Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a végkielégítésre a munkált...

Ha a végkielégítésre a munkáltató a szerződésben az Mt-nál kedvezőbbet állapít meg, az a végkielégítést nem kapókra is érvényes? Mennyi 0 + 200. 000?

Figyelt kérdés

A végkielégítést az Mt szabályozza de röviden ugye annyi hogy ha a munkáltató mond fel rendes felmondással és a dolgozó ott van bizonyos ideje akkor jár, mégpedig az Mt által szabott mértékben.

Aki csak pár hónapja dolgozik annak nem jár.

A munkáltató a szerződésben az Mt-nél kedvezőtlenebbet nem állapíthat meg, de kedvezőbbet igen.

Mi van akkor ha a munkáltató azt írja bele a szerződésbe (nem szó szerint de lényege): a cég önkéntes vállalásként vállalja hogy az Mt által megállapított végkielégítést +200.000-el megtoldja.

Tehát Józsi ott dolgozik X éve járna neki végkielégítésként 3 havi átlagbére, a cég ezt fizeti + ad neki még 200-at. Nem kérdés.

Mari ott dolgozik csak pár hónapja, nem járna neki végkielégítés, és itt megállok.

nem jár neki végkielégítés?

vagy 0 HUF jár neki (vagyis semmi)? paraszti ésszel ez ugyanaz.


mert ha a cég az Mt által megállapított végkielégítést +200-al megtoldja, akkor Mari kap 0 + 200-at?

Hiszen az Mt szerint 0 járna neki azt a 0-át megkapja és a cég ezt 200-al toldja?


0+ 200?


2016. okt. 19. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

"nem szó szerint de lényege"


Ez a kulcs mondat. Ugyanis pont azért nem ezt írja bele, amit te leírtál, hanem pontos megfogalmazást, hogy ne lehessen belőle probléma. A jog már csak olyan, hogy egy két apró fordulaton múlhat minden, és akik ilyen szerződéseket csinálnak, azok tudják, hogy hogyan kell pontosan fogalmazni


Innen pedig a pontos szöveg kellene, nem pedig a "kb ez az értelme"


ui: jellemzően úgy fogalmazzák meg, hogy akiknek járna egyébként is végkielégítés, azok kapnak magasabbat, akinek pedig nem járna egyébként sem, az nem kap semmit.

2016. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

na csak azért kérdem mert volt itt valaki aki pár hónapja volt itt nem akartak neki adni semmit és ő csak megpendítette hogy vagy fizetnek vagy bíróság-erre fizettek.


és szó se volt tényleges bíróságról csak blöff volt de a puszta említése is elég volt

2016. okt. 19. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Az mt által járó végkielégítésben a járó a lényeg. Ha nem jár, nincs mit megtoldani.
2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát sztem 0 + 200 az = 200.
2016. okt. 19. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Matematika 0+200=200

Jog: ha valami ami jár +200 az 200 ha jár, és 0 ha nem jár eleve.

2016. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A cég mégis kiperkálta egy 4 hónapos dolgozónak a 200-at elég volt neki a bíróságot csak említenie.
2016. okt. 19. 18:33
 7/10 anonim ***** válasza:

1) ha jobban tudod, akkor a fenének kérdezed

2) honnan tudod, hogy kiperkálta? Mondta?

3) honnan tudod, hogy mi volt pontosan a háttérben, ami miatt a cégnek megérte ez a 200k ahelyett, hogy azt mondja, legyen

4) honnan tudod, hogy hasonló helyzetben ugyanígy fog eljárni a cég?


5-10: minek kérdezed, ha jobban tudod?

2016. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 hónap után nem jár senkinek semmi. Ha mégis kifizették, akkor más volt a háttérben. Alapvetően multinál a kis HR-es alkalmazott bármit jóváhagy, mert nem akarnak bíróságra menni. Ahol én dolgoztam ott is volt olyan, hogy a céges hitelkártyát rendszeresen magáncélra használta a srác. Mondták neki, hogy fegyelmit fog kapni, erre elkezdett bírósággal fenyegetőzni, még ők kértek bocsánatot. Semmi jogalapja nem volt, egyértelműen visszaélt a helyzettel, én simán ki is rúgtam volna. Ennek ellenére a munkaügyis nem akarja cég érdekében a saját nyakát kockáztatni. Viszont azt, hogy 4 hónap után ennyit kifizettek nehezen tudom elképzelni.
2016. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát márpedig kérem szépenn én láttam a) a papírt b) a pénzt kp-ben
2016. okt. 20. 08:21
 10/10 A kérdező kommentje:

"Semmi jogalapja nem volt, egyértelműen visszaélt a helyzettel, én simán ki is rúgtam volna. Ennek ellenére a munkaügyis nem akarja cég érdekében a saját nyakát kockáztatni"


Ha semmi jogalap akkor a cég miért is kockáztatta a nyakát?

Hát ha a cég vétlen mint a bárány akkor semmi kockázat.... akkor menjen csak szépen bíróságra a dolgozó...

2016. okt. 20. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!