Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állásinterjún mit érdemes...

Az állásinterjún mit érdemes mondani arra a kérdésre, hogy "miért jelentkezett hozzánk? "?!

Figyelt kérdés

Csomó állásinterjún voltam, de valahogy sohasem engem választanak. Van, amikor válaszra sem méltatnak.

Több hónapja van így, és egyre elkeseredettebb vagyok.

Amúgy nincs sok tapasztalatom ; most fejeztem be az okj sulit.



2016. nov. 16. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

- Miért jelentkezett hozzánk?

- Mert a munkámmal szeretnék pénzt keresni.

2016. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
49%
A nagy munkaerőhiány... Azt közbe mindenkit elutasitanak... Érdekes dolgokat csinálnak a cégek...
2016. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Az hogy nagy a munkaerő hiány, nem azt jelenti, hogy boldog-boldogtalant örömmel feleznek mindenhova, csak mert nincs más.

Teljesen felesleges fölvenni olyan emvett aki nem fogja jól ellátni a munkakört.

2016. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
88%
Egy öt perces interjúból hogyan állapitják meg, hogy valaki alkalmas e az adott munkakörre?
2016. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%

Én valami ilyesmit mondanék (egyszer voltam állásinterjún, onnantól kezdve átmentem máshova, ahova nem kellet interjúzni), de nincs tapasztalatom:


- mert itt jól érezném magam, illik hozzám ez a munkakör

- tetszik a cég filozófiája

stb

ilyen nyálas szövegek kellenek nekik általában.

2016. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azt válaszolnám, hogy: "szerinted?!"
2016. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
én ezt mondanám: "közöd?!?" :D
2016. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én ráborítanám az asztalt


na jó nem... az jó, amit fent írt vki

-itt szeretnék dolgozni

-nézz utána, mivel foglalkoznak: érdekel a ... gyártása

-jókat hallottam a helyről


ilyesmiket

2016. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

A hirdetésben leírt munkakörben szeretnék dolgozni. Úgy érzem, hogy az iskolában elsajátított ismereteimmel mint például ( itt néhány példa a tanultak és a munkaköri elvárások összekapcsolás ) már kezdetektől fogva hasznára lennék a vállalatnak. Ha bizalmat kapok arra törekszem, hogy minél gyorsabban elsajátítsam azokat az vállalat specifikus ismereteket amelyek szükségesek a munkakör ellátásához.

Ha azt kérdezik, hogy miért éppen az XY céghez jelentkeztél és az egy ismert nevű cég, akkor legyél teljesen meghatódva és áradozz arról, hogy neked az életcélod egy ilyen neves multinál dolgozni, és micsoda megtiszteltetés és büszkeség lenne a csapatuk tagja lenni.

Tőlem is megkérdezték ezt a múltkor. Én azt mondtam, hogy engem a munkakör miatt érdekel a dolog és kb. leszarom hogy milyen hatalmas multi a cég ( mondjuk nem ezekkel a szavakkal mondtam de ez volt a lényeg ) Nem is vettek fel, de egyébként sem tetszett az interjúztató stílusa. Mondjuk én nem az első munkahelyért hajtok.

2016. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha sokáig áradozol, az sem jó.


A legegyszerűbb:

"Ez a munkakör az, amiben helyt tudok állni, és

az Önök cégénél látok ebben rációt."


Tény + némi szókincs. Nem kell túlspilázni.

2016. nov. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!