Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valahol elhelyezkedtem...

Ha valahol elhelyezkedtem próbaidőn, eközben egy másik cég is hív interjúra, lemondjam?

Figyelt kérdés

Beadtam a pályázatom sok helyre, és többen vissza is hívtak, az egyik céggel sikerült is megegyeznem és próbaidőn fogom kezdeni. Ez idő alatt valószínűleg még fog jönni jó néhány ajánlat számomra, hogy interjúra hívnak majd, vagy ahol interjún már voltam, engem választanak ki és hívnak második körre.

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon érdemes-e ezekkel foglalkozni, hátha valamelyik jobb körülményeket ajánl, mint amit elvállaltam. Vagy ne bonyolítsam inkább, nehogy két szék közé essek?



2016. okt. 18. 23:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelned kell, hogy az jobb állás-e, több fizu vagy jobb beosztás vagy szívesebben csinálnád-e, közelebb van stb. Ha jobbnak találod, mindenképpen állj tovább, ne csinálj lelkiismereti kérdést belőle. Korrektség? A cég simán elküld téged, ha úgy látja jónak, senki nem kérdezi meg, miből fogsz élni. Egyébként pedig valóban, a próbaidő erről szól.


A korrektségről még annyit, engem simán elküldtek egyik napról a másikra, mivel a főnöl havernőjének munka kellett, és neki jobban tetszett az én pozícióm, mint amire eredetileg jelentkezett a cégemhez... Amúgy meg miről beszélünk? Magadhoz legyél korrekt, neked kell bejárnod mindennap, te veszed fel a fizetést, ha elszalasztasz egy jobb lehetőséget naivságból meg álszentségből, azt egyedül te szívod meg. Hidd el, egy cég túl fogja élni, ha otthagyod őket próbaidő alatt. ;) Ez utóbbi gondolatot inkább néhány hozzászólásra reagálva írom csak.

2016. okt. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Ne vicceljünk már... Természetesen menj el az interjúra. Bármikor. Folyamatosan kell interjúra járni, max 2 évente váltani. Kockáztatás nélkül nincs karrier.
2016. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 bimke válasza:
75%
Ha úgy érzed, megtaláltad álmaid munkahelyét, ne keress tovább. De úgy gondolod, hogy egy jobb lehetőség nyílik meg előtted, mindenképp csekkold le a másik helyet...
2016. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én most pont ebben a helyzetben vagyok.


Meglátom milyen a hely, ahova felvettek de közben ha hívnak interjúra , vagy kapok jobb ajánlatot, akkor otthagyom.

febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!