Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik pontosan az...

Hogy működik pontosan az álláskereső regisztráció a munkaügyi központban?

Figyelt kérdés
Milyen adatokat fognak kérni? Hányszor kell majd bemenni? Mennyi az esély, hogy érettségivel adnak normális munkát? Azt jól tudom, hogy addig nem kell TB járulékot fizetni, amíg be vagyok jelentve? Mit kell teljesíteni a munkanélküli segély megkapásához? Ha találnak nekem munkát, de az nem felel meg és nem megyek el akkor egyből megszüntetik a regisztrációm?

2016. okt. 25. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérik az előző munkahelyeidről kapott anyagokat, mindent vigyél magaddal, amit csak kaptál, a kis rózsaszín TB kiskönyvet is. Plusz az irataid természetesen. Elvben egyszer kell bemenni, majd pár havonta ismét jelentkezni kell, de azt már neten is elég.


Arra az esély, hogy segítenek nekec munkát találni, pláne csak érettségivel, nagyon pici. Nekem maguktól még sosem ajánlottak állást. Felvették az adataim és ennyi. De mindenképpen kérd meg őket, hogy ajánljanak!


A TB-d csak max 3 hónapig fizetik helyetted, tovább nem. Ezt is csak akkor, ha megvan a kellő munkaviszonyod az elmúlt 3 évben. Ha nincs 365 nap sem, akkor semmit sem kapsz.


A segélyhez semmi sem kell, csak hogy bejelentkezz az előírt időpontban.


Mivel nem ajánlanak munkát, így lesz@rják, hogy elmész-e vagy sem. ;) De ha netán ajánlanának, mert kéred, akkor sem érdekel ez senkit. Ne parázz.


Sok sikert! Inkább ne számíts a munkaügyire, próbálj minél több állásra jelentkezni, és minél hamarabb elhelyezkedni. A segély is csak töredéke a korábban keresett nettó fizudnak.

2016. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megvan a 365nap, de csak részmunkaidős voltam.
2016. okt. 26. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!