Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a válasz az alábbi munkaügy...

Mi a válasz az alábbi munkaügyi kérdésekre? - mivel a munkaügyiben nálam jóval képzetlenebb "ügyintézők" úgy viselkednek velem, mint egy darab sz@rral

Figyelt kérdés

Ha nem vagyok regisztrálva és munkahelyet létesítek, akkor is jelezni kell a munkaügyi központnak bizonyos időn belül?

(Sok ismerősöm sosem volt regisztrálva a munkaügyiben, és sok éve dolgoznak ...)

Ha megszűnt a munkaviszonyom, de nem voltam a munkaügyiben regisztrálva, akkor is jár az álláskeresői járadék? (a napjaim megvannak hozzá)Úgy tudom, hogy igen.

Milyen esetben kell jelezni a munkaügyiben, hogy munkahelyet létesítettem, bizonyos időn belül, és mi történik, ha nem teszem meg?


2016. dec. 8. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem vagy regisztrálva akkor semmit nem kell senkivel közölni.

Ha kaptál munkakeresésit és időközben szereztél munkát azt jelezni kell (hiszen nem jár tovább). De ennyi.


Én pl. tojtam rá, mikor lejárt a munkakeresésim, nem mentem sehova. Amikor lett munkám akkor sem jeleztem nekik, majd a NAV úgyis jelzi a bejelentést.

2016. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem vagy regisztrálva, akkor nyilván nem kell jelentened hogy lett munkád...

Ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor regisztrálsz a munkaügyiben, ez után kaphatod az álláskeresésit. Az nem érdekes hogy előtte voltál-e már regisztrálva; de a napoknak meg kell lennie.

"Milyen esetben kell jelezni a munkaügyiben, hogy munkahelyet létesítettem, bizonyos időn belül, és mi történik, ha nem teszem meg?" Maguktól is tudni fogják; ha nem jelzed akkor 90 napon belül nem kaphatsz újra álláskeresésit.

2016. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Melyik Kormányablaknál viselkednek veled a fenti módon?


Nem jellemző, a Kormányablakoknál én azt tapasztalom, mindenkivel rendesek szoktak lenni. Vagy neked van valami takargatnivalód a törvény előtt?


Igen, be kell jelentened, ha a cég nem teszi meg, mivel adóznod kell.


Ha nem vagy regisztrálva álláskeresőként, akkor szerintem semmi sem jár.


Minden esetben, ha ezt a munkáltató nem teszi meg.

De a NAV felé is bejelentési kötelezettséged van, ha azt a munkáltató nem teszi meg.


Pl.: A TBj-t be kell fizetned!


Azonban regisztrált álláskeresőként, ha kb. 400 000 Ft-nál kevesebb (lehet 800 000 Ft, meg kell kérdezni, mennyi a limit) van a számládon és kicsi a havi pénz, amiből élsz -kapsz rokonodtól- akkor igényelhetsz TBj átvállalást egy évre az államtól.


Ja, ha már dolgoztál, akkor pedig lehet jár szociális támogatás is.


+ ha még nincs, regisztrált álláskeresőként lehetőséged van egy ingyenes OKJ képzést elvégezned, ami mellett kapsz támogatást.


Miért akarod kikerülni a Kormányablakot?

Sok ügyintéző van, ha az egyikkel nem is értettél szót, másnap egészen más ül majd az ablaknál...

Szóval nem értem a kérdésed indoklását, a @-os részt.

2016. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Nálad képzetlenebb ügyintézők? :D :D

Olyanok szerintem nincsenek.

2016. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Álláskeresésit nem kapsz regisztráció nélkül, azt ugyanis igényelni kell, nem adják csak úgy oda, amikor a cég beküldi a 1041-est és kijelent...


Ha nem voltál regisztrálva, semmit nem kell jelentened.


HA regisztrálva voltál, járadék folyósítása alatt jelentened kell, ha elhelyezkedsz, de ezt alá is írod regisztrációkor. Ha már nem folyósítanak semmit, akkor kb a kutya nem foglalkozik vele, elhelyezkedtél-e; akkor már a saját érdekel szólni, hogy ne cseszegessenek a jelentkezéssel.

2016. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A többieknek pedig: igenis rengeteg az ilyen ügyintéző, nem csak nekem van problémám ezzel, tudnak is róla az adott munkaügyi központokban, de nagy ívben tesznek rá.


A képzettséget pedig úgy értettem, hogy van 3 komoly szakmám, és a drágalátos ügyintézőnek pedig egy harmatgyenge érettségi.

Mégis úgy ülnek ott, mint az atyaisten és szemétkednek az ügyféllel, ahelyett, hogy normálisan viselkednének.

Másnap pedig ugyanaz fog ott ülni, mivel mindenkinek meg van a helye.

Persze vannak normális ügyintézők is. De pl. legutóbb hiába olyanhoz szerettem volna kérni a sorszámot - a barom recepciós számonkérte, hogy ugyan miért. Csak annyit mondtam, hogy azért mert ő szokta intézni az ügyeimet. Erre vigyorogva adta a sorszámot és azt mondta: "Most jól kitoltam veled.". Így megint egy normálatlan gyökérhez kerültem...

2016. dec. 8. 18:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Szegeden rendesek, legközelebb kulturáltan, káromkodás nélkül fogalmazd meg a kérdésed, mert az viszont tényleg téged minősít, hiába van három komoly szakmád.


Csak minket, álláskeresőket húzol vele le. Köszi!

2016. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, lesz kedves törvényi hivatkozásokkal javítani a válaszom? JA, nem megy?
2016. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha 3 komoly szakmád van, bizonyára nem vagy rászorulva a munkaügyi segítségére, találsz munkát secperc alatt.

A képzetlenségről: a szennyvizesnek még harmatgyenge érettségije sincs, nálunk a családban hiába van 4 diploma, mégse tudjuk megszerelni a szennyvízátemelő szivattyúját, a képzetlenebb melós pedig igen.


A kérdéseidre:

"Ha nem vagyok regisztrálva és munkahelyet létesítek, akkor is jelezni kell a munkaügyi központnak bizonyos időn belül?"

Ha munkahelyet létesítesz, akkor munkáltató leszel. Ezt nem kell jelezned a munkaügyinek. Mint ahogy azt sem, ha nem vagy regisztrálva és munkaviszonyod lesz. A munkaügyi (ha nem vagy regisztrálva) nem tud rólad és nem is érdekli, mi van veled, dolgozol-e, vagy sem.

"Ha megszűnt a munkaviszonyom, de nem voltam a munkaügyiben regisztrálva, akkor is jár az álláskeresői járadék?"

Ha álláskeresőit szeretnél kani, regisztrálnod kell a munkaügyiben, tekintve, hogy egyrészt a regisztráltság is feltétel, másrészt ők folyósítják az álláskeresésit.

"Milyen esetben kell jelezni a munkaügyiben, hogy munkahelyet létesítettem"

Akkor, ha munkaerő közvetítést kérsz tőlük. Ilyen esetben az igényeidnek megfelelő munkanélkülieket közvetítenek neked, akik közül választhatsz, hogy kit kívánsz alkalmazni.

A munkaviszony létesítését minden esetben jelezned kell (benne van a határozatban amit aláírsz amikor regisztráltatod magad)

Ha nem teszed meg, törölnek az álláskeresői nyilvántartásból (törlik a regisztrációd), aminek szintén vannak vonzatai.

2016. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A kapni, és kani szó eltérő jelentésű. Ne cseréld fel őket!
2016. dec. 8. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!