Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is rosszul tettem,...

Szerintetek is rosszul tettem, hogy ott hagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Idén telt be nálam a pohár, helyesebben most nőtt be a fejem lágya és ébredtem rá a valóságra. Sajnos amikor a továbbtanulás jött szóba középiskola vége felé, mindenképp olyan szakra akartam menni, ami érdekel is és könnyen megtanulom, nem túl nehéz. Így hát leérettségiztem a világ legegyszerűbb tantárgyából ötösre: földrajzból. Ezt követően annak rendje és módja szerint jelentkeztem geográfus szakra.


Eleinte tök jó volt, érdekes és nem is nehéz tantárgyak, jó fej csoporttársak és tanárok, baráti légkör, rengeteg szabadidő, bulizások.

Igen ám, de kezdtem elgondolkodni azon, hogy mégis mi a jó fenét fogok én ezzel a szakkal kezdeni?


Tanultunk gazdaságföldrajztól kezdve topográfián át természetföldrajzig és társadalomföldrajzig mindenféle érdekes dolgot...de ez mind puszta lexikális tudás. Ki fog azért fizetni, mert fejből tudom hol van a Takla-Makán sivatag, melyik országokban folytatnak nomád pásztorkodást, hogyan alakult ki a földtörténet során Európa jelenlegi természetföldrajzi képe és mi jellemzi azt, milyen társadalmi felépítés jellemző Ázsiára stb. stb. Ezek mind tényleg érdekes és akár még hasznos dolgok is, de egyrészt középiskolás anyag szinte, másrészt bárki által 5 perc alatt kikereshető a netről vagy ha topográfiáról beszélünk, felüti a térképet és kikeresi.


El nem tudom képzelni, hogy mondjuk ülök egy irodában, berohan a főnök és megkérdezi, hogy "milyen felszínformáló folyamatok zajlottak az Alpok területén a pleisztocénben???" és nekem azonnal válaszolnom kell. Semmi szükség erre a tudásra a hétköznapi élet során, ha pedig igen, tényleg csak kikeresi...ez nem egy tervezői és programozói feladat, hogy valakinek ténylegesen meg kell oldania egy valós problémát, évek alatt megtanult ismeretek felhasználásával.


Ráadásul nem is tanári szak, az külön képzésben indult, ráadásul kinek kell már töri-földrajz tanár (ami nyilván a legnépszerűbb páros), főleg, hogy napirenden van egy ideje a szakközépiskolákban a földrajzoktatás beszüntetése? Mert még tanárnak meg is értem, hogy kell a nagy lexikális tudás...


Semmi gyakorlati ismeretet nem tartalmaz az egész képzés, gyakorlati órán ugyanúgy leadják a tanárok az elméleti anyagot és van belőle egy ZH félév végén. Semmi konkrét, kézzelfogható dolgot nem tanultunk és hozzáteszem, nem is lehet, mert ez az egész geográfia egy semmitérő marhaság. Még a térképészet használható is lenne, de így, hogy csak bemagoltatják mi jellemző az egyes vetületi rendszerekről, de egy darab térképet nem kell szerkeszteni, na az vicc kategória. Max. számítógépen valami három kattintásos baromságot, amit szintén bárki meg tud csinálni 10 perc betanulás után.


Ja és most, hogy kiírtam magamból mindent...a (volt) csoporttársaim teljesen el voltak képedve, amikor bejelentettem, hogy itt hagyom a fenébe a szakot és megpróbálok valami más, életképes szakmát elvégezni, mert ezzel csak az időmet húzom. Le akartak beszélni, mondván így most mihez kezdek magammal...mert ha elvégzem ezt a fost, akkor nem ugyanott tartok, mint nélküle? Ők azt hiszik, hogy kézhez kapják majd a diplomát, beülnek egy irodába, ahol csak délelőtt 10től 2ig kell dolgozniuk valami aktatologatást és havi 300 ezret kapnak majd...aha, persze.


Most még nagy nyugodtan elbulizgatnak ott, élik világukat, szarnak az életbe...aztán lesz egy nagy koppanás végzés után, mikor világossá válik, hogy ez a diploma egy kalap szart se ér. A kedvencem, amikor mondják "el vagyok én még itt, piálok, csajozok, tanulni nem kell, azt még egy papírt is kapok"...igen ám, de ezzel a teljes életét vakvágányra juttatja, mert amikor majd 25-26 évesen kijön a nagy geográfus diplomával a kezében, max. a gyártósor mellé fogják felvenni dolgozni.


2016. nov. 28. 07:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát ez is ritka, nem mondom. De gondolom a 2 nyelv sokat dobott. Meg ha fiatal dekoratív nő vagy, az gyakran még ennél is többet ér.
2016. nov. 28. 10:54
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem hinném, hogy ez közrejátszott, már ha csak körbenézek az irodában :D

De ezek mellett én nagyon sokat gyakornokoskodtam, önkénteskedtem, na és ez az ami sokaknak derogál.

2016. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
be lehet kamuzni ezerféle helyet, az nem lényeg.
2016. nov. 28. 11:05
 14/24 anonim ***** válasza:

"Meg ha fiatal dekoratív nő vagy, az gyakran még ennél is többet ér."

"be lehet kamuzni ezerféle helyet, az nem lényeg." ...

Ezek a mondatok sokat elárulnak rólad. De egyébként képzeld, lehet valaki sikeres diploma nélkül, kreatív külső nélkül, meg kamuzás nélkül is, "csak" dolgozni kell érte... Megtalálni, mi az ami érdekel, miben vagy jó és azt a területet fejleszteni.

A 3-as és az 5-ös válaszolóval is egyet értek.

A diploma önmagában kevés, de a megléte manapság a legtöbb helyen már elvárás, egyfajta beugró a jelentkezéshez. Tehát rosszul tetted, hogy otthagytad. Válthattál volna szakot, vagy ha nem volt olyan nehéz akkor tényleg befejezni és mellette belekezdeni valami másba.

2016. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Szakot fogok váltani, februártól kezdek is egy mérnöki képzést.
2016. nov. 28. 12:13
 16/24 A kérdező kommentje:
Majd ha esetleg neked sem lesz meg a mostani munkahelyed és ne adj isten hónapokig, évekig nem találsz semmit, akkor nem fogsz ennyire okoskodni. Akinek egyszer szerencséje volt, azt előbb-utóbb utoléri a balszerencse is. Sokakról tudok, akik ilyen okosnak képzelték magukat mint te, azt hitték az ő kemény munkájuk eredménye az, hogy munkát találtak. Hát nem, csak a szerencse, volt akit elküldtek a nagymenő közgázas diplomájával 3 év után a banki elemzős helyéről, aztán 6 évig sehol semmit nem talált.
2016. nov. 28. 12:32
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tőled, hogy ilyen jókat kívánsz :D De hidd el, volt elég balszerencsém nekem is munka téren, és volt, hogy annyi tanulnivalóm volt az egyetemen, hogy nem tudtam dolgozni, vagy csak hétvégén árultam a gumicukrot a vásárokban. Mérnöki diplomát szereztem, több szakmai klub tagja voltam, TDK-ztam, külföldön gyakornokoskodtam...és nem azért tehettem meg ezt mindet, mert valaki pénzelt, vagy mert jól néznék ki, hanem mert tanultam és dolgoztam és nem csak vergődtem, meg azzal foglakoztam, hogy másokkal mi van, meg a tanárok nem tanítanak stb. Mentem a saját utamon.

Nem gondolom, hogy a jövőben ne találnék munkát a saját vagy rokon szakterületeken, mivel jelenleg se Magyarországon dolgozok, és többször megkeresnek ajánlatokkal.

2016. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Kezd kamu szaga lenni ennek az ellentmondásokkal..
2016. nov. 28. 13:21
 19/24 anonim ***** válasza:
Az, hogy nekem van diplomám az nem jelenti azt, hogy ne gondolnám, hogy valaki a nélkül is sikeres lehet, mint azt az egyik korábbi válaszadó is írta. Ennyire fiatalon, ilyen keserűnek lenni, és itt várni a választ egy triviális kérdésre, ahová a legtöbb ember csak unalmában jön fel... hiába hiszed, hogy a nagy megvilágosodásoddal, meg ezzel a világra haragszom hozzáállással több leszel, mint a társaid a nagy bulizgatásban...elárulom, hogy nem :D
2016. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
De elismerem, az én hibám, hogy túl sok személyes infót osztottam meg, mivel a konkrét példák, még egy ilyen kérdésnél se voltak célravezetőek.
2016. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!