Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lifelong learning? Ez egy...

Lifelong learning? Ez egy komplett baromság? Hova a retekbe kell egy 40-es 50-es pályakezdő munkavállaló?

Figyelt kérdés

Hallgatom az előadást a lifelong learningről. Diióhéjban annyi ugye hogy a tanulás (szerintük) nem életkorhoz kötött sosem késő és nem is szabad elzárkózni új dolgok megtanulásától, akár egy új nyelv, akár egy új szakma.

És az előadó példát is hoz hogy ha valaki nem talál munkát mert ugyan évtizedeket dolgozott X szakmában de arra a szakmára már nincs kereslet hát sajátítson el egy újat! Mert sosem késő!

És itt dobja le az agyam az ékszíjat.

Sosem késő??????


Hát ez egy akkora hazugság mint ide Tokió. Hát azt nem mondja nekem valaki hogy egy 40-es 50-es ember ha eltanul egy akármilyen új szakmát és nekiindul a munkaerőpiacnak 50 évesen zéró valós gyakorlattal (mert egy papír X szakmáról az önmagában lótúró) akkor azt nem röhögik körbe bárhol.

De nem kell 50-es már egy 30-as se nagyon kell. Ha zéró valós gyak van mögötte.


És totál komolyan teszem fel a kérdést: hogy a fenébe értendő ez a lifelong learning? Hát hova a francba kell az 50–es frissen végzett józsika marika? Hát ha bírja erővel esetleg valami sorra biodroidnak. De még oda se nagyon.



Sajátítson el új szakmát az aki azon kapja magát hogy 20 év munka után kikopott alóla a régi és nem tud elhelyezkedni? De minek sajátítson el? Hát hol talál helyet ahol nem röhögik körbe ennyi idősen?


2016. dec. 1. 13:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem baromság. Nekem keresztanyám tanult ki egy teljesen új szakmát 51 évesen, miután az előző munkahelye megszűnt 26 év után. Nem negatívan kell hozzáállni a dolgokhoz, és akkor másképp látod a világot is. Normális helyeken senki nem röhögi ki a másikat csak azért, mert idős korban tanult. Tőlünk nyugatra teljesen normális jelenség ez, ezen maximum mi, keletiek röhögünk, akik a Kádár rendszerben megszokták, hogy egy élet=egy munkahely=egy szakma
2016. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

"Tőlünk nyugatra teljesen normális jelenség"


Az mind nagyon szép csak mi nem tőlunk nyugatra vagyunk hanem itt vagyunk.

és leszarom mi van tőlünk nyugatra ha itt meg egy 40-es akárki halottnak tekintendő a munkaerőpiacon szóba se állnak vele.


Olyan mintha azt mondanád a trópusokon mindig meleg van. Ott igen de mi itt vagyunk nem ott.

2016. dec. 1. 13:27
 3/38 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ milyen munkára. Az összes jó irodai munka csókos. Futószalag mellé meg bárki, bármikor. Ha 3 műszak, akkor még tanulni sem kell, egyből felvesznek. De ők már külföldre mennek inkább, ezért is van itt hiány a munkaerőből.
2016. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

"Normális helyeken senki nem röhögi ki a másikat csak azért, mert idős korban tanult."


De a tárgyilagos megközelítés : nem röhögnek ki de nem is vesznek fel... ennyi.

megy a duma hogy sosem késő meg ez igen, ennyi idősen egyetemet végez hű de szép-- ja marha szép és el is tud helyezkedni? Nem? Ja akkor... seggét törölheti az összes maszlaggal.

2016. dec. 1. 13:28
 5/38 anonim ***** válasza:
76%
20-on éves pályakezdő se kell sehova, ha ne aggódj..ha csak nincs ismerőse, aki elrendezi neki a munkahelyet. Szóval tanulni kell, hogy legyen tudás és papír, de ismerősnek is lennie kell, ha akarsz kezdeni vele valamit.
2016. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%
50 évesen talán már van annyi sütnivalója hogy valami hiányszakmát tanul, akkor meg felveszik. Van ilyenre példa, egyszerűbb szakmák esetében.
2016. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

"Attól függ milyen munkára. A"


De pont ezt írtam én is! Hogy tanuljon? minek????

A max amiben reménykedhet hogy valahova biodroidnak felveszik-de oda meg tanulni nem kell...

2016. dec. 1. 13:29
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

"Az összes jó irodai munka csókos"


Mondják ezt a sikertelen, képzetlen, sült galambot váró emberek! Irodában dolgozom, soha, egyetlen helyre nem ismerős vagy ajánlás útján kerültem be, hanem a tudásom alapján. Persze mindig könnyebb valakire ráfogni. Tudod, ez különbözteti meg a sikerest a sikertelen embertől. Ha ti így akarjátok leélni az életetek, hogy mindenhez negatívan álltok, akkor csak tegyétek.

2016. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

"50 évesen talán " nekem van 40-es ismerősöm aki kettő hiányszakmát (állítólagos hiányszakmát... )végzett el. A kutyának nem kell.

Első kérdés: mit dolgozott eddig? Második: ja hány éves is... és ennyi.

2016. dec. 1. 13:31
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

"De pont ezt írtam én is! Hogy tanuljon? minek???? "


40-50 évesen talán már tud felelősségteljesen dönteni, tehát nem valami műkörömépítő tanfolyamot fog elvégezni, hanem olyat, amivel munkát is fog majd kapni.

2016. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!