Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A humánerőforrás osztályok...

A humánerőforrás osztályok nincsenek egy kicsit túlértékelve manapság?

Figyelt kérdés

Minden tekintetben.

A jelenlegi munkahelyemen az egész kivan szervezve,csak páran vannak.


Az előző munkahelyemen, a humán osztály meglehetősen népes volt.Az ott dolgozóknak mindenre volt idejük, ahogy szokták mondani "nyugis" helyük volt.

Ami még inkább furcsa volt nekem, hogy sokuk alig volt idősebb mint én és többet keresett, mint én mérnökként.

Királynőként viselkedtek, úgy mászkáltak ott, mintha ők lennének a cég legfontosabb osztálya.


A kapcsolatom mindig rossz volt a humán osztállyal.Ennek az oka a létszámtervezés volt.

Állandóan hangsúlyoztam, hogy kell még egy ember, mert így túl sok,gyakran még otthon is dolgozni kellett.Még a főnököm is belátta ezt.

Persze,komolyabb béremelésről szó sem lehetett.


A humánosok meg mindig azzal jöttek, hogy "nem értek hozzá, nem vagyok HR szakember, meg amúgy sincs ilyesmikre pénz".De, ezt valami rohadt lekezelően közölték.


Az ő osztályuk létszáma túl nagy volt.Vagyis, maguk fele hajlott a kezük.Ők voltak azok, akik mindig a legkorábban hazamentek.



2016. dec. 6. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
jaj, megint visszatért a frusztrált, minimálbéres, hres- és nőutáló mérnököcske...
2016. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
látod..tanultál volna inkább bölcsésznek.
2016. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

" jaj, megint visszatért a frusztrált, minimálbéres, hres- és nőutáló mérnököcske..."


Ez a kérdés pont kivétel. Én is mérnök vagyok és ugyanígy látom. Egész nap csak trécselnek, kávézgatnak, a számítógépük képernyőkímélője állandóan "megy".

Nem utálom őket, rendesek, ha kérem őket valamire azonnal elintézik, csak valahol tényleg frusztráló hogy alig kell dolgozniuk, semmi felelősségük sincs és mellette másfélszer többet keresnek mint én.

2016. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
#3 Amúgy tényleg vérlázító, hogy ezek protekciósan bekerülve élnek, mint hal a vízben...más meg diplomával is vért izzad egy gyárban 80 ezer forintért.
2016. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
némelyik hr-es p.csa sötét, mint az éjszaka. Külön szar ügy, h míg Nyugaton hr vezető csak 50 feletti hr szakember lehet, itthon a multiknál 28-32 éves hr vezetők osztják az észt.
2016. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

"" jaj, megint visszatért a frusztrált, minimálbéres, hres- és nőutáló mérnököcske..."


Ez a kérdés pont kivétel. Én is mérnök vagyok és ugyanígy látom. Egész nap csak trécselnek, kávézgatnak, a számítógépük képernyőkímélője állandóan "megy".

Nem utálom őket, rendesek, ha kérem őket valamire azonnal elintézik, csak valahol tényleg frusztráló hogy alig kell dolgozniuk, semmi felelősségük sincs és mellette másfélszer többet keresnek mint én.

"


#1-es vagyok és én is mérnök vagyok, de ez az a kérdező, aki időről-időre visszajön ezzel ide és elég ocsmány stílusban beszél a nőkről, mert szerinte minden nő egy pitsa, meg hülye, stb (mivel nem fekszenek le vele ; ))...

2016. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát öregem, ha nálad mérnökként egy HR-es többet keres, akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz.

Javaslom, előbb inkább nézz magadba, és aztán cseszegesd a HR-eseket.

2016. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés azért baromság, mert ahol a HR-es többet keres, mint a mérnök ott olyanok is a mérnökök...


Amúgy nálunk kb. 3 fő a HR, bőven elég 150 főre... De dolgoznak is többé kevésbé normálisan. Azt el kell fogadni, hogy a HR munkaidejét nem lehet úgy beosztani, mint a szalagmunkásét. A munkájuk jelentős hányada ad-hoc jellegű (pl. mikor beszaladsz te és akarsz valamit). Erre muszáj tervezni mert muszáj megcsinálni. De ha épp nem lesz senki beteg, nem mond fel senki, nincs interjú akkor felszabadul idejük.

2016. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom, Ti még is milyen mérnökök vagytok?

Agrármérnök, környezetvédelmi mérnök vagy valami hasonló kamu mérnök szak?

Már vágom az olyan kérdéseket, hogy informatikus vagyok, és a lusta, semmit nem csináló HR-es másfélszer annyit keres, mint én.

2016. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Vagy lehet valami kis magyar cégnél dolgoznak, ahol totál random (vagy szimpátia alapúak) a fizetések.
2016. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!