Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom kivedeni, hogy a...

Hogyan tudom kivedeni, hogy a felmondas soran atverjen a fonokom?

Figyelt kérdés

Kb fel eve dolgozom a cegnel minimalberrel bejelentve, a valos ettol tobb. A szabadsagokat nem adjak ki, nem fizetik ki, a tulajdonosok egymas ellen dolgoznak, kaosz van a cegnel, ezert szeretnek valtani.


Mit tegyek, ha az utolso fizetesembol majd csak a minimalbernek megfelelo osszeget akarjak kifizetni?


A 30 napos felmondasi ido mire vonatkozik, mi tortenik, ha en mar menni szeretnek a masik helyre?


ui: miota ott vagyok, sem munkavedelmi oktatast nem kaptam (fizikai munkarol van szo), sem orvosi vizsgalatra nem kuldtek.



2016. nov. 21. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A leírás alapján biztos lehetsz benne, hogy nem fog kifizetni. Valamivel meg kell zsarolni. Pl a szabadságokkal van esélyed, mert nem adta ki.
2016. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt a fizetést fogod kapni ami a munkaszerződésedbe foglalva van. Ebben még is hol az átverés? :D
2016. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy nem tartottak munkavedelmi oktatast, nem igazan szabalyos. Ezzel nem lehet oket megfogni?
2016. nov. 21. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabályos. Az sem, hogy a szabadságokkal csalnak. Gondolom ezeket bizonyítani is tudod. Ezekkel meg tudod őket zsarolni.

A 30 napos felmondási időt köteles vagy letölteni, ha a munkáltató úgy kívánja. De ugye itt jönn képbe a zsarolás.

Azzal viszont jó tisztában lenni, hogy Te ugyanúgy törvényt szegtél. Szóval ha esetleg nem állnának kötélnek, max velük tudsz kicseszni, több pénzt nem fogsz kapni.

2016. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, hasznos. Azzal, hogy alairtam a jelenleti ivet, torvenyt szegtem?
2016. nov. 21. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal szegtél törvényt, hogy részben feketén dolgoztál.
2016. nov. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor átveszed a hónap végén a borítékot, azzal szegsz törvényt. Nem is igazán magyarázható ki, miért nem volt neked gyanús, hogy két részletben kapod a fizetésed, ráadásul többet, mint ami a szerződés szerint jár, és amit a bérjegyzék tartalmaz.
2016. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!