Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emailben küldött önéletrajz...

Az emailben küldött önéletrajzokat és a motivációs levelet tényleg kinyomtatják a munkát meghirdetők?

Figyelt kérdés

És az önéletrajzot az emailbe kell írni vagy azt és a motivációs levelet is csatolni?

Nem egy nagy cég, csak egy kis csapat hirdetett. Én eddig a személyes megjelenés híve voltam, most is van lehetőség személyesen leadni az önéletrajzot, de elég sokba kerülne oda elmenni és a munkavégzés helye sem ott lesz.

Nyugodtan oszthattok (bírom a gyűrődést :D ), hogy aki ennyit sem tud, az minek jelentkezik emailben, meg honnan jöttem, a barlangból, stb - csak azért légyszi valaki válaszoljon is érdemben :-)

Szóval formailag hogyan, mit kellene tennem?

(tekintettel arra, hogy vasárnap van, a céget nem zaklatnám ezzel, meg amíg ott kérdezősködök, válasz jön,stb. addig megy az idő oszt a végén még betöltik az állást, mire kitalálom, mit, hogyan :D )



2016. okt. 30. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában emailben szokták elküldeni az anyagot a jelentkezők, kivéve amikor jelzik, hogy levélben is el kell küldeni aláírva.

Ha behívnak, majd ők kinyomtatják (de te is vihetsz egy kinyomtatott példányt magaddal ebben az esetben).

Csak azért kár oda utazni, hogy személyesen add le az anyagot.

2016. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak azt nem tudom pontosan, hogy az emailben (bele) írom meg az önéletrajzomat és mellé csatolom a motivációs levelet vagy mindkettőt csatolva kell küldeni és az emailben csak annyit írni, hogy erre és erre az állásra jelentkezem. Hogy szokták?
2016. okt. 30. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a levélhez szoktam csatolni a motivációs levelet + önéletrajzot, a levél szövegébe pedig 1-2 sorban leírod, hogy az xy állásra küldöd a jelentkezésed.
2016. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen - ment a zöld kéz :-)
2016. okt. 30. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pdf formátumban szoktam csatolni.
2016. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kónya Ágnes ***** válasza:
62%

A főszabály az, hogy az önéletrajzot olyan formátumban kell küldeni, ahogy az álláshirdetésben kérik.


Ha nem kérnek külön formátumot, akkor a pdf dokumentum alkalmasabb erre, mert így biztos, hogy ugyanazt fogja az olvasó is látni, amit te. Word formátum esetén, ha az olvasó régebbi vagy újabb verzióval dolgozik, mint ami a gépedre telepítve van, akkor elcsúszhatnak a dokumentum különböző részei.


Arra is van lehetőség, hogy az önéletrajzot az e-mail törzsszövegébe illeszd be. Pontosan erre a célra fejlesztették ki az úgynevezett "folyószöveg önéletrajzot". Ez konkrétan egy e-mail formátumú önéletrajz, amely nem tartalmaz semmilyen extra formázást (kiemelés, aláhúzás, dőlt betűk, díszes betűtípusok).


Ha csak a Word-ben megszerkesztett önéletrajzot másolod be az e-mail törzsszövegébe, akkor látni fogd, hogy az egész szétcsúszik, fura jelek jelennek meg benne. De ha a folyószöveg önéletrajzot illeszted be, akkor nem lesz ilyen problémád.


A legegyszerűbb módszer, amivel létrehozod a folyószöveg önéletrajzot, ha egy meglévő, Word-ben elkészített önéletrajzot egyszerű szövegként elmentesz. Ezután érdemes azokat a karaktereket, amelyeket nem ismer fel a program, kicserélni a billentyűzeten is megtalálható karakterekre és a margókat átállítani. Így könnyebben átfutja az olvasó.


Ugyanezt meg lehet csinálni a motivációs levéllel is.


Azt javasolnám, ha nincs semmilyen megkötés az álláshirdetésben, akkor a motivációs levelet másold be a levél törzsszövegébe és csatold mellékletként is az önéletrajz mellé. De az is járható út, ha az önéletrajzodat szúrod be. De ne felejtsd el csatolni a motivációs levelet és az önéletrajzot egyszerre. A megfelelő megoldás sok tényezőtől függ.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr


Kónya Ágnes

2016. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Azt javasolnám, ha nincs semmilyen megkötés az álláshirdetésben, akkor a motivációs levelet másold be a levél törzsszövegébe és csatold mellékletként is az önéletrajz mellé. De az is járható út, ha az önéletrajzodat szúrod be. De ne felejtsd el csatolni a motivációs levelet és az önéletrajzot egyszerre. A megfelelő megoldás sok tényezőtől függ. "


Nem volt semmilyen megkötés és nekem ez, a fenti rész a legszimpatikusabb megoldás.

Azt meg, hogy ki pontozott le 46 %-ra, nem tudom (azt sem, hogy miért). Mindenesetre én köszönöm a hasznos és részletes választ - ment a zöld kéz

2016. nov. 1. 06:50
 8/8 Kónya Ágnes ***** válasza:
Igazán nincs mit, nagyon szívesen segítettem.
2016. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!