegve várnak zsenikém... :)
2016. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
19-ig 14 munkanap van ebben a hónapban, ha nem mész be, lesz egy igazolatlan, nem fizetett napod, szépen jelentik a 08-on, lesz egy napod, amikor nem vagy biztosításod.
2016. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2: ja, tuti ott meg majd önként bemegy 31-én, hiszen nem tudta náluk előre ledolgozni :D
2016. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"azért, mert hivatalosan munkanap"


Áthelyezett munkanap. Nem rendkívüli, hanem áthelyezett. nem mindegy. Okt 15-én a naptár szerint 15-e volt, a munkanapok szerint viszont tegnap okt 31 volt.


De semmi gond, benn van még úgyis 15 nap szabim amit úgyse adnak ki nincs is már mikor, majd szépen levonhatja abból.



És baromság: aki 16-án lép be az nem dolgozik majd okt 31-én, annak szépen kifizetik annyi napot amennyit dolgozott és kész. Mínusz 1 nap és csók.

2016. okt. 16. 10:41
 6/21 A kérdező kommentje:

"lesz egy igazolatlan, nem fizetett napod,"


15 nap szabim még benn van. időarányosan számolt 15 napom, nem dec 31-ig számolt 15 nap.

2016. okt. 16. 10:43
 7/21 A kérdező kommentje:

" tuti ott meg majd önként bemegy 31-én"


Senki se mondta hogy ha én innen kilépek másnap már máshol kezdek...

2016. okt. 16. 10:44
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
nem is nagyon gondolta senki komolya, hogy ezzel briliáns logikával, és finom modorral találsz munkát gyorsan
2016. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

nincs olyan, hogy áthelyett munkanap, csak a köznyelvben.


Rendelet határozza meg, hogy 15 munkanap és kész.

[link]


A szabadságodat pedig nem írhatja ki, mert a kiadásnak szabályai vannak, 15 nappal előre kellett volna kérned,, Ha nem mész be, igazolatlan, nem fizetett. Arra a napra fizetned kell eü szolg járulékot, és nem lesz megszakítás nélküli a jogviszony.

2016. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

", mert a kiadásnak szabályai vannak, 15 nappal előre kellett volna kérned,


??? Most azért gondolkozzál már ember. Életszerűség.

Szerinted miért van benn még az összes szabim? Szerinted nem szerettem volna a nyáron pl szabira menni? szerinted nem kértem ezerszer? Sose kaptam egy napot se itt van okt és még 1 napot nem voltam indén szabin ezer kérésem ellenére. Többek között ez is az oka a távozásomnak.

2016. okt. 16. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!