Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet Budapestre...

Hogyan lehet Budapestre költözni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tavasz óta keresek munkát Budapesten, ami innen vidékről nem egyszerű. Egy kisebb településen ( város, de inkább falunak mondanám), lakom, tömegközlekedéssel mindenestül több mint négy óra Budapest. Van végzettségem, angolul is jól tudok, már rég el kellett volna helyezkednem, de még mindig itthon rostokolok. Azt vettem észre, h mindenhol húzzák a szájukat, h még nem fent lakom, volt, h bekamuztam valami bp-i címet, de akkor meg lebuktam, h mikor is tudok kezdeni...ez az amit nem tudok. Fogalmam sincs, innen, ilyen messziről hogyan fogok albérletet vadászni, lévén senki ismerősöm sincs fent. Jó esetben persze két-három hét alatt talán találok valamit, jó esetben. Annyi pénzem nincs, h csak úgy felköltözzek, aztán ha kiderül, h pl mondjuk a munka Budafokon van, én meg Újpesten vettem ki valami szobát, az is gáz.Van, amikor hetente megyek interjúra, de volt olyan is h majdnem egy hónapig nem hívtak sehonnan. Nem tudom mit kellene tennem, a pénzem véges, és kezdem azt érezni, ez az egész egy 22-es csapdája...munka nélkül nincs lakhatás, lakhatás nélkül nincs munka. Mindenképpen Budapestben gondolkodom, a környéken kb semmi nincs, és amúgy se tart itthon senki és semmi.Külföld sem játszik, németül nem tudok, angol nyelvterület meg nem érdekel.

Valaki tud valami hasznosat mondani? Lassan már belebolondulok, úgy érzem, mindent megtettem ami tőlem telik. 26/n


2016. okt. 30. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Keresel egy pénzes férfit, aki anyagilag támogat.
2016. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, köszi, az nem az én műfajom.
2016. okt. 30. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérsz kölcsönt a szülőktől, rokonoktól és veszel ki albit Bpen. Lehetőleg ne egyedül költözz, hogy ne kerüljön sokba az albi. Másképp nem fog menni.
2016. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jó...és hogyan lehet ilyen távolságról szobát bérelni?
2016. okt. 30. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
én 3 napra összeszerveztem a megnézendő lakásokat és volt, hogy egy héten 4 szer mentem pestre
2016. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
na igen, ettől félek én is. :/ nekem egy felutazás oda vissza tízezer forint + a budapesten belüli közlekedés
2016. okt. 30. 17:10
 7/15 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, h azért ez nem egy álláshirdetés, h tuti megvárnak, hanem előfordulhat h mire felkecmergek, egy bocsi, már kiadtamot kapok a képembe...lehet jobb lenne velemi szállást keresni addig is míg albérletet keresek? vagy nem tudom.....
2016. okt. 30. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is vidékről költöztem Bp-re, nekem is 10eFT volt a vonatjegyem oda-vissza (na jó, csak 9500)+ bkv jegyek. Mégis megoldottam, mert felnőtt ember vagyok és amit nagyon akarok megoldom, nem itt siránkozom a gyakorin. Bocsi.
2016. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon okos vagy, te felnőtt, segítőkész ember. Tanácsot kérni jöttem, nem siránkozni, hátha van olcsóbb megoldás is, csak én még nem jöttem rá, mi az. Ha nincs, hát nincs.
2016. okt. 30. 18:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Vagy akkor keress valami olcsó hostelt, ahol fent maradsz pár éjszakára, addig nézed a lakásokat meg jársz álláshirdetésre.
2016. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!