Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapest kivételével, miért...

Budapest kivételével, miért fizetnek az egész országban ilyen rosszul?

Figyelt kérdés

Én vidéki városban lakom, méghozzá az etanolnak tartott Nyugat-Magyarországon.

Kezdőként, középfokú német nyelvvizsgával,közgazdasági diplomával. alig lehet elhelyezkedni.


A múltkor voltam egy interjún, bruttó 190 ezret ajánlottak és a nyelvtudás is elvárás volt.

A Cafeteria sem lett volna túl sok.

Majdnem visszakérdeztem, normálisak?

Pedig, komolynak tűnő nemzetközi cég volt.



A vége az lesz, hogy Budapestre kell költöznöm.



2016. nov. 5. 11:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan felteszed a kérdést közgazdászként, hogy miért fizetnek ilyen keveset?


Basszus, milyen közgazdász vagy? Kereslet-kínálat megvan? Van sejtésed, hogy Bp-en miért kapnál többet?


Bruttó 190+cafeteria vidéken kevés egy tapasztalat nélkülinek?

2016. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként a tapasztalatszerzés fontosabb, mint a fizetés. Pesten amivel többet keresnél, azt elvinné az albérlet. Én a helyedben elvállaltam volna. Ott vagy 2 évig, utána Budapestre költözöl és sokkal könnyebben találsz jól fizető állást, az albérlet fizetése se lesz probléma.

Német nyelvtudással Ausztrián is elgondolkodnék.

2016. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Az ember nem azért fektet annyi energiát és pénzt egy diplomába, hogy kiszúrják a szemét ilyen alacsony fizetéssel.


Nem menedzseri pozíciót szeretnék egyből, sőt a pozíció megnevezése sem olyan fontos,de fizessenek normálisan, ne csak kávépénznyi összeget.

2016. nov. 5. 13:51
 14/27 anonim ***** válasza:
82%
"Nem a zsömle drága, hanem a pofátok nagy."
2016. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%

"Az ember nem azért fektet annyi energiát és pénzt egy diplomába, hogy kiszúrják a szemét ilyen alacsony fizetéssel. "


Az hogy az elején elvállalsz egy alacsonyabb fizetésű állást, az szintén egy befektetés, hogy később nagyobb fizetést kapj. De úgy látom, ezt nem vagy hajlandó elfogadni. Gazdászokból nincs akkora hiány, hogy Te dirigálj. Főleg kezdőként.


Amúgy közgazdászon belül konkrétan milyen diplomád van? Mert az se mindegy.

2016. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Gazdálkodás és menedzsment.


A mestert pedig most csinálom levelezőn, az logisztikai menedzsment.

2016. nov. 5. 14:12
 17/27 anonim ***** válasza:
62%
Gyakorlatod volt?
2016. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Szakmai gyakorlat persze.Az kötelező volt.
2016. nov. 5. 14:30
 19/27 anonim ***** válasza:
62%
Az csak 6 hét, nem?
2016. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Ne vicceskedjünk már, a szakmai gyakorlat egy vicc, nem valódi tapasztalat.

És ezt a cégek is tudják.

Anno az én szakmai gyakorlatomat úgy igazolta le apám cége, hogy én oda soha be sem tettem a lábam.

Még a szöveget is én írtam meg, hogy a titkárnő mit írjon az igazolásra, mivel töltöttem a gyakorlati időmet. Meg lepecsételte, ennyi volt.

De még ha valóban ott is lettem volna, 6 hét alatt mit lehet csinálni?

Én sem vennélek komolyan ennyi tapasztalattal.

És a ásik kérdésednél kifejtettem, szóval itt nem teszem meg újra.

2016. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!