Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni ha felvesznek...

Mit tudok tenni ha felvesznek egy új munkahelyre azonban a mostani munkahelyem ragaszkodik a 30 napos felmondási időhöz?

Figyelt kérdés
Találtam új munkát és addig nem is akartam felmondani amíg nincs valami biztos. Azonban arra nem számítottam, hogy a jelenlegi munkahelyem igényt tart rám még 30 napig mivel többször hangoztatták, hogy felesleges vagyok. Az új munkahely azt mondta megvár mikor vége volt az interjúnak, azonban nem tudom mennyi az a max amit várnak, mert egy hónap az már lehet sok lenne. Ha nem várják meg mit tudok tenni?
2016. nov. 1. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha azt mondják, megvárnak, akkor kérdezz rá, hogy kitartanak-e 30 napig?
2016. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%

a felmondási idő felét vagy köteles ledolgozni a másik fele munkakeresési célt szolgál.


tessék utánanézni a dolgoknak.

2016. nov. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
#2 inkább te nézz utána, mert hülyeséget beszélsz
2016. nov. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

2, inkább ne osztogass tanácsot.


Kérdező, normális helyen ismerik a törvényt és alkalmazzák. Ha az új hely nem számított a felmondási időre, én meggondolnám, oda akarok-e menni.

2016. nov. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Erre előtte kellett volna gondolni, hogy lehet olyan szemét a főnök, hogy hirtelen "szükség lesz rád". A helyedben próbálnék alkudozni, hogy engedje el a felét, ne szívózzatok egymással és inneentől egy kellemes csönd, vagy veszi a lapot vagy nem. De nagyon sok helyen ledolgoztatják amúgy, pláne jön az év vége, mindenhol hajtás van. SOHA nem mondhatsz fel úgy, hogy ne számolj a 30 napos felmondással.....
2016. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Mivel a felmondási idő a leggyakrabban 30 nap, ezért nyilvánvaló, hogy az új munkahelyen legalább ennyivel számoltak. Nem te vagy az első ember, aki munkahelyet vált, és nem te vagy az első ember, akinek van felmondási idő a szerződésében. Szerintem teljesen alap, hogy ha az új cég tudja, hogy jelenleg dolgozol, akkor számol a felmondási idővel, de ha még külön ki is emelték, hogy megvárnak, akkor végképp semmi félnivalód nincs.
2016. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!