Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy semmihez sem értő, életkép...

Egy semmihez sem értő, életképtelen ember mindenképp csöves lesz?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 10:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha nem milliomosok a szülei és nem nyer a lottón se.
2016. nov. 26. 10:40
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Van akiből tolvaj politikus lesz.
2016. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Közintézmények ilyenekkel vannak tele, multiknál is vannak egy jópáran, KKV-knél meg pláne. Van ott egy jó ismerősük, más nem számít.
2016. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Amit a hármas írt, de van aki életművészkedik, eléri hogy eltartsák...
2016. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Az igazság az , hogy csak az az ember lesz egy semmihez sem értő, életképtelen aki nem is igazán akar változtatni a sorsán. Aki ahelyett, hogy mindent megtenne, hogy boldoguljon, inkább csak hisztizik, nyafog, hogy " nekem úgy sem sikerül, én olyan életképtelen vagyok!"

Nos az ilyen ember meg is érdemli a sorsát.

Hogy mi lesz belőle?

Ha van esze akkor elkezdi az életét megváltoztatni.

Ha semmit nem tesz a nyavalygáson kívül akkor szép lassan mindenkit elveszít aki eddig sajnálatból eltartotta, és akkor akár hajléktalan is lehet. A legtöbb normális ember nem tart kapcsolatot olyan emberekkel akik nem hajlandóak tenni a saját boldogulásukért.

Tudom, most jön a válaszod, hogy

"Te könnyen beszélsz! Nem tudod milyen életem van, milyen szegények a szüleim. Hiába tudok 2 nyelvet, hiába van diplomám, egy kicsi faluban nincs munka. Senkinek nem kellek! bla bla bla..."

Egy kicsiny faluban is lehet dolgozni ha az ember akar. PL: erdőségekbe menni fát vágni, vagy ott segédmunkát végezni. Nem több éves munka, de annyi időre elég amíg az ember összespórol annyi pénzt, hogy egy nagyobb városba mehessen munkát keresni. Kis falukban sok idős él, lehet nekik is dolgozni kis pénzért. Megfizetik ha van aki megcsinálja. Csak megjegyzem. Amikor faluban éltem két 15 éves fiú házról házra járt nyáron, hogy a kertben gazoljanak, locsoljanak stb, télen, hogy havat lapátoljanak az idős emberek házainál. Még én is fizettem nekik. Mindenki fizetett, szóval nem 2 tábla csoki volt a fizetség.

2016. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De én ilyen munkákhoz is béna,gyenge vagyok.
2016. nov. 26. 11:15
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

" Közintézmények ilyenekkel vannak tele, multiknál is vannak egy jópáran, KKV-knél meg pláne. Van ott egy jó ismerősük, más nem számít."


Tévedés! Ezek akik ilyen helyen dolgoznak nem életképtelenek. Hiszen volt annyi eszük, hogy megszerezzék ezeket a munkákat. Nem az a kérdés, hogy egyes munkahelyeken ki a felesleges, érthetetlen ember, hanem az, hogy ki életképtelen. Hát ők nem azok. Lehet ostobák, lehet felesleges a munkájuk (bár a KKV nem tudom mit takar, mert hivatalosan kis- és középvállalkozások rövidítve KKV)

Az életművészek sem életképtelenek, hanem csak ingyenélők..

2016. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

De valamihez csak értesz nem?

Mégis férfi vagy nő vagy? Mit csinálsz egész nap? Csak netezel vagy keresel is munkát? Milyen végzettséged van?

Olyan nincs, hogy senki nem alkalmas semmire. Csak a nem akar van

2016. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
akkor edz otthon
2016. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szellemi tevékenységekhez "értek". Nagyon jó a memóriám, a logikai készségeim, nagyon megy a matek viszonylag magasabb szinten is, valamint könnyen tanulok bármi ilyesmit. Nyelvérzékem is van, illetve jól fogalmazok és szorgalmas vagyok.


Bármilyen szakot el tudtam volna végezni könnyedén, de én egy haszontalan marhaságra mentem, mert épp az érdekelt a legjobban. Azt nem vettem számításba akkor, hogy el is kell majd helyezkednem valahogy...


Semmi köze ennek a végzettségnek a hétköznapi élethez, max. kiröhögnek ha jelentkezek valahova. Sok munkakör betöltésére alkalmas lennék, de ezt semmilyen papír nem támasztja alá, ismerősöm sincs aki segíthetne.


Szóval most csak itthon vagyok. Tanulnék most már valami más szakmát, de önerőből kell elindulnom és nem tudok.

2016. nov. 26. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!