Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek, ti is ilyen önéletraj...

HR-esek, ti is ilyen önéletrajzokat és motivációs leveleket szoktatok kapni?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem ezzel foglalkozom. Röviden arról van szó, hogy a cégnél, ahol dolgozom indítottak egy gyakornoki programot. Pályakezdőket, vagy minimális tapasztalattal rendelkező fiatalokat vesz fel a cég határozott időre. Mivel főleg én fogok velük dolgozni, a főnököm átküldte nekem a kiválasztott nyertesen CV-jét és mot.levelét, hogy mégis tudjam, hogy kik jönnek ide szeptembertől.

Hát el vagyok képedve. Nem olyan régen voltam én is a másik oldalon. Én is voltam álláskereső. De ilyen dokumentumokat ki nem adtam volna a kezemből.

És ezek a nyertesek, milyen lehet a többi...?


A motivációs levélben mindenki nagyjából egy oldalt írt. De konkrétum nem sok van egyikben sem. Általában a sablonszöveges hablaty megy mindegyikben némi önfényezéssel.

A CV-knél már a forma is elég érdekes. Sokaknál látszik, hogy netről, innen-onnan összekukázott kész önéletrajzot aktualizáltak a saját adataikkal. Ez még nem lenne baj. Csak többen is több sablonból ollózták össze a nekik megfelelő részeket. ÉS arra nem vették a fáradtságot, hogy legalább valami egységes formázást végezzenek rajta. Pl elkezdi az első oldalon valahogy, a következő már teljesen más stílusú. Teljesen más betűméret, betűtípus és a kis alcímek is teljesen másképp vannak formázva.


Ti is kaptok ilyeneket? Benneteket nem befolyáson az, hogy hogy néz ki külsőre egy önéletrajz, hogy mennyire látszik rajta hogy igényesen össze van állítva, vagy csak összedobálva?


2013. aug. 14. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de elég idegesítőnek tűnsz. Minek foglalkozol ilyennel? Nyilván sokan pályakezdők, nincs tapasztalatuk, nem tudnak mit írni az önéletrajzukba az önfényezésen kívül. Úgy írsz, mintha te nem lettél volna ilyen helyzetben.

Jó, legyen igényes, azonos betűtípusú, de azzal nincs gond, ha egy netes sablont alkalmaz és átformálja a személyes adataival, képességeivel. Mindenki így csinálja, nem dísznek vannak a weben a sablonok.

2013. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát ne haragudj, de sokra nemigen viheti egy olyan cég, ahol az önéletrajzok kinézete és holmi "motivációs" fogalmazványok alapján veszik fel az új munkaerőt. Tőlem önéletrajzot is csak akkor kértek, amikor már fel voltam véve, csak hogy lefűzhessék a többi közé. Kizárólag az érdekelte őket, hogy milyen végzettségem van és mit tudok. Az önéletrajz még hagyján, de a motivációs levél úgy baromság, ahogy van. Általában egy őszinte mondat nincs benne, csak tömény s..nyalás meg öntömjénezés. Azt próbálják írni az emberek, amiről úgy érzik, hogy elvárják tőlük.
2013. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam én már önéletrajzot A4-es négyzethálós spirálfüzetből kitépett lapon is. Nem csodálkozok én már semmin sem.
2013. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Férjem küldött át egyszer egy önéletrajzot, ami a cégükhöz érkezett. A fényképen a srác egy sörrel a kezében, szétszakadt izompólóban könyököl az asztalon, láthatóan mattrészegen.

Nehezn hiszem el, hogy nem tudott volna egy normális képet készíttetni magáról. Anno én is itthon, a fal előtt fotóztattam magam blúzban és bugyiban (úgyis válltól felfelé látszom csak). A képet utána képszerkesztővel megvágtam (oldalt belógó fikuszt leszedtem) és máris egy igazolványképszerűség lett belőle.

2013. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak köszönöm a hasznos választ.


Második! Úgy csinálsz, mintha én találtam volna ki ezt a motivációs leveles szívatást.


Első! Te pedig totál félreértettél. Vagy félreolvastál.

"Jó, legyen igényes, azonos betűtípusú, de azzal nincs gond, ha egy netes sablont alkalmaz és átformálja a személyes adataival, képességeivel. Mindenki így csinálja, nem dísznek vannak a weben a sablonok."

Egy szóval sem ezt kifogásoltam. Erre szó szerint ezt írtam, idézem: "Ez még nem lenne baj."

Csak épp ha ide akar jönni dolgozni, legalább annyi energiát ráfordíthatna, hogy egyszer átolvassa és ránézzen arra, amit bead.

2013. aug. 14. 18:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Negyedik, hát ja! Én is erről beszéltem. Örülök hogy vannak itt azért értelmes válaszolók is.
2013. aug. 14. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak nem Tesco? :D


Amúgy gondolom ha már ilyen nagyvállalat feelinges a dolog akkor nem egy sima CV szűrés volt, hanem több körös interjú. Ott meg úgyis kiderül, hogy ki alkalmas és ki nem. Pont le kell sz*rni, hogy ki küldött EUROPASS CV-ét és ki tökölt el 2 napot egy kreatív CV megírására, ami amúgy az ég világon semmit nem tükröz.

2013. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Oké, azt is elhiszem, hogy pl egy fizikai munkásnál annyira ez nem lényeg, hogy hogyan szerkeszt meg egy dokumentumot.

De aki pont iratokkal, dokumentumokkal, egyéb papírokkal foglalkozik, amit mások is olvasnak elég sokan, az már egy kicsit legyen igényesebb a munkájára. Vagy rosszul gondolom?

2013. aug. 14. 18:50
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Látod ez a baj! Az, hogy az önéletrajzban beállítjuk magunkat olyannak, amilyenek nem is vagyunk. Mindennek pontosnak és tetszetősnek, jól hangzónak kell lennie, ellentétben azzal, hogy itt például Te is helyesírási hibát halmozol helyesírási hibára. Valójában ilyenek vagyunk és egy másik, modorosabb arcunkat toljuk a HR-es elé. Aztán jön a csalódás, mikor kiderül, hogy nem is olyanok vagyunk. Nem jobb, ha egy olyan önéletrajzot kapunk kézhez, amiben van sok hiba, kissé tán vicces is emiatt, egy béna kép mellé és nem csalódunk, mert tudjuk, hogy egy embert veszünk fel és nem egy képmutatót.
2013. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem teszkó. Ezt miből gondoltad?

Kémiai mérésekkel, kutatással, publikációval foglalkozunk. Egy cikket pl csak azért visszadobnak, ha fizikai mennyiségek jele nincs dőlt betűkkel szedve.

Nem tudom mennyire számít nagyvállalatnak, kb 100 alkalmazottja van a cégnem összesen. Nem tudom hány körös szűrés volt.

2013. aug. 14. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!