Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, ha sehova nem...

Mihez kezdjek, ha sehova nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Itt állok 15eFt összvagyonnal, kitűnő informatikai diplomával a kezemben, de sehova nem kellek.

Mit csináljak? Jövő hónapban utcára kerülök. Több száz rohadt emailt küldtem ki, kb. 3 helyről hívtak fel. Hitegettek, elutaztam a pénzem, erre semmi. Honnan lenne gyakorlatom, miből vegyek autót, hogyan legyen C-s nyelvvizsgám, ha nincs rá pénzem?

Mihez kezdjek? Már tényleg semmi ötletem. Mosolyogva átveszik az önéletrajzom, majd kidobják. Túlképzett vagyok az áruházaknak.. a munkaügyiben egyik oktatás se olyan, aminek értelme van, csupa férfi munka!

Nem vagyok pletykás, se szemét, se kirívóan csúnya, se beteges, se munkakerülő.. rendes pénzért tisztességes munkát vállalnék, ha adnának!!! Miért nem kapok állást? Miért mindig a primitíveket veszik fel helyettem? Láttam kiket hívtak be legutóbb is, egy papírt nem tudott félbe hajtani a mellettem ülő, őt mégis felvették!


2016. nov. 8. 01:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyél egy kicsit leleményesebb!

Egyrészt: nem kell mindenhol mindent bevallani. Csak azokat a végzettségeidet tüntesd fel, ami szükséges az adott munka elvégzéséhez. Árufeltöltőnek olyan munkaerő kell, aki nem gondolkozik, nem ért semmihez, csak ki tudja pakolni X árucikkel Y polcra, és ennyi. Ha te informatikai diplomával odaállítasz, egyszerűen megijednek tőled, főleg, hogy valószínűleg magasabb a végzetséged, mint a közvetlen felettesednek.

Nem tudom, milyen jellegű a diplomád, de például a programozókra óriási a kereslet, persze nem azokra, akiknek a tudása kimerül a másodfokú egyenletet megoldó Pascal-programban. Ráadásul ez pont az a szféra, ahol az átlagosnál kisebb jelentősége van a papírnak és az éveknek.

Rendszergazdákra is szükség van, ráadásul ott nincs is annyi extra elvárás.

Az autó hiánya sajnos komoly hátrány (és bizony érthető okokból: van, hogy azonnal helyszínre kell menni, sok helyen óriási anyagi kár éri a céget, ha mondjuk 4 órát kell várni arra, hogy a rendszergazda odabuszozzon 3 átszállással, és ez alatt áll a munka.) De van, ahol nem kell mászkálni, és simán felvesznek autó nélkül is.

Nyelvvizsgád meg nem hiszem, hogy nincs, anélkül diplomát sem kaphattál volna.

2016. nov. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Hát szerintem amíg 15 ezred van hónap végéig és utána nincs hová menned, addig nem válogathatsz.

Felejtsd el, hogy túlképzett vagy, tagadd le, ne mutasd be. Ennyi. Most bármilyen munka jól jönne, amit el is tudsz végezni. Nincs mit válogatni. Ne informatikai területen gondolkozza, azzal csak az idődet vesztegeted, hetek telhetnek el úgy, hogy be se hívnak. És akkor az még nem jelent semmit.

És hipp-hopp, el is ment a hónap.

Tedd amit mondtam. Jobban jársz. Ha megszedted magad, ráérsz utána jobb helyre lépni.

2016. nov. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Letagadtam mindent, van már 20 féle önéletrajzom, kiküldöm, ott hagyom és semmi! Kiöltözve megyek oda, rendesen beszélek!! Jelenleg 6 helyre van árufeltöltőnek beadva, 5 operátori helyben. Csak a középiskolát árultam el, beírtam, hogy dolgoztam boltban, hogy legóztam gyárban.. ezért vagyok elkeseredve. Kitűnő tanuló voltam, nem vagyok egy link ember, se buta, erre mindenhova olyan kell? Sorra veszik fel őket! Másnap már máshol lógnak!
2016. nov. 8. 08:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hova valósi vagy? Konkrétan milyen diplomád van (melyik egyetem, melyik szak)?
2016. nov. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szólj ismerősöknek, hátha tud valaki munkát.
2016. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem kamu kérdés. Ha meg nem az, ne csodálkozz hogy nem vesznek fel árufeltöltőnek, akinek van egy informatikai diplomája az van annyira kreatív hogy 2 napig nem bír egy olyan melót csinálni.
2016. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Közmunka?
2016. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Node nem hallottad, hogy informatikus hiány van? XD


"Közmunka?" :DDD

2016. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
65%

Egy informatikus miért nem tud elhelyezkedni manapság? Mindenhova keresik, olyan nincs, hogy egy informatikus nem tud elhelyezkedni :)

Árufeltöltőnek pedig azt kell beírni, hogy árut töltöttél fel és kész. Nekik úgy is csak ez a lényeg, egy kipakolásban mi olyan nehéz?

2016. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Most ezt nem értem. Azt írtad diplomád van. Utána, meg, h nincs pénzed nyelvvizsgára. Akkor mégsincs meg a diplomád, mert nyelvvizsga nélkül már nem adják meg.


Kamus vagy.

2016. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!