Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak vidéken, vagy költözz...

Maradjak vidéken, vagy költözzek a fővárosba? (22/F)

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős gyógypedagógus hallgató, aki szeretne továbbtanulni, levelező szakon, jelenleg Csongrád megyében élek. Volt egy nagyon komoly beszélgetésem egyik barátnőmmel, aki több évet élt Pesten, és az ő tapasztalatai szerint a fővárosban magasabbak a fizetések, mint vidéken. Szeretném, ha itt megosztanátok velem a személyes tapasztalataitokat, melyik lenne hosszútávon kifizetődőbb:

1) Vidéken munkát vállalni, és hétvégenként feljárni órára

2) Fővárosi albérletbe költözni, munkát vállalni, és 2-3 hetente hétvégére hazautazni

Köszönöm előre is a hasznos tippeket!



2016. nov. 14. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakon akarsz tanulni?
2016. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már tervezel, mondjuk ésszel csináld. Első körben nézd meg a epsti albérletárakat és sírj. Harmad- és negyedmagaddal kb. tudsz majd kezdőfizuból szobát kivenni, ami mellett nem halsz éhen. Ezt így kezdésnek. Aztán utána kéne járni (nem gyakorin, mert nem releváns!), hogy kezdőként, HA sikerül munkát találnod a szákban, mennyi lenne a fizetés, mert nem mindegy, hogy elmegy vagy 100k megélhetésre és te meg hazaviszel 101 ezret, aztán egy influenzaszezonban meg gyógyszerre sem telik...
2016. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyogypedagogusok kozalkalnazotti fizetest kapnak altalaban es az nem lesz magasabb Pesten.
2016. nov. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Budapeste általában magasabbak a fizetések, ez igaz, bár a gyógypedagógusról fogalmam sincs. Én pécsi vagyok, ott nem kerestem rosszul, de engem is vonzottak a magasabb budapesti fizetések. Kaptam is egy ajánlatot, asszem bruttó 100zal lett volna több a pécsi fizumnál. Ami jól is hangzik, de Pécsen a szüleimmel (úgy veszem ki, te is), a különbség pedig egy szobára lett volna elég. Tényleg nézd meg az albérletárakat, ha nem akarsz lakótársakat, akkor alsó hangon 80+közös költség+rezsivel kell számolni.

Szóval anyagilag sokkal jobban megéri néhány hetente felutazni, úgy tudom, levelezőn a suli és a lakhely között utazhatsz diákjeggyel is.

2016. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bp-en a versenyszférában több a fiztés, de ha közalkalmazott leszel, akkor az ugyanaz, mint vidéken.


A lakhatás iszonyú drága, hozzá jön még a BKV bérlet, ami havi 10 kb. Plusz tapasztalatom szerint maga az élet is drágább.


Viszont én a helyedben inkább az alapján választanék, hogy hová vesznek fel. Pályznék mindenhová, és dötenék, mikor már a kezemben van a munka. Most te fordítva csinálod, előbb költöznél? Nem értem, mi a terved.

2016. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1. Válaszadó: Pszichológia szakon szeretnék a Károlin továbbtanulni

Utolsó válaszadó: Nem szeretnék addig elköltözni, míg ki nem derült, hogy egyáltalán felvettek-e

Köszönöm a tippeket!

2016. nov. 20. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!