Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit illik vagy mit érdemes...

Mit illik vagy mit érdemes válaszolni, ha állásinterjú elején megkérdik kérek e valamit inni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Amit gondolsz? Sok embernek kiszárad a szája, ha sokat kell bedzélnie, jól jön egy pohár víz. Ha szükséged van rá kérj nyugodtan.


Ilyenkor kb erre gondolnak, nem arra, hogy valaki elmenjen e kvt főzni (vagy még inkább az automatához), aztán tejcsi, juj túl forró, kavargat...



Szóval értsd úgy a kérdést: kő' víz vagy sem?

2016. nov. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egy fél vodka jól jönne :)
2016. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra érdemes odafigyelni, hogy mit iszik az ember ilyenkor :-)

Egyszer piackutatást végeztem - még kezdő voltam - megkínáltak Cola-val és hát bizony nagyon-nagyon kínban voltam utána, hogy a szénsav hatását hogy tudnám "semlegesíteni" :D (szépen fogalmaztam? :D )

2016. nov. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én ha kérek valamit, akkor max egy pohár vizet. De leginkább semmit. Csak azon gondolkodtam, hogy az úgy nem túl elutasító e, ha felsorolnak egy csomó italt én meg nem kérek semmit. Pl. ha hozzám valaki vendégségbe jön és kínálgatom, de mégsem kér semmit, akkor az kicsit távolságtartóan jöhet ki.


Gondolom ez is egy teszt lehet, azért gondolkodtam el ilyenkor egy állásinterjún mit érdemes lépni.

2016. nov. 9. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha szomjas vagy kersz inni. Ha nem vagy szomjas nem kersz. Ilyen egyszeru.
2016. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Valahol olvastam, hogy ilyenkor kérjünk egy pohár vizet, akkor is, ha nem vagyunk szomjasak, mert ha elutasítók vagyunk, az is egy jelzés a felvételiztetőnek. Én ezt hülyeségnek tartanám, de mi van, ha a felvételiztető is olvasta ezt a cikket?
2016. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:D Hát ez az.
2016. nov. 9. 09:16
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

#6 sebaj. Legalább kiderül, hogy ilyen hülye mentalitása van a cégnek, így megspórolunk egy felesleges belépő-kilépő kört a HR osztálynak.


Olyan cégnél 1 percig se dolgoznék, ahol a "ha kérsz vizet az a baj, ha nem kérsz akkor meg az " a mentalitás.

2016. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a HR-es egy idióta meg lehet jó a cég.
2016. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túlgondolni. Nem azért fogod megkapni vagy nem megkapni az állást mert nem kértél vizet.

Én alapból nem kérnék, mert nem inni mentem oda, kivéve ha mondjuk nyári kánikula van és megkínálnak akkor természetesen elfogadom, de mondom nem ezen múlik. Vodkát azért inkább ne kérj :-)

2016. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!