Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valahol elhelyezkedtem...

Ha valahol elhelyezkedtem próbaidőn, eközben egy másik cég is hív interjúra, lemondjam?

Figyelt kérdés

Beadtam a pályázatom sok helyre, és többen vissza is hívtak, az egyik céggel sikerült is megegyeznem és próbaidőn fogom kezdeni. Ez idő alatt valószínűleg még fog jönni jó néhány ajánlat számomra, hogy interjúra hívnak majd, vagy ahol interjún már voltam, engem választanak ki és hívnak második körre.

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon érdemes-e ezekkel foglalkozni, hátha valamelyik jobb körülményeket ajánl, mint amit elvállaltam. Vagy ne bonyolítsam inkább, nehogy két szék közé essek?



2016. okt. 18. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Ezt neked kell eldönteni, de szerintem nem lenne korrekt dolog.
2016. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Miert ne lenne mar korrekt? Csak azert maradjon egy rosszabb helyen, mert oda vettek fel eloszor? Erre van a probaido, amikor mindket fel kulonosebb kovetkezmeny nelkul elallhat az egesztol.
2016. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Az a cég bizalmat szavazott neki, ő meg lelép pár pár hét után. Nekem senki ne mondja, hogy ez korrekt dolog, még akkor sem ha megteheti minden következmény nélkül.
2016. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Bizalom ? Ez nem lelki társkereső intézmény hanem melóhely , ott a teljesítés számít és a fokozatos kihasználás . Szervezd úgy a következő felvételit hogy passzoljon a beosztásodhoz és tartsd titokba . Inkább bizonyosodj meg hogy hol a jobb és ezáltal dönts . Amikor elküldik az embert se közlik előtte , legalábbis nem szokás .
2016. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha van rá időd, akkor menj el természetesen. Egy próbát megér. A próbaidőn belül a cég is felmondhatja veled a szerződést. Nem kell egyik kollégának sem tudnia róla, de menj el!


Az ilyen csicskák miatt vannak a barmok mint az első válaszoló, ha van jobb akkor menj a jobb helyre!

2016. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van az elsőnek, valóban nem korrekt dolog, ha a cég egyébként nem ad rá okot. Ráadásul honnan tudni, hogy a másik hely jobb lesz?
2016. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell mérlegelned.

Ha csak egy interjúra hívnak vissza, szerintem érdemes elmenned. Próbaidő alatt is lehet szabadnapot kivenni, amit nem vagy köteles megindokolni, hogy miért veszed ki.

A ciki helyzet akkor van, ha a másik cég is felvenne próbaidőre. Ha ez van, akkor tájékozódj arról, hogy ők miket ajánlanak, milyen munkalehetőséget, és dönts úgy, ahogy jobbnak látod.

2016. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

De azt tartsd a szemed előtt, hogy lehet, hogy egy biztos állásod van már, amit nem feltétlenül érdemes eldobni egy bizonytalan miatt.

(Előző voltam.)

2016. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
# 6 és a többiek, honnan tudja a jelenlegi és a többi cég ha ő elmegy más megbeszélgetésre? Sehonnan!!! Menj el, próbaidő után is.
2016. okt. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Az érzelmi zsarolást hagyjuk. Ez üzlet. Ha van egy jobb ajánlat, a cég legyen, aki küzd, pláne, hogy munkaerő hiány van.


Jobb ajánlat, jobb munkahely, döntés a sajátom. Ha nekem azzal jön a főnök, hogy bizalom ide-oda, kérdés nélkül hagyom ott,mert ez manipulatív.

Esz érvekkel ott tud tartani de zsarolást hagyjuk.

2016. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!