Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érhetem el magyarország...

Hogyan érhetem el magyarországon mihamarabb az anyagi függetlenséget? Tudtok-e ajánlani valamilyen könyvet, amely segít ennek elérésében és amely a magyar piacon is alkalmazható?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, s már korábban elhatároztam, hogy elszeretném érni az anyagi függetlenséget, s úgy gondolom, minél hamarabb elkezdem, annál jobb. Nemrég szereztem egy állást, így mostantól állandó keresettel is rendelkezem - tehát csak mostantól tudok gazdálkodni a pénzemmel. Érdeklődnék, hogy létezik-e olyan szakirodalom, amely tényleg bevált és valóban remek ötleteket tartalmaz?


Köszönöm!


2016. nov. 24. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen témájú könyv van a piacon, de őszintén szólva egyik sem ér semmit. Szinte mindegyik csak jól hangzó kifejezésekkel és nagy szavakkal átitatott közhelyparádé. Az ilyen "írd le a céljaidat és gondolj rájuk, illetve fektess önfejlesztésbe" tanácsokkal nem fogsz menni semmire.

Ahhoz meg nyilván nem kell könyv, hogy "költs kevesebbet, mint amennyit keresel a maradékot meg fektesd be".


De ha valaki esetleg mégis meg tud cáfolni, és ismer olyan könyvet, amely lépésről-lépésre részletesen leírja a konkrét tervet az anyagi függetlenségért, akkor szívesen elolvasom én is!

2016. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyvet nem tudok ajánlani, de szerintem az ingatlanozás a legkönnyebben járható út. De az is nagyon komoly elszántságot, befektetést, és türelmet igényel.

Lényeg, hogy amint van kezdő tőkéd, fel kell venni hitelt, venni egy lakást, amit ki lehet adni minimum annyiért, amennyi a havi törlesztő részlet.

Közben amint megvan a következő tőke, venni fel az újabb hitelt, és ezt ismételgetni. Attól függ milyen gyorsan gyűlik a tőkéd, de ez mindenképp több évtizedes befektetés.

Nekem a tesóm csinál ilyesmit. Ő elég jó keres, szóval könnyebben gyűlik a tőke, de minden luxust mellőz, rengeteget dolgozik, és minden pénzét befektette amit tudott család mellett.

Már többszázmilliónyi banki hitele volt (van), de az abszolút nem gond, mivel az ingatlanok kitermelik a törlesztőt, és minden hitelre ott az ingatlan fedezet. Volt olyan is amit közben eladott sokkal magasabb áron, és befektette az összeget egy másik ingatlanba.

Ő kb 27 évesen kezdte, és jövőre 38 évesen fog felmondani a munkahelyén. Onnantól csak hobbiból akar dolgozni. De egy átlagos keresetű személynek, vagy kevésbé elszánt személynek sokkal több ideig tarthat, hogy elérje azt a passzív jövetelmet, amivel már nem kell dolgozni.

2016. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp ingatlanban gondolkoznék. 22 éves vagy, ha elkezdesz lakásokat vásárolgatni a következő 20-30 évben lakáshitellel és mindig kiadod legalább annyiért, hogy a törlesztőd fedezze a lakbér, akkor életed második felében már az ezekből befolyó jövedelem fedezni fogja az alapvető szükségleteidet.
2016. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki! Én magam is pontosan az ingatlanokban látok fantáziát. Remek eszközöknek bizonyulnak a passzív jövedelem létrehozásában, továbbá, ha jó fekvésű ingatlant vásárolsz, az évek múltán az ára is felfelé fog kerekedni. Mondjuk Budapesten, egy jó fekvésű kerületben (pl. 7) egész jó lehet. :)


Igazat megvallva, nem nagyon szimpatizálok a hitelekkel, szeretném a tőkét teljes egészében én magam előállítani, bár a kedves második válaszoló tesója a bizonyíték, hogy működik. Az évek során a törlesztendő összeg nem változik meg? Minden esetben tudja fedezni egyébként a bérleti díj a törlesztőrészletet? S ebben az esetben, a tesódnak mi képezi a nyereség részét, maga az ingatlan felértékelődése az évek alatt? :)


Köszönöm mindenkinek válaszát!

2016. nov. 24. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A hosszútávú befektetéseknél komoly szerepet játszik a hitel. A milliárdos üzletemberek is nagyon sokszor hitelből fektetnek be.

Ha bejön az üzlet, és garantáltan letudod törleszteni, akkor töredékére csökkenhet a megtérülési idő.

Pl, ha nulláról indulva akarsz venni 3 lakást, darabonként 20 millióért hitel nélkül, össze kell spórolnod 60 milliót. Azt még megkeresni is évtizedekig tarthat, összespórolni átlagembernek pedig egy élet is kevés lenne.

Viszont ha felveszel az egyikre hitelt mondjuk 15 év futamidővel, 5 év után a másodikra is, majd megint 5 év után a harmadikra is, akkor jó esetben 25 év alatt letörleszted a 60 milliót. Így nem neked kell megkeresned a pénzt, hanem a megvásárolt és kiadott ingatlan keresi meg neked a vételár egy részét.

Ez a példa nagyon elméleti, és nem feltétlen így megy a valóságban, meg én sem vagyok gazdasági szakember, :) csak arra akartam rámutatni, miért fontos hitelben gondolkodni.


A törlesztő részlet változhat, függ az alapkamattól, de úgy tudom vannak olyan hitelek is, ahol fix törlesztő van akár 15-20 évig. Az, hogy a törlesztő részlet időközben emelkedik, nem feltétlen kell, hogy problémát jelentsen, mert közben lehet emelni az albérlet árán, és a fizetések is folyamatosan emelkednek.


Nem tudok pontos anyagi részleteket a tesóm befektetésiről, de úgy sejtem, hogy a törlesztő részletek alacsonyabbak, mint amennyiért ki vannak adva az ingatlanok. Így folyamatos nyereséget termelnek, plusz az ingatlan értéke is emelkedik. Nagyon komolyan oda figyel arra is, hogy hol fektet be. Milyen környék, milyen emberek lakják, milyenek a szomszédok, hogyan fejlődik a környék, autóval járja az utcákat, vagy csak leparkol és csak figyel.

Ezért is írtam, hogy aki ezt profin akarja csinálni, annak nagyon komoly és hosszútávú elszántságra van szüksége. De ő ezt élvezi is csinálni, a legtöbb ember nem lenne erre képes. Én is bár értem nagyjából mit és hogyan csinál, nincs rá elszántásgom, hogy én is belevágjak ilyen befektetésekbe. Na meg én töredékét keresem, ami azért nagy hátrány. Pénzből lehet pénzt csinálni.

2016. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!