Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás,2...

Próbaidő alatti felmondás,2 kérdés?

Figyelt kérdés

sziasztok.

2 kérdésem lenne a próbaidő alatti felmondással kapcsolatban.


az egyik: még hivatalosan 2 hét lenne a próbaidőmből, és igazából a munkába állás eleje óta éreztem, hogy nem az igazi a hely, de gondoltam, hátha idővel jobb lesz. nem lett az, ezért szeretném beadni még a próbaidő alatt a felmondásomat.

a kérdésem az, hogy ilyenkor, ha pl. reggel közlöm a főnökkel, megvannak a papírok, akkor el is lehet jönni onnan, vagy aznap még végig kell ülni a 8 órát?


A másik kérdésem, hogy az önéletrajzba bele szokás írni, ha egy helyen csak próbaidőt voltam? Az új helyen interjún ha rákérdeznek, mit érdemes mondani? mert tudom, íratlan szabály, hogy interjún ne szapuljuk az előző helyet, de azért valamivel csak kellene indokolni, hogy miért csak ~2.5 hónapot voltam egy bizonyos helyen, nem?



Bocsánat, ha esetleg buta kérdések, pályakezdő vagyok, életem első (nem diák) munkahelye.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. dec. 2. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg az adott napot már nem kell végigdolgozni, de a legtöbb esetben azért illik, mert különben a többiekkel tolsz ki.


Ha a következö helyen rákérdeznek, akkor az egyetlen korrekt válasz, hogy a munkakör nem az volt, amire számítottál és ezért nem érezted jól benne magad.


Viszont ha egymás után 3-5 próbaidö alatti felmondásod van az életrajzban, az elég negatív üzenetet hordoz.

2016. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!