Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban évi 120k frank az...

Svájcban évi 120k frank az alap egy szoftverfejlesztő informatikusnak?

Figyelt kérdés
Reális ez? Beszéltem egy Svájcban dolgozó magyar mérnökkel, azt mondta ennyi ott az alap informatikus bér. Nem nagyon dolgozik 120k alatt SW fejlesztő Svájcban, kezdő se nagyon. Mennyire fedi ez a valóságot?
2016. nov. 6. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok.

6 év tapasztalatom van,reàlis ennyiért?

Ebbôl milyen életet élhetek kint?

-5-6 éves Audi A6 vagy 6-os BMW

-Évi többszöri luxusnyaralàs

-Személyi edzôvel edzés

-Napi 5-6 étkezés

-normàlis helyen lakàs és nem Abdulékkal


Szerinted ezek reàlisak lehetnek ennyi penzbol?

2016. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Baromság, a 120 az egy senior bér, ahhoz kell már jópár év tapasztalat, kezdőknek nem fizetnek ennyit. A pályakezdő IT fizu valahol 90-100 körül lehet.
2016. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyesnek. Az előző munkahelyemen 120 közelében kerestem, ez olyan havi 8000 nettó volt.

Ebből nagyjából úgy költöttünk, hogy

Lakásbérlés: 1800 (egy kis lakás egy átlagos külvárosban)

Egészségbiztosítás: 500 (két fő)

Kaja: 600 (két fő)

Hazautak meg mindenféle extra bevásárlások: 1000


Na most ami marad, abból marha sok mindent meg lehet venni, az egyetlen gond az, hogy marha drága is minden. Autóm pl nincs, tekintve, hogy sajnálnám fizetni a biztosítást és a súlyadót, ami itt Svájcban horribilis. Persze, vehetnék akár egy maseratit is, de mi a fenének, a tömegközlekedés kiváló.

Az utazgatás az ami a legjobb biznisz, tekintve, hogy Norvégiát leszámítva kb minden más állam olcsóbb Svájcnál.Szóval luxusút az oké, személyi edző is mehet, bár szerintem az baromi drága, lakást meg simán bérelsz ennyiből valami jobb környéken is.

2016. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!