Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudnátok nekem mondani...

Annuka kérdése:

El tudnátok nekem mondani minden fontosat arról ha szakács szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Terveim között van ez is. Szeretnék hallani olyan emberektől tanácsokat akik esetleg azok és tapasztaltak de bárkinek a tanácsa érdekel! Köszi :)

2016. nov. 7. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Lesz itt minden. Szopás szopás hátán, cserébe viszonylag jól fizet, és könnyű is elhelyezkedni, mert sokan már kint vannak. Meg itt vannak ezek:

-akkor dolgozol, mikor mások pihennek(ezt már én teszem hozzá: meg akkor is, mikor dolgoznak)

-nagyon rossz a meleg konyhában 12-16 órázni, néha mondjuk van szüneted(helyfüggő)

-nem feltétlen heti 3-4 napot mész, vannak olyan helyek is, ahol 7/6; 7/7.

-tanulóként plusz szopás jár

-odabent megvan a kajád

-elhivatottság kell hozzá, hogy midezeket kibírd(nekem nincs meg, nem is tudom, miért annak tanultam)

-ha sikeres vagy benne(például a mesterszakács vizsga is megvan), akkor itthon is megkaphatsz 250-300 nettót, de az egyik legjobb szállodábana séf havi 450 nettót visz haza+pótlékok, ha valami versenyen értékelhető eredményt ér el. Kicsit kevesebbet is dolgozik(8-18.00-ig), annak a fele is irodai munka(beosztás, étlap, rendezvények szervezése), de ekkora elhivatottsággal(és tudással) meg is érdemli szerintem.

2016. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Az oktatás 0, konyhásnénik tanítanak meg barmolni de persze flegmán ugatva, majd 16 órázhatsz 80 ezerért, de ezt is ímmel-ámmal fizetik ki, szájhúzva mert drága vagy.. szétmennek az ízületeid, 60-70 fokban a keringésed is, kiidegelnek mert a legbutábbakat veszik fel melléd. Szopni jársz be, a kaja nincs ingyen, vizet is vegyél magadnak, de úgyis 2 naponta eszel munka közben állva.

egy volt szakács

2016. nov. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es nem tudom, te hol voltál, de elég tré helyeken lehettél.

Férjem szakács immár 16 éve. Pont ma reggel beszélgettünk róla, hogy ez a vendéglátás már nem az, mint amit elkezdett anno.

Ettől függetlenül egy nem Pesti pizzériában megkeres nettó 225ezret, havi 15 nappal, napi 13 órával.

Szomorú, hogy még kaját sem kaptál, mindenhol adnak (max meghatározzák, hogy nem korlátlan, hanem napi 1 főétel...)


Kérdező: nincs ünnepnap, nincs munkaszüneti nap. Mindig dolgozni kell. Nem családos embernek való. Én heti 5 nap dolgozom 8 órában, mert a fiunk ovis már. Így a férjemmel nem találkozom túl sokat, és csak minden 2. hétvégét töltjük együtt.

2016. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!