Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multi - pl recepciós pozícióbó...

Multi - pl recepciós pozícióból lehet előre lépni a cégen belül?

Figyelt kérdés
Vélemény, de inkább konkrét tapasztalatoknak nagyon örülnék.

2016. nov. 8. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozik a ceg, van valami relevans tapasztalatod/tudasod? Ha diakkent vettek fel recepcioskent es most mar van diplomad, akkor lehet eselyed, de ha diplomaskent csak recepciosnak kellettel, nemigen.
2016. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki suli alatt diákmunkaként recepciózott, aztán mikor lediplomázott felajánlottak neki egy asszisztensi pozíciót.
2016. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten dolgozom multinál. NÁlunk egyszer az egyik biztonsági őrt felvették az adminisztrációs osztályra, ahol kb betanított feladatokat kellett neki csinálnia pl. írószerek beszerzése stb., de azért ez mindenképp előrelépés volt neki. Azt nem tudom milyen végzettsége volt de angolul jól tudott ami ott feltétel volt.

Viszont nem jött be neki a váltás, a főnök nem volt megelégedve vele (nem értette a dolgokat, hiába magyaráztuk el neki 10-szer hogy hogy kell valami papírt kitölteni akkor is elrontotta stb.), így végül kirúgták és utána újra biztonsági őr lett.

2016. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát igen, én is úgy érzem, hogy visszalépés lenne, legalábbis nem igen látok benne előrelépést, már van diploma, és az első hosszú távú munkahelyről váltok.( Ha annak idején kezdem itt vagy suli alatt akkor viszont ez jó lett volna)


A profilom sem épp egyezne a cégével, de eszembe jutott, hogy esetleg valamilyen project manager-féle pozíció felé hátha lehetne ott mégis mozogni. Bár arra meg akkor már előbb választanak szerintem az adminisztratív, asszisztensi körből.

Amúgy egyik ismerősöm küldte nekem, mert hogy multi és hogy könnyebb lépegetni- ami igaz is-, de innen nem igen látok reális esélyt. :/ De akkor nem csúsztam le életem lehetőségéről ezek szerint.

2016. nov. 9. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem multinál simán működhet, ha szorgalmas és kitartó vagy. Én annak idején egy nem túl piackèpes diplomával jelentkeztem recepciósnak egy kisebb külföldi céghez. Pályakezdőként úgy voltam vele, hogy elleszek itt egy darabig, aztán meglátjuk. Tetszett a munkakörnyezet, jól is dolgoztam, így időről időre kaptam plusz feladatokat, beletanultam új dolgokba, a bérem is szépen lassan emelkedett. Konkrét pozícióváltásra 3 évet kellett várnom, de nálunk mindössze 20 alkalmazott volt, így azt is "meg kellett várnom", hogy valakinek felszabaduljon a helye. De alapvetően szerintem ez egy multinál is türelemjáték, ami közben azért sokat is kell bizonyítanod.
2016. nov. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt jó volt olvasni, hogy van ilyen, köszi utolsó. :)

Igen, sehol sem megy ez gyorsan, legalábbis az ritka szerencsés.

2016. nov. 12. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!