Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tapasztalt vezetők véleményét...

Tapasztalt vezetők véleményét szeretném meghallgatni, hogyan nyerték meg a dacos, háborgó alkalmazottak tiszteletét, kegyeit?

Figyelt kérdés
új emberként kerültem egy véghez ahol persze tapasztalatlan vagyok a cégspecifikus témákban, ez végett a mérnökök nehezen viselik hogy én vagyok a főnökük, hogyan lehet őket megnyerni?

2016. dec. 4. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Én a következőt tenném.

Amikor kiadnak egy feladatot megbeszélném a munkatársakkal és meghallgatnám a véleményüket. Ha átadom az információkat akkor azt érzik, hogy csapat ként akarok dolgozni velük és számítok a szakértelmükre.

Ha lesz olyan munkatárs aki ezek után sem hajlandó együttműködni, azt max. 2 hónap türelmi idő után eltávolítanám, mert megmérgezi a légkört.

2016. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A 'fonok' meg a vezeto kozott az a kulonbseg, hogy a fonok megkoveteli a tiszteletet (a hata mogott meg kikopnek), a vezetot meg kovetik.


Esetleg probalj te egy kicsit alazattal kozeliteni a temahoz, hivd ossze oket, beszeljetek, mondd el hogy igen, a segitseguket kered hogy megtanuld mi merre hany meter. Ha erolteted a tiszteletet, csak megutalnak, annak meg a munka latja karat.

2016. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gond azokkal a főnökökkel akik azonnal főnökként kerülnek be egy cégbe, egy csapatba.

Van olyan terület ahol ez nem annyira gond, de pl mérnökök, fejlesztők között nem jó.


Azokat a vezetőket tudják tisztelni akik velük együtt dolgoznak, a szarban túrnak, és onnan emelkednek ki.

2016. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
A tiszteletet nem kikövetelni kell, hanem ki kell èrdemelni
2016. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Példamutatással.
2016. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már itt kérdezed akkor valakivel baj van ! Keresd meg a hangadót és egyezzetek meg !:) De azt tudni kell : az emberek csak 5 éves korukig tudnak változni utána már csak tanulható ! És Te ,hogy alakultál ?
2016. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

" A tiszteletet nem kikövetelni kell, hanem ki kell èrdemelni"


Legnagyobb hülyeség amit adhatnak az új főnöknek. A másik hogy tiszteld az alkalmazottakat és ők is tisztelni fognak, meg bánj velük kedvesen. Nem működik.

10 éve mikor kineveztek engem is főnöknek, először azt hittem ha rendes leszek az alkalmazottakkal, akkor ők is jófejek lesznek velem. De ez egy munkahely és kollégák vannak, a kapcsolatok formálisak. Az alkalmazottat csak az érdekli hogy minél kevesebbet kelljen dolgozni, minél több pénzért, tisztelet a kivételnek.

Nekem szerencsém volt, mert a legjobban arcoskodó alkalmazott volt a leglustább és trehány munkaerő, kirúgtam és rend lett a munkahelyen.

2016. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7, nekem volt egy főnököm, aki maga olyan volt mint amilyen alkalmazottat leírtál. Nem volt kedve dolgozni, végig kellett volna gondolnia egy csomó mindent, de azt mind "lespórolta" és elintézte annyival, hogy parancsokat osztott, amikor épp eszébe jutott. Ha következetesen végiggondolja minek mi a következménye, akkor nem történik ez meg.

Úgy tekintett az alkalmazottakra, mint az enter gombra. Ha "lenyomta" rögtön várta a feladat végrehajtását.


Azért írtam feljebb, hogy példamutatással, mert ez a főnököm nagyon rossz példa volt. Én ezzel az hozzáállásával nem tudtam azonosulni és úgy szétmérgezte ezzel a légkört, hogy totál elkedvetlenített, nem a munkától, hanem a cégtől.


De volt előtte másik főnököm, akire fel tudtam nézni, mert egész egyszerűen volt miért, mind szakmailag, mind emberileg.

2016. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!