Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Iskola befejezése után hogyan...

Iskola befejezése után hogyan tovább? (sok kérdés lent)

Figyelt kérdés

Ugyebár ilyeneket nem tanítanak, de a koszinuszt meg a pitagoraszt kívülről tudjuk...

Az a helyzet, hogy úgy döntöttem, ott hagyom a sulit. Van érettségim és szakmám (amit jelenleg tanultam az a szakmámra épülő képzés, de ezt már nem teszem le)

Miután kiiratkoztam a suliból, merre induljak?

Addig oké hogy munkanélkülibe bekell jelentkeznem. Ott miben tudnak nekem segíteni?

A jogviszonyom akkor szűnik meg mikor kiiratkozom? Ezzel egyidejűleg a diákim is megszűnik? Mert ugye ha valaki májusban végez akkor október 31-ig érvényes a diáki, de évközbeni kiiratkozás esetén mi a helyzet?

A TB-m meddig érvényes? Mit kell tennem, hova menjek a lejárta előtt?

A munkaügyi központban segíthetnek ingyenes OKJ-s tanfolyamra menni?

Hány OKJ-s képzést lehet elvégezni?


Előre is köszönöm aki türelmesen elolvasta és válaszol is rá:)


2016. nov. 27. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Szerintem ne hagyd ott a sulit, fejezd be. Ha csak nincs most már valami piacképes, keresett végzettséged (esetleg befolyásos ismerősöd), amivel hamar el tudsz helyezkedni. Egyébiránt munkanélküliség, gyári szalagmeló vagy közmunka vár rád. Választhatsz.


2.Miután kiiratkoztál a sulidból, mehetsz munkát keresni. Ezt saját magad kell megtenned, senki nem fog segíteni a családodon, barátaidon, ismerőseiden kívül. Esetleg fejvadász cégekhez fordulhatsz, de ők is jó pénzt kérnek a segítségért cserébe és korántsem biztos, hogy tudnak bármit segíteni.


3.Nem kell bejelentkezned a munkanélkülibe ha nem akarsz..ők semmiben nem fognak segíteni, max. fizetik a TB-t vagy kaphatnál segélyt ha lenne 1 éves munkaviszonyod. Ja és cserébe közmunkára kiközvetítenek.


4. A jogviszonyod akkor szűnik meg, amikor kiiratkozol, de a diákod érvényes marad március 31-ig.


5. A TB a diákigazolvány lejárta után 45 napig érvényes. Tehát március 31. + 45nap. Ha addig nem találsz munkát vagy nem kezdesz el új sulit nappali tagozaton, akkor: a) fizeted magadnak csekken keresztül (havi 6-7000 forint körüli összeg) vagy b) jelentkezel a munkanélküli központban, fizetik a TB-det, de cserébe bármikor kiközvetíthetnek közmunkára.

Ha nem fizeted, akkor is behajtják majd utólag a felgyülemlett tartozást.


6. A munkaügyi központ indít tanfolyamokat, amik nem, hogy ingyenesek, de még ők fizetnek havi kb. 50 ezer forintot. D ezekre többnyire csak nagyon alacsony végzettségűeket vesznek fel (8 általános vagy kevesebb, esetleg szakmunkásképzős), érettségivel és szakmával nincs sok esélyed bekerülni, hisz azok előnyből indulnak, akiknek még nincs szakmájuk, őket kell felzárkóztatni úgymond.


7. Ha jól tudom, két OKJ-s képzést végezhetsz el ingyenesen, nappali tagozaton pedig 25 éves korodig tanulhatsz.

2016. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!