Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nagyon gazdag embereket mi...

A nagyon gazdag embereket mi motiválja, hogy még több pénzt keressenek?

Figyelt kérdés

Már van nekik bőven elég, mégsem ülnek meg a fenekükön, hanem akár kockázatos vállalkozásokba fognak. Akár egész országokat döntenek be, ha pénzügyi érdekeik úgy kívánják.

Miért nem elégszenek meg annyival, amennyi már van, és bőven elegendő lenne? Talán költséges hobbikat űznek (pl transzvesztitához járnak) ? Netalán csak drágán gyógykezelhető betegségben szenvednek (pl impotencia) ?



2016. dec. 16. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinél más, bár aki azon a szinten van, hogy országokat tud/tudna bedönteni annak nem mondanám drága hobbinak a transzvesztitához járást.


Sokan csak egy saját vállalkozást építettek fel és azt szeretnék, hogy ez legyen minél nagyobb és sikeresebb, nem is annyira a pénz motiválja őket (pl. Facebook, Google, Apple).


Meg nem éri meg az infláció miatt otthon tartani a pénzed, jobb befektetni és közel sem biztos hogy az olyan kockázatos, mint ahogy gondolod. Ma 1000.000$ annyi mint kb 100 éve 10-20.000 volt, szóval ha csak otthon őrizgetnék elértéktelenedne és habár nekik így is elég lenne, de a családjukra is gondolnak.

Esetleg hatalmat akarnak, amit még több pénzzel, nagyobb befolyással, több vállalkozással tudnak elérni.

Ez annyira különböző és sokrétű lehet, hogy esélytelen egy konkrét okot mondani.

2016. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon egyszerű: az ember egy kapzsi és gyarló lény.
2016. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
1#. A transzvesztitákhoz járás nem drága. Van 2-3 hely Pesten,ahol vannak, sőt fellépnek is és a belépő csak 1 ezres. 1 ezresért meg veszel italt és kész.
2016. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te is csóró proli hozzáállással nézed a dolgokat...


Alapvetően elég szar ha neked a hobbi=transzvesztitához járni a gyógykezelés meg=impotencia.


Amúgy nekem van gazdagnak mondható projektvezetőm, ő például bejárja a fél világot, mindent megad a gyerekeinek, családjának, és olyan hobbikat űzhet amit átlag ember még csak ki sem tud próbálni.


A betegségek pedig nem csak a "köcsög gazdagokat" érintik, csak annyi a különbség hogy amíg az átlag ember simán meghal a kórházban, addig egy gazdag kiad milliókat a gyógykezelésére és nyer vele 10-20 évet.


Amúgy ha te is felépítenél egy vállalkozást, amit "nevelgetsz" évekig, évtizedekig, akkor te sem mondanád azt, hogy na jó holnaptól elég.


Én azt vettem észre hogy az igazán sikeres emberek szimplán "pörögnek" egész életük során. Sok ilyen embert ismerek, folyton képzik magukat, benne vannak mindenben, jelentős társasági életük van, vagy éppen a munkájuk a hobbijuk és annak szentelik az életüket.


Szerintem kicsit hasonló a dolog, mint amikor a számítógépes játékokban valaki "kimaxolja" a karakterét, vagy felkutatja a rejtett játékelemeket, végigjárja a térkép minden szegletét. Volt haverom aki egész nap a gép előtt ült és az motiválta hogy kap újabb és újabb fegyvereket, kiegészítőket, és az a célja hogy elérje a játékban a maximális szintet...Vannak emberek akik ugyanezt a való életben csinálják, folyton jobbak akarnak lenni és másoktól is elvárják a fejlődést.


Csak ugye az átlag ember jobban szeret "nyugalomban maradni", az egész létezésének az a célja hogy minél kevesebb energia befektetéssel elteljen az élete. Nem tanul, nem próbál fejlődni, nem próbál előrébb jutni, csak döglik a tv előtt és várja a megváltást. Én inkább azon csodálkozom, hogy lehet hogy sokan megelégszenek ennyivel...

2016. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a következők:

1.Van, akinek a szenvedélye ez az egész és tényleg szeretné, hogy egyre jobb legyen a vállalkozása, szeretné, ha fejlődne az emberiség.

2.Van, aki élvezi, hogy ő a N1 és maga a versengés.

3.Van, aki már beleszarna, de ebből nem lehet csak úgy kilépni.

Sok cégnek nagyot esne az értéke, ha valaki csak úgy kilépne, mert a részvényesek meg a többi.

4.Na meg a pénz, bár a Facebook, Google szintjén szerintem már nem érdekli a tulajokat csak az, hogy még életükben minél messzebbre jussanak.

Nem tudom elképzelni, hogy egy dollármilliárdost foglalkoztasson konkrétan a pénz, max odafigyel a vállalkozására, hogy ne szarjon be.

Zuckerberg konkrétan állandóan egy kék pólóban van, mert vett vagy 600 darabot a Zara-ban, aztán szevasz, nem érdekli a divat.

2016. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Egy bizonyos szint felett a pénz már semmit nem jelent, most nem mindegy, hogy 10 milliárdod van vagy 20? Amit akarsz azt meg tudod venni 10-ből is, felesleges 20 vagy 30.

Ilyenkor az embert már csak a siker motiválja, új célokat kitűzni, megvalósítani őket, a saját magam vállalkozását még jobbá és jobbá tenni, még jobban és jobban hatni az emberek életére.

Na meg persze a hatalom.

2016. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ami még eszembe jutott, hogy a versengés az emberek többségének a vérében van, csak mindenki a "maga szintjén" csinálja.


Valentino Rossit mi motiválja 6 Moto GP és 9 összesített bajnoki cím után?

Schumachert mi motiválta 7 világbajnoki cím után?

Sebastien Loeb-öt mi motiválja 9 rali világbajnoki cím után?


Vagy ott van Sebastien Vettel, nem elég hogy évekig világbajnoki címeket nyert, rendre megfutotta az utolsó köreiben a verseny leggyorsabb körét...csak mert miért ne.


Pont ugyanígy a "gazdag embereknek" is van foglalkozása amit szeretnek csinálni, akarják csinálni, és a többségük nem pusztán a pénzért csinálja.


Ettől kimagaslóbbak mint az átlag ember, képesek az életüket a szakmájuknak, munkájuknak szentelni és folyton küzdeni hogy előrébb legyenek.


Na meg az átlag ember legnagyobb problémája szerintem, hogy nem ismeri el a saját "lustaságát". Mindenki felépíti a maga kis álomvilágát ami szerint "én mindent megteszek mégse jutok előre". És ebbe az illúzióba nem fér bele az, hogy a másik sikeresebb legyen, hiszen ő mindent megtesz mégsem az...És amikor eljutnak ehhez a paradoxonhoz, akkor jön a másik becsmérlése, szapulása és két kézzel ragaszkodás az álomvilághoz.

2016. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nekik másodlagos a pénz, az csak a munkájuk velejárója. Nem azért dolgozik, mert több pénzt akar, ha már 100 milliárdjai vannak, hanem azért mert el akar érni egy célt, ő akar lenni a piacon az egyeduralkodó, a legtöbb vásárlóval akarja zárni az évet, el akar adni x darabot 1 év alatt a termékéből, stb. Húzó márka akar lenni.
2016. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Az, hogy valaki mennyire gazdag, elég relatív. Nekünk már egy 1 millió dolláros vagyon nagynak számít, pedig gondolj csak bele: ebből tudnak venni egy szupersportautót vagy egy komolyabb házat.

Ennyi.

Egy sziget kb. 100 millió dollár, egy jobb repülő 50 millió. Csak 2 dolgot vettél, máris elment 150 millió dollárod.

Szerintem az abszolút, igazi gazdagság kb. 1 milliárd dollárnál kezdődik. Több embertől is hallottam, akkor vagy igazából gazdag, ha bármit meg tudnál venni.


A gazdag emberek nem igazán kockáztatnak, pl. Bill Gatesnek vagy Carlos Slimnek is rengeteg különböző vállalatban vannak befektetései.

Pár embert a kapzsiság hajt, de ez szerintem nem túl gyakori.

2016. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozó vagyok, luxusos élettel, szinte bármit megengedhetek magamnak. Hogy miért nem mondom azt, hogy most, itt elég? Azért, mert embereket foglalkoztatok és felelőséggel tartozom irántuk. Mindig azt néztem, hogy fejlődjek pozitív irányba és mindenkinek jó legyen ezáltal.
2016. dec. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!