Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatalon a jövő Magyarországon...

Fiatalon a jövő Magyarországon, hogyan? 140. 000

Figyelt kérdés

Hogy lehet jövőt építeni itthon fiatalon? Adjatok tanácsokat légyszi.

Tegnap gondolkodtam el a távolabbi jövőmről, amit Magyaroszágon képzelnék el! Befejeztem a tanulmányaimat. Sokan azt mondják szerencsés vagyok mert van munkám, havi 140 nettot keresek. Még a szüleimmel élek. Szeretnék elköltözni és saját háztartást vezetni, felnőtt életet élni. Budapesten esélytelenek látom, hogy egyedül tudjak bérelni albérletet, semennyim sem maradna megélni nemhogy félretenni. Másokkal lakni is egy szobát bérelni is 50ezer. Akkor mennyit tudok félre tenni és mikor lenne saját lakásom? Értitek? Telejsen kétségbe vagyok esve. Lakjak még évekig a szüleimmel spóroljak? Igényem van a függetlenedésre és a saját életteremet szeretném lakni. Azt látom, hogy könnyebb ha az embernek van párja és együtt tudnak költözni, de nekem nincs párom. A szüleim nem tudnak támogatni. Azt látom, hogy az ismerőseim barátaim vagy kaptak vagy örököltek lakást vagy már évek óta külföldön dolgoznak valahol.

Ha a hosszabbtávú jövőmre anyagi biztonságomra és boldogságomra gondolok, akkor lehet nekem is el kéne mennem valahova külföldre valamit dolgozni? A szakmámban nem tudnék az biztos meg amúgy én szeretem ezt az országot is. Tudom ezt a kérdést nekem kell eldönteni, de jó lenne ha tudnátok tanácsokat adni. Ti hogy csináljátok?

Tudom, hogy sokan élnek gyerekekkel is a szülőknél egy szobában meg sokaknál nincs fűtés meg nagy szegénységben élnek. Ilyen válaszokat kérlek ne írjatok.

Köszönöm hogy elolvastátok!



2016. nov. 11. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, én is hasonló bérrel kezdtem pályakezdőként, képeztem magam, kerestem a munkahelyen azokat a feladatokat, amikből tanulni tudtam, már nem vagyok pályakezdő, de ennek a bérnek a többszörösét keresem.


Nem szabad leragadni ott, hogy 140-et keresel, és ezzel vége, ennyit fogsz 10 év múlva is.

2016. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

átlag úgy csinálja, hogy dolgozik havi szinten, és amit kap az föléli a háztartás. Megtakarítást felejtsd el, max nagyon minimális 1-2 havi bér.


A nem átlag, meg nem házat vesz és különköltözésben gondolkodik, hanem fejleszti önmagát, hogy ne 140e-et keressen 5 év múlva. (aki meg teheti kimegy külföldre.. bár én nem hiszem, hogy a kinti minimálbérből.. mert azt kapnád kint is. habzsi dőzsi van..)


Én 110e-et keresek a főállásommal napi 9 órában, majd hazajövök és tolom a másodállásban a vállalkozásomat, ahonnan ugyanazt megkeresem, sőt, van hogy többet. 200e meg a jelenlegi igényeimre tökéletesen megfelel, amúgy is a java része visszamegy a vállalkozásba, a maradékot meg félreteszem. Szülőkkel lakom, mert nem látom értelmét albit bérelni egyedül, anyuékat se zavarom, jól elvagyunk. Párom nincs.

2016. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Én 39 éves vagyok. Hat évig éltem egyedül - szerencsém volt: családi ház, kertes és "csak" a rezsit kellet fizetnem. Isteni volt, DE: az összes pénzem majdnem feléltem, igaz utaztam is meg buliztam is.

Bankban dolgoztam, most egy multinál vagyok, és hálás vagyok hogy élnek a szüleim, és velük élhetek (külön szobám van ) hogy el tudjak rakni, ha majd pár év múlva nem leszek piacképes a munkaerőpiacon (két erős középfokú nyelvtudással)

2016. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Fejlodj! En pont 140erel kezdtem 5 éve. Kicsit több munkás mint egy év után váltottam multihoz 190ert, majd cégen belül 9 hónap múlva új munkakör 280. Másfél év múlva megint új munkakör 350. Most augusztusban még céget választhattam 450re.


Folyamatosan fejlődni kell, tanulni és csinálni a dolgod, akkor lehet fejlődni ha még már nem lehet akkor váltani kell bátran!

2016. nov. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha lehetőséged van és a szakmádban el tudsz helyezkedni külföldön (akár csak pár évre) nem szabad hezitálni. Ugyanakkor ne gondold, hogy Budapesten esélytelen lenne megélni. Ott a fizetés is sokkal magasabb lehet, szakmától függően. Ne a jelenlegi fizetéseddel képzeld el magad Bp-n, hanem annak a másfélszeresével. Ha nem tudsz ennyit kiharcolni, akkor összességében az életszínvonalad jelenleg jobb, mintha Pestre költöznél.
2016. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ezzel mindenki így van. A többség aztán megunja az állandó küszködést és dobbant nyugatra. Aki itt akar maradni, az meg a maradék.


S aztán megmagyarázzák neked, hogy te vagy a h***e mert "természetes", hogy 2 munkahelyen kell dolgoznod a megélhetésért vagy napi 8+ órában azért, hogy ne csak vegetálj. S akkor a luxus még messze van.

2016. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Szeretnék külön élni, mert szerintem az az egészséges egy bizonyos kor után ha az ember nem a szüleivel lakik.

Nem szeretnék majd harmincvalahány évesen is a szüleimmel élni, számomra ez a felnőttséggel nem összeegyezetehető, de megértem ha valaki kényelmi okokból vagy bármilyen magyarázattal azt választja vagy nincs más lehetőséges mert annyira keveset keres.

Tehát akkor, aki itthon körülbelül ennyit keres, mint én, nincs saját lakása, akkor vagy szülőkkel él vagy hónapról hónapra albérletben nagyon szűkösen. Tehát nekem sincs más választásom, mint a szüleimmel élni. Fejlesztem magam és bízom abban hogy évek múlva majd többet keresek, addig meg marad ez.

2016. nov. 13. 15:42
 8/14 A kérdező kommentje:

Hülyének érzem magam, hogy eddig én eddig ezen nem gondolkodtam, pozitívan nézem a jövő elé.

Most meg ledöbbentem, hogy milyen lehetőségeim is vannak itt az országban ennyi fizetéssel, amit meg sokan még irigyelnek is, hogy ennyit keresek. Vagy nagy igény ez, hogy szeretnék külön élni?

Nem vigasztal, hogy valaki nálam idősebb is a szüleivel él még. Tudom vannak akik életük végéig a szüleikkel élnek, meg vannak akik minimálbérrel is 5 gyereket csinálnak...

2016. nov. 13. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most mégis mit akar mindeki? Én is a szüleimmel lakom, keveset keresek, panellakásban lakunk, Soha esélyem sincs házat venni vagy családi házat. Vagy saját lakást. DEEE!! Ha minden ember saját lakast akarna az összes 7 milliárd ember, tegyük fel.. 4 milliárd ember mondjuk házat akarna, magának, vagy villát vagy akármi,, akkor már az embereknek, már ha már ezt mekapta mind a 4 milliárd ember, akkor utána már mindenkinek porbléma lesz, ugyanis, erdőket írtunk már ki fákat, és így tönkre fög menni a FÖLD nevű bolygó. És egyre többen és többen vagyunk.. De a hely egyre kevesebb. Már az állatokat turjuk ki a helyükről, mert az embernek csak több és több kell. És ha valakinek nincs saját lakása és a szüleivel akkor mi van?. A nagyok a milliárdosok akik írányitanak, nem véletlenül folyik népírtás,, nem véletlenül vannak gazdagok meg sezgények,, mert ha mindenki gazdag lenne, az élet ilyen formában elpusztulna, és köszönhető az emberiségnek. Itt a népesség növekedést kéne megakadályozni és nem 5-6 gyereket válllani hanem 1-et maximum 2-t.. Igy nem jut álláshoz az ember, mert minél többen vagyunk,.tulajodnképpen már versenyezünk a másikkal, a modern világ pedig egyre kevsebb emberi kéz kell, lásd pl. a 4-es metrót. már oda nem kell vezető sem. Vagy gyárakban a robotokat. Sajnos ez van... kinek ez kinek az jutott.. Akinek a gazdagság az örüljön neki, de nem attól lesz valaki ember hogy milliomos, hanem attól hogyha szereti a másikat, és segitőkész figyelmes.
2016. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és az energiát amit belefektettél.

A túlnépesedésrő, a környezet kizsákmányolásáról, a a szélsőségesen eltolódott társadalmi különbségekről én is tudok. Semmi új információt nem tartalmazott a válaszod, azért adtam egy zöld kezet. A kérdésem szempontjából egyáltalán releváns sem volt a válaszod.

Lefordítva, azért mert te is a szüleiddel élsz, éljek én is és fogjam be a szám?

Nem globális probléma miatt nem tudok Magyarországon elköltözni a szüleimtől, mert azok nem gazdagok, hanem mert az albéret árak irreálisan magasak, az én minimál bér feletti fizetésem esetén sem tehetem meg, hogy kibéreljek egy lakást. Te komolyan úgy gondolod, hogy ez tényleg hatalmaas igény?

Közben egy barátom Németországban minimálbérnél nem sokkal többet keres, egyszobás lakást bérel, nem a legolcsóbb alacsony minőségű termékeket vásárolja, nyaralni is el tud menni és még félre is tesz.

Rengeteg ilyet példát tudok, ennek ellenére azt gondoltam itthon is megvalósítható, ha van egy közepes munkám, amit szeretek. Ezzel kapcsolatban várok válaszokat, tapasztalatokat.


Ha már OFFOLTÁL, amúgy te hány olyan terméket fogyasztasz, használsz amiben pálmaolaj van? Tudod, hogy azért mekkora erdőket vágnak ki és hány állat veszíti el az életterét?


A kérdésemhez kapcsolódó, segítő válaszokat továbbra is várok. Köszönöm mindenkinek!

2016. nov. 15. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!