Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés, és annak orvosi...

Vetélés, és annak orvosi befejezése után hogyan tovább? Hogy dolgoztátok fel, ti és a párotok?

Figyelt kérdés

Hasonlón átesettek tapasztalatát várom.

Az orvos azt mondta 3 ciklust érdemes várni.Párpmmal megbeszéltük fél évet várunk hogy túl tegyük magunkat a történteken.Szombaton történt.A párom végig velem volt 8 hetes terhes voltam.Vigasztalt hogy lesz babánk ettől még.Tegnap már azt mondta neki nem kell gyerek ő mégegyszer nem akar engem ennyire szemvedni látni,és ő sem akarja átélni ezt ha megint baj lenne.Félek hogy komolyan mondja.Remélem csak idő kell neki hogy megeméssze és szeretne később babát.Azt mondja eddig is jól megvoltunk ketten.Meg hogy felejtsük el ami történt,ne is beszéljünk róla.


2012. dec. 11. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. Nekem 2009-ben volt egy ilyen, kb. 10 hetes magzatot vesztettem el. Egyszerűen felszívódott, és a 12. heti UH-n már nem láttak semmit, csak az üres szikhólyagot.

Én is meggyászoltam, nagyon fájt, mert elképzeltem, milyen lehetett volna. Már neve is volt! Mindenki azzal vigasztalt, hogy majd lesz másik, de én ezt a babát akartam visszakapni.

2011-ben lettem terhes megint, és nagyon féltem. Azt olvastam, hormonális rendellenesség a leggyakoribb oka az ilyen vetélésnek, így rögtön kértem a dokit, írjon fel hormonpótlót. Ezt szedtem a 3. hónapig. Végigaggódtam a terhességet, én is rettegtem, hogy baj lesz, de szerencsére minden rendben volt. Nagyon gyakori ám az ilyen vetélés, csak sokan nem beszélnek róla, de a legtöbb nőnek legalább egyszer előfordul az életében. Ne aggódj, a következő biztosan megmarad.


A doki mondjuk nekem azt mondta, amikor az okokat kérdeztem, hogy a természet így gondoskodik róla, hogy ha valami hiba történik a folyamatban, akkor inkább törli a programot, minthogy súlyosan fogyatékos baba jöjjön a világra.

2012. dec. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elso valaszolonal a pont az utolso 2 mondatban. En is elvesztettem egy babat 2009-ben 9 hetes voltam. Egy hetig tartott a folyamat - gyogyszert kaptam, nem volt kapirgalas. Minden evben megulom magamban dec.6.-at az volt a kiirt napunk...Aztan 2010-ben ujra teherbeestem. Nekem csak ugy ment, hogy megvartam a decembert. Elgyaszoltam nagyon szerettem volna, hogy megszulessen. Nekem sem mondta addig senki, hogy ez a nok 45%-anak elofordul! Az en ferjem meg volt gyozodve arrol, hogy o apa lesz es pont. Soha egy pillanatra nem fordult meg a fejeben, hogy o nem akar gyereket - bar igy utolag bevallotta o fel sem fogta a tortenteket. Tudta, hogy nem maradt meg de azt nem ertette min megyek keresztul amit nem is ertek igazabol, hogy miert? Massal nem tudom magyarazni csak azzal, hogy ferfi es meg nem volt semmifele kapcsolata a magzattal hiszen uh-n sem latta.

Az jo jel, hogy teherbe estel! Egy b.nom most szult 2 hete. Az ev elejen elvesztett o is egy babat, ra egy honapra ujra terhes volt. Egeszseges kisfiunak adott eletet. szoval elo peldak vagyunk. Neked is sikerulni fog!

2012. dec. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

SZerintem aza nagy hiba, hogy már a pozitív tesztél beleélik sokan magukat annyira, nem mérlegelve azt, hogy az első 12 hétben bármi történhet.

Tudom, nehéz, nekem is volt egy ilyen, de én az első 12 hétben nem is mertem örülni, így nem volt extra nagy a csalódás.


Kérdező, pont ez a hozzáállás a legrosszabb, igenis akarni kell a babát, és nem kell fél évet várni, és siránkozni.

fel a fejjel, legyél erős, és hajrá!! :DD

2012. dec. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó al értek egyet! Bem szabad a 12. Hétig bele élnie magát az embernek, mert addig bármi történhet, és annál nagyobb a csalódás, fájdalom!
2012. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Október 4.-én a 9. hétben műtöttek mert leállt a baba szíve....

egy mensit vártunk, én most újból babás vagyok és bízom benne hogy most minden rendben lesz....

szombaton leszek 6 hetes .....


ha ez a baba nem lenne a pocakomban még mindig emészteném magam, de így most újból boldog vagyok, hogy ugyan nem születhetett meg az előző baba de kaptam egy újabb csodát! :)


a legjobbakat nektek!

2012. dec. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem idén szeptember 14én volt a műtétem. 10ik héten megállt a baba szíve. Én akkor nagyon összetörtem, sírva aludtam el a műtéten, és sírva is ébredtem. Az utána való 4 hét borzalmas volt, lassan is telt és úgy éreztem minden nappal rosszabbul leszek lelkileg. Nem értettem miért, miért pont velünk történik ez, hisz úgy vártuk őt. De rájöttem, h túl kell lépni, sokat írtam fórumokra, kibeszéltem magamból a fájdalmamat, és lassan a lelkem is megnyugodott. Nálunk már letelt a 3 hónap most újra próbálkozunk, és tele vagyok pozitív energiával! Mikor megvolt a műtét, én is úgy gondoltam, nem kell baba többet, olyan sok a 3 hónap stb. De eltelt viszonylag hamar, és már újra szeretnék babát. Bár a kis angyalkánkat sosem felejtjük el!!!Beszéld ki magadból a fájdalmat én ezt tudom tanácsolni neked, ne fojtsd el, mert később elő fog törni belőled. Párodból is most csak a csalódottság félelem és fájdalom beszél, hidd el akar ő majd babát, csak ő így dolgozza fel!
2012. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló remélem igazad van és csak most mondja ezt a stressz miatt.Igazából velem volt végig és végig nézte ahogy szenvedek azt mondja engem félt és mégegyszer nem akar engem így láni.Remélem túl teszi magát ezen.



Én és a párom se éltük bele magunkat,tiszta vagyunk azzal hogy az első 3 hónap rizikó.Meg voltak előjelek hogy baj van mivel vérezgettem,de attól még fájdalmas dolog túl esni egy ilyenen szerintem.

Igazából az érdekelt volna hogy másnak is mondott-e ilyet a párja hogy neki inkább mégse kell baba.Ha igen aztán mikor eltelt egy kis idő akart-e újra?

2012. dec. 12. 18:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a te párod nagyon rosszul kezeli ezt, nem segít téged, hanem inkább beletaszít a mélybe. vagyis egymással csináljátok ezt. pont rossz páros vagytok, ha így álltok hozzá.

Mi lesz, ha tényleg valami nagy gond történik? Akkor mennyire lesztek erősek? Lehet jobb is, ha nem próbálkoztok, inkább nőjetek fel a feladathoz lelkileg is.

2012. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is így gondoltam a műtétet követően... s szerintem a párom is... aztán kizokogtuk magunkat, ő úgy akarta, hogy ne nagyon lássam, hiszen ő az erős férfi :) , de aztán együtt bőgtünk.. De viszonylag hamar összekaptuk magunkat. Most 6 hetes vagyok.. Csendben bízunk... ;)


Ja és júliusban volt a missedem. #6-os voltam.

2012. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!