Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme infóra menni vagy...

Van értelme infóra menni vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most fejezem be az infós középsulit. Naumann János Informatikai Szakközépiskola. És szeretnék tovább tanulni a szakmában. Azonban nagyon sok egymásnak ellentmondó nyilatkozatot, történetet hallottam az infóról.


Nagyon sokan mondják azt a facebookon, hogy nehéz szakma. Nehéz vele állást találni. Baromi sokan otthagyják az egyetemet, mert semmi értelmét nem látják az egésznek. És valóban sokan keresnek munkát a face-n.


A másik oldal meg pont az ellentettje. Hogy már főiskolán első évesen van szuper melója egy menő cégnél, ahol nettó 300 ezret keres. Azonnal bárki el tud helyezkedni. 2 évente fizetés duplázás, stb.


Tehát két szélsőséges dologról beszélnek.


Akkor most van értelme infóra menni vagy nincs?


Leszögezném, hogy egyenlőre itthon szeretnék maradni, nem érdekel, hogy mi van külföldön.


Köszi



2016. nov. 28. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz szakma annak, akit ez nem érdekel. :)


A fősuli jó dolog, de az igazi informatikát nem ott tanulod meg, hanem egy cégnél, munka közben. Ha mellette dolgozol egy IT cégnél, akkor mire végzel, tényleg jó lehetőségek nyílnak, persze ez csak az érem egyik oldala. A sok nettóért azért a legtöbb helyen meg kell dolgozni, ha nem vagy valakinek a csókosa, vagy kirakatmenedzser.

2016. nov. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van...
2016. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Röviden: van.


Szerintem aki mindig ezt a "nem az egyetem a fontos", "nem a papír a fontos", "nem az egyetemen tanulod meg az infot" dumát szajkózza, az mind olyan, aki nem végezte el az egyetemet. Én elhiszem, hogy egyetem nélkül is érthet valaki úgy bármelyik szakmához, vagy akár jobban, mint egy egyetemet végzett ember. De nem is erről szól az egyetem. És a cégek nem is azt várják el, hogy az egyetemről épp kijött pályakezdők egyből a világ megváltói legyenek, csak mert elvégeztek egy szakot.


Az egyetem arról szól, hogy adjon egy általános tudást, SZEMLÉLETMÓDOT, és kiszűrje azokat akik képesek a TOVÁBBI tanulásra, sok info befogadására, illetve kiszűrje azokat akiknek az alapvető képességeik sincsenek meg a dologhoz. Nyilván ez minden esetben, minden szakma esetében ki fog egészülni az adott munkahelyen szerzett tapasztalattal.


Ami jótanács: végezz egyetemet, tanulj becsületesen, hagyd az olyan kérdéseket hogy "mikor fogom én ezt használni a munkahelyen". Ugye mérnöki szakon mindig a legszebb példa, hogy jaj hát mikor fogsz te deriválni vagy integrálni az egyetemen kívül. Ja, persze, valószínű soha, és akkor mérnökként már nem is illene tudni azt, hogy amit viszont nap mint nap használsz, az milyen elven működik, ki hogy és mikor jött rá, fejlesztette ki, mi a fizikája, kémiája, matematikája? Dehogynem.


Az egyetem mellett pedig akár már a BSc 4. vagy 5. féléve felé érdemes elkezdeni keresni valami gyakornoki melót, infosként nem nehéz találni, és úgy a BSc vagy MSc végére diplomád, és tapasztalatod is lesz.


Mérnök vagyok, nem IT-s, de ezeket a meghirdetett pár hónapos programozó képzéseket biztos elkerülném...értelmes szakmát nem lehet pár hónap alatt kitanulni.

2016. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!