Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha távollétre...

Mit lehet tenni, ha távollétre írtak ki olyan napra, amikor dolgoztam? Jogos-e az eljárás a táppénz fizetésére?

Figyelt kérdés

Előző hónap 20-tól 26-ig táppénzen voltam, amit nem bérszámfejtettek, így a szokásos fizetésem 3/4-ét sem kaptam meg. Munkáltatóm szerint csak a következő fizetésemmel kaphatom meg, mert nem adtam le 25-éig. 27-én mentem dolgozni,első dolgom volt leadni a táppénzes papírt. Ráadásul a bérjegyzéken 19-ét távollétként írták, holott aznap dolgoztam, van jelenléti ív is.

Közalkalmazott vagyok, nem nálunk bérszámfejtenek, mindenki hárít. Jogos-e, hogy az októberi táppénzt csak decemberben kapom meg? Mit lehet tenni a kieső nappal, amiről nincs igazolásom? Nem fizetett munkanap lesz?


2016. nov. 7. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem a munkáltató bérszámfejt, ezért ne ott "reklamálj". Gondolom, a Magyar Államkincstárnál kellene.


Minden munkáltatónál van bérszámfejtési időszak. Még az előtt le kell adni az azt befolyásoló igazolásokat. Általában a munkáltató kiköt egy végleges dátumot erre. Ha utána adod le, akkor már nem tudják figyelembe venni, csak a következő bérszámfejtésnél. Ez nem szokatlan. Egy pár fős cégnél még a bérfizetési napon is tudnak módosítani rajta, de egy multinál, a közszférában biztosan nem.


A 19-e miatt pedig reklamálj nyugodtan!

2016. nov. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! A 19-edike megoldódott, elgépelték csak.

Ez van, már belenyugodtam, hónap végén nem eszünk legfeljebb.

Annyiból nem korrekt, hogy ezt senki nem mondta, hogy bizonyos határidőig be kell érnie a papírnak. Ha tudom, elhozom az igazolást az orvostól előbb, és feladom postán.

2016. nov. 15. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!