Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél ha a főnöködet...

Mit tennél ha a főnöködet szakmai életrajzában egyértelmű kamuzáson kapnád?

Figyelt kérdés

Az van hogy a főnököm szakmai életrajza kin van a cégnél a falon + a cég honlapján is.

Le van benne írva hogy itt és itt végzett itt és itt dolgozott eddig. Eddig összesen kettő munkahelye volt, és az életrajz szerint az egyik helyen éveket dolgozott vezető beosztásban.


Kicsi a világ uis én is ott dolgoztam épp annál a cégnél ráadásul épp akkor amikor ő-és soha az életben nem láttam őt nevét se hallottam. Az totál kizárt hogy annál a nem túl nagy cégnél egy vezető beosztású embert ne ismertem volna. A sima melósokat is ismertem egytől egyig.


De felhívtam egy volt kollegámat aki még azóta is ott dolgozik biztos ami biztos. Utánanézett, kiderült olyan nevű ember ott soha nem dolgozott se vezetőként se sehogy.

Ne ragozzuk: full kamu az életrajzban.

És ugye ahol egy gond van ott van több is, akármibe lefogadom hogy életrajzának egyéb pontjai is kamuk ha nem épp az egész az ahogy van.


Ti mit tennétek ha ilyne főnökötök lenne? Jó persze hülye kérdés, mit tennétek, nyilván semmit mit is lehetne tenni.


De mit gondolnátok róla amikor odaáll elétek nagy hangon észt osztani és emlékeztet rá hogy „mert amikor én máshol is voltam ám már vezető úgyhogy ismerem a….” akkor vajon meg bírnátok-e állni hogy ne szóljatok vissza: voltál a lófüttyöt voltál te vezető. Én is ott dolgoztam sose voltál te ott még papíron se… (ld kis utánanézésem az ügynek).


Vélemények?


2016. dec. 16. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Amíg rendesen megkapom a fizetésem, teljesen leszarnám.

Másrészt szerinted egy vezető pozicíóba érkező embert nem informálnak le ? 2 perc felhívni az előző munkahelyeket.

2016. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2016. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

" embert nem informálnak le "


nem, ha a cég tulaja és az általa megbízott főnök egymással családi viszonyban áll.

Vagyis apuci pontosan tudja hogy a fiacskája akit kinevezett az általa tulajdonolt cég élére az kamumadár.

2016. dec. 16. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha ki akarnának rúgni akkor megfenyegetném őket és ezzel biztosítva lenne a munkahelyem.
2016. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Szokásos kamukerdes a kerdezotol, csak már kezd kifogyni a jó ötletekből...
2016. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Akkor alapíts egy céget és nem az öcsédet fogod felvenni hanem egy szakértőt, de ne te akard már írányítani a céget.
2016. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"nem az öcsédet fogod felvenni hanem egy szakértőt, "


Pontosítsunk: felvehetem az öcsémet akár HA és AMENNYIben ért is ahhoz amihez kell.

De ha az öcsém csak egy kamumadár akinek behazudjuk a múltját és szarhoz se ért, nos akkor azzal csak magamról (és persze róla) és persze a cégről állítom ki a bizonyítványt.

Fejétől bűzlik a hal.

2016. dec. 16. 20:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaja, szokásos kamu kérdés, nem unod még?
2016. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Két vállalkozó beszélget:

- Te Józsi, nem lenne a fiamnak valami állás a cégednél?

- Mihez ért a kölyök?

- Ha értene valamihez, felvenném én!


Viccet félretéve, a saját tulajdonú cégébe mindenkinek szíve-joga azt felvenni, akit akar. A vezető pozíciókat meg már bizalmi okokból is családtagok szokták leginkább betölteni.

2016. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"szíve-joga azt felvenni, akit akar."


Oké. Azt vesz fel akit akar akár egy alkeszt az utcáról. oké.

kérdésem: minek kellett összefércelni egy kamu életrajzot?és behazudni ezt azt?

Hogy többnek hasson a semmi?

2016. dec. 17. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!