Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Totál hazugságnak érzem azt a...

Totál hazugságnak érzem azt a mondást, hogy "megéri tanulni". Igazam van?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok egy gazdasági szakon. Jogosítványom van, angolt és németet középfokon beszélek, valutapénztárosi vizsgám van és kb. 2 éves banki tapasztalatom(értékesítő).


Viszont jelenleg 23 évesen úgy érzem, mint egy normál szakmát tanuló 16 éves. Semmim nincs, ami nekik ne lenne meg. Még igen soká lesz meg a diplomám sajnos, addig csak vegetálok és az idő telik.


Nem tudom, lesz-e normális munkám. Főleg olyan álláshirdetéseket találok, ahova normál dolgozókat keresnek CNC-s vagy más műszaki és gépipari végzettséggel.

Nagyon megbántam, hogy tanultam, szerintem teljesen félrevezettek és most nagy a kilátástalanság.


Hogyan, vagy egyáltalán miből fogok így megélni?


2016. nov. 27. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nincs igazad.
2016. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad. A gond a hozzáállásoddal van. Ha azon nem tudsz változtatni, akkor bele kell törődnöd, hogy rossz életed lesz.

Vagy ha változtatni akarsz, akkor odateszed magad, kapcsolatokat építesz, gyakornokoskodni jársz, megtanulsz legalább 1 nyelvet rendesen, és mire végeztél, válogatsz az ajánlatok között! Önmagában a diplomádtól senki nem fog hasraesni, sokan itt rontják el, hogy ezt hiszik, és diploma alatt nem csinálnak mást, csak vedelnek, kapcsolatépítés, gyakornokoskodás, akár ingyen is, ami később bőven kifizetődik. De ha nem fektetsz a jövődbe és koszos rongyokba akarsz dolgozni menni reggel 5-ös busszal, akkor jó az irány! A döntés a TIÉD!

2016. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Megéri tanulni. Ez igaz.

Nem éri meg bármit tanulni. Ez is igaz.

2016. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
van olyan dolog, amit nem éri meg megtanulni, míg van olyan, amit igen!
2016. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kábé havonta kiírás ezt a kérdést, és havonta megmondjuk neked, hogy nincs igazad.


De ha neked úgy jobb, hagyd ott az egyetemet a francba, és menj polcon pakolni a Tescóba!

2016. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Neked szerintem megérte, mert a gazdasági szakok nagyon keresettek, úgyhogy idővel biztosan el fogsz tudni helyezkedni a szakmában, még gyakorlat és ismeretség nélkül is, csak keresni kell a lehetőségeket. Nyelvtudásod is meg van hozzá.


Amúgy csak informatikusnak, mérnöknek és közgazdásznak éri meg tanulni egyetemen, többi nagyon felejtős. Akkor már inkább szakma.

2016. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#2


Nekem ugyan ezt mondták érettségi előtt a tanárok. Írjuk meg jól az érettségit, mert itt válik el, hogy kell-e ötkor kelnünk és hatra bejárni a gyárba melózni, vagy nem.


Igazából megírtam normálisan az érettségit, de ennek ellenére 5-kor kelek, 6-kor pedig indul a busz, mivel bejárós vagyok, szóval nem igazán lett igaza. Csak nem gyárba járok, hanem egyetemre, bár az érzés hasonló.


5#

Biztos kérdik mások is, egyébként dolgoztam eleget a Tescoban más milliomospalántákkal ellentétben, akik egyetemre is BMW-vel, Audival és Mercivel járnak...

2016. nov. 27. 13:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvtudásod is meg van hozzá."


Hát azzal a középfokkal sokra nem megy a való életben. Legalább az angolt sürgősen felsőfokúra, tárgyalóképesre kellene fejleszteni. Az már valami.

2016. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Te nem vagy komplett. Most is korán persze, a jövődbe fektetsz te nagyon barom! De mindegy, neked többet nem írok, felesleges lenne, ilyen negatív hozzáállást régen láttam. Hagyd a francba a tanulást, és menj szalag mellé. Ilyen felfogással többre nem is nagyon lehetsz képes.
2016. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Pályakezdőként elegendő ez a nyelvtudás, és mondjuk később, ha a munkáltató kéri(esetleg támogatja is), akkor fejleszteni, vagy elvárás, hogy már most legyen meg az egy felsőfokú?
2016. nov. 27. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!