Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Totál hazugságnak érzem azt a...

Totál hazugságnak érzem azt a mondást, hogy "megéri tanulni". Igazam van?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok egy gazdasági szakon. Jogosítványom van, angolt és németet középfokon beszélek, valutapénztárosi vizsgám van és kb. 2 éves banki tapasztalatom(értékesítő).


Viszont jelenleg 23 évesen úgy érzem, mint egy normál szakmát tanuló 16 éves. Semmim nincs, ami nekik ne lenne meg. Még igen soká lesz meg a diplomám sajnos, addig csak vegetálok és az idő telik.


Nem tudom, lesz-e normális munkám. Főleg olyan álláshirdetéseket találok, ahova normál dolgozókat keresnek CNC-s vagy más műszaki és gépipari végzettséggel.

Nagyon megbántam, hogy tanultam, szerintem teljesen félrevezettek és most nagy a kilátástalanság.


Hogyan, vagy egyáltalán miből fogok így megélni?


2016. nov. 27. 13:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornoki helyet kell keresni, a mi cégünknél több olyan dolgozó van, aki gyakornokként kezte, mérnökök, villanyszerelők, hres, pénzügyes, logisztikus, géplakatos is van. Most is vannak szakmunkás és egyetemista tanulók is
2016. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Miért is lesz igen soká diplomád?
2016. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Elvileg 2018 januárban lesz a záróvizsga. Így jön ki menettanterv szerint.

25. életévemben leszek.(Nem, sosem buktam meg)

Szerintem 25 évesen egy alapdiplomával végezni igen sok.

2016. nov. 27. 15:01
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
akkor nem vagy végzős, drágám.
2016. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
olyan szó meg nincs, hogy menettanterv. Láttál te már egyetemet, főiskolát?
2016. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
3,5 évesek a gazdasági bsc képzések..szóval gondolom fél év gyakorlat kell még.
2016. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#14


Örülök, hogy jobban tudod.

Van még félév szakmai gyak, amit közben próbálok letudod. Végzős vagyok, még egyszer mondom.


Akkor legyen mintatanterv, ha annyira kötekedni akarsz....

2016. nov. 27. 15:13
 18/20 A kérdező kommentje:
*letudni
2016. nov. 27. 15:15
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Az itteni hozzószólók nem fognak segíteni, csak belédrúgnak, engem is lepontoznak majd.


Először is, ne add fel. Az a legrosszabb ha bebeszéled magadnak hogy rossz az élet. Higyjél magadban, mert senki más nem fog hinni benned. Másodszor pedig, ne gondold hogy az egyetem és nyelvvizsga garancia is bármire. A munkáltatóknak a tudás kell, nem a papír. Tanuld meg hogyan add el magad, mi az amit az adott cégnek kell és egyből felvesznek.


Én 26 évesen végeztem el anglisztika alapszokat, 2 hónap múlva Pesten dolgoztam egy cégnél ahová 0 ismeretségem volt, de láttam a céges honlapon hogy sz-r az angol és írtam nekik egy emailt hogy ez gáz, de én meg tudnám csinálni.


Keresni kell a lehetőségeket!

2016. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt is már olvastam vagy 5x itt a gyakorin... Ilyen hozzáállással nem érte meg tanulni, mert a munka se fog menni, semmit nem fogsz tudni csinálni, mert elmondásod szerint csak vegetálsz... A nyelvtudáshoz való hozzáállásból is látszik... elvárás, hogy a lehető legtöbbet hozd ki magadból, nem csak akkor, ha hát a munkáltató kéri a magasabb szintet... Ha viszont csak 2018 januárjában lesz a záróvizsga, addig még 2 félév hátravan, vagy 1 és gyakorlati félév? Akkor bizony nem vagy végzős... Az egyetem/főiskola utolsó félévében számítasz annak.
2016. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!