Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy Moszkvában is...

Igaz, hogy Moszkvában is olyan jól lehet keresni mint Nyugaton?

Figyelt kérdés
Természetesen megfelelő üzleti/mérnöki diplomákkal és több nyelvet beszélve gondoltam. (Szaknyelv is.)

2016. okt. 29. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nagy francokat! Rengeteg cikk van erről google-zz picit utána. Bőven a magyar átlag alatt vannak. Pláne amióta az eu szakciók vannak, azóta a bérek lefeleződtek az árak pedig +20-30%kal nőttek. Most keresnek 500 dollár körül.
2016. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szankciók óta sok minden romlott, ez igaz.


De vannak olyan területek Oroszországban, ahol nagyon is jól lehet keresni.

Bizonyos mérnöki területeken, üzleti, pénzügyi területeken.


A szankciók előtt pl. rengeteg expat ment Moszkvába, kevesebben Szentpétervárra.

Más városokra persze ez már nem igaz.


Sokkal-sokkal szűkebb körben, mint nyugaton, de kiemelkedő jövedelem és életszínvonal elérhető.


Ez kb. két éve megtört, azóta expat is kevesebb van.



Nagy különbség az is, hogy Oroszország esetében egy-egy nagyon konkrét helyet megszerezve lehet elérni azt, ami nyugaton sokkal szélesebb körben áll rendelkezésre.


Moszkva esetében nem úgy működik, hogy "keressünk valami jó expat állást, úgyis találunk".

De ha talál az ember egy ilyet és felveszik, akkor onnantól megvan.


Az Oroszországban jelen lévő multik vagy orosz-külföldi vegyesvállalatok pedig szívesen alkalmaznak/alkalmaztak expatokat.



Ezek a lehetőségek most még tovább szűkültek, elég nagy mértékben, de nem nullára süllyedtek.


Pár évig még valószínűleg így marad. Még ha a szankciós politika összeomlana, akkor sem állna vissza a gazdaság működése napok alatt a korábbi szintre.


Ez már egy kicsit messzire vezet, de szerencsére már látszanak a kilábalás jelei, úgy hogy a nyugati kormányok nem vettek vissza a büntetőintézkedéseikből, tehát borítékolható a kilábalás önerőből, bár ez a lakosság és a cégek számára keservesen történik.

A szankciók pedig előbb-utóbb úgyis véget érnek, már az is meglepő, hogy ilyen hosszan sikerül fenntartani, hiszen nagyon sok EU országot is erősen hátrányosan érint.


Milyen végzettséged van? Hány éves vagy? Milyen tapasztalatok vannak mögötted? És milyen területben gondolkozol Moszkvában?

Persze csak ha nem vagyok tolakodó.

2016. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit még nem írtam, hogy nem törvényszerű, hogy egy expat, főleg ha magas munkakörbe érkezik az országba, nem feltétlenül a helyi valutában kapja a fizetését. Van amikor pl. euróban vagy dollárban állapodnak meg.


Ezt nem konkrétan Oroszországra írtam.


Azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy a büntető intézkedések bevezetése óta külföldi valutában egyezzen meg a munkáltató és munkavállaló a bérezésben. Melyik munkáltató lenne ilyen ostoba...

2016. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Második!


Huszonéves vagyok és közgazdász végzettségem lesz nemsokára. Még utána szeretnék MSC-t is szerezni, várhatóan pénzügyből. Tudok oroszul, angolul és franciául. Üzleti szaknyelvet is tanulok belőlük.


Eddig két multinál dolgoztam itthon. Aztán majd MSC után szeretnék Moszkvába menni. :)

2016. okt. 30. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
És milyen mostanság Moszkvában?
2022. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!